İçindekiler

Eylül geldi yaz bitti tatil yapamadım diye endişelenmeyin. Eğer okul sorununuz yoksa Eylül ayı tatil yapmak isteyenler için harika bir zaman. Hem yazın bunaltıcı sıcaklarına katlanmayacaksınız hem de daha ucuza otel ve uçak bileti satın alabileceksiniz.

Hele güneyde Antalya, Marmaris, Fethiye gibi güney illerimiz gerçekten de denizin en keyifli olduğu zamanlar. Üstelik yaz sezonu kadar oteller aşırı dolu olmayacağı için hizmet kalitesi de artacaktır. Aynı otelde bir ay öncesine göre yarı fiyata ve daha kaliteli hizmet almanız mümkün. Sadece otel mi uçak bileti satın alırken de aynı avantaja sahip olacaksınız.

Uçak bileti fiyatları düştü

Uçak bileti fiyatları Temmuz ve Ağustos ayında Eylül ayına göre daha yüksek bir seyir gösterir. Özellikle Eylül ayı sonlarında gidiş dönüş Antalya’ya ya da Marmaris’te yaklaşık 100 TL’ye uçmanız mümkün. Örneğin Marmaris’te Kalemci otelde Eylül ayında gecelik konaklama bedeli 180 TL. Bu da kişi başı 60 TL anlamına geliyor. Marmaris’te 5 yıldızlı bir tatil keyfi yapabilirsiniz. 5 yıldızlı Grand Yazıcı Marmaris Palace'de iki kişi gecelik 385 TL'ye konaklayabilirsiniz. Ya da Belek’te birbirinden lüks otellerde konforlu tatil yapmanız mümkün. Kemer'de 5 yıldızlı Palmet Resort Otel'de gecelik 150 TL'ye konaklayabilirsiniz. Bodrum'da 5 yıldızlı Gardens of Babylon Otel'de iki kişi gecelik 265 TL'ye konaklayabilirsiniz.

Otel rezarvasyonu yapabilirsiniz

Otellerin fiyatları Eylül ayında özellikle de okullar açıldıktan sonra ciddi bir düşüş gösteriyor. Birkaç hafta geç tatile giderek daha kaliteli bir otelde konaklayabilirsiniz. Uçak bileti ve otel rezervasyonlarını Enuygun.com üzerinden kolayca yapabilirsiniz.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar