Anasayfa Haberler Etiket: En uygun akıllı telefon

Anne-babalarımız için kullanımı basit, akıllı telefon üreteceğiz

Gençler tarafından tercih edilen ancak orta yaş kesiminin 'karmaşık' diye istemediği akıllı telefonlarda sesli dönem başlıyor. General Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Yaman, basit ve herkesin kullanabileceği telefon üreteceklerini belirterek, "Tüketicilerin beklentilerine yönelik model çıkaracağız." dedi. İnternetin yaygınlaşması, beraberinde akıllı telefon kullanım oranını da artırıyor. İlk çıktığında fiyatı ve karmaşıklığı yüzünden daha çok yüksek gelir seviyeli kesimin ve gençlerin tercihi olan akıllı telefonların artık uygun fiyatlı ve daha basit kullanılabilen modellerini de piyasada görmek mümkün. Tüketicilerin beklentilerine göre hareket ettiklerini söyleyen General Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Yaman, "Daha basit ve herkesin kullanabileceği ürünler çıkaracağız. Anne-babalarımız da rahat rahat kullanabilecekler. Sesleriyle akıllı telefonlarını yönetecekler." dedi. Yerli teknoloji üreticisi General Mobile, Planet adını verdiği yeni Android tabanlı telefonunu bir basın toplantısıyla tanıttı. '4:3' gibi alışılmadık bir ekran boyutuna sahip olan ürün, içerik tüketimini daha rahat bir hale getirmeyi vaat ediyor. Kullanımı kolay akıllı ürünlerle dünyaya açılmayı planlayan General Mobile, tüketicilerin 'her işi yapabilen tek cihaz' beklentisinden hareketle tanıttığı yeni ürünü Planet'te birçok yerel içerik sunuyor. Çok yüksek nitelikli ürünler yerine, erişilebilir yüksek teknolojiyi hedeflediklerini söyleyen Yaman, "Amacımız bir Lamborghini veya Aston Martin üretmek değil, ama Mercedes C veya E serisini daha çok kişinin ulaşabileceği şekilde konumlandırmak istiyoruz." diye konuştu. General Mobile Planet'in yüzde 20 daha geniş ekrana sahip olduğunu ve ekrandakilerin daha rahat okunması için '4:3' oranında bir ekran kullanmayı tercih ettiklerini söyleyen General Mobile Genel Müdürü Muzaffer Gölcü de kullanılan bu ekran boyutunun dünyada bu alandaki ilk örnek olduğunu vurguladı. Planet'in kendileri için çok önemli bir kilometre taşı olduğunu söyleyen Gölcü, seçtikleri ekran oranının diğer örneklere oranla daha başarılı bir deneyim yaşattığını kaydetti.

Samsung, akıllı telefon ve tableti Note’da birleştirdi

Samsung Electronics Türkiye Başkanı Sung Yong Hong, Galaxy Note’la kullanıcıların akıllı telefon alışkanlıklarında yeni bir dönem açmayı hedeflediklerini söyledi. Hong, “Turkcell işbirliğiyle Note’lar ayda 84.90 TL’dne başlayan taksitlerle satışa çıkacak. Note’la akıllı telefon deneyimine yeni bir boyut kazandıracağız” dedi. 178 gram ağırlığında Hong, akıllı telefonun özellikleriyle ilgili “9.65 milimetre inceliğe ve 178 gramlık ağırlığa sahip. 5.29 inç dokunmatik ekran kullanımı yanında S Pen özelliği ile yazma ve çizme haricinde, herhangi bir ekran görüntüsü üzerinde her türlü notu yazıp, paylaşmaya olanak tanıyor” bilgisini verdi. Sung Yong Hong, Galaxy Note’un, canlı netlik sağlayan ekranının HD Super AMOLED teknolojisine sahip olduğunu belirterek, “Video, fotoğraf, belge ve web için iyi görüntüleme deneyimi sağlamanın yanı sıra 180 derecelik bir izleme açısı sunuyor” diye konuştu.

Ayda 1 TL’ye akıllı telefon verecek

Vodafone, mobil interneti yaygınlaştırma çabalarını sürdürüyor. Vodafone, tarifelerle ayda 1 TL fiyatla satışa sunulan 3G’li telefonlarına Vodafone 840’ın ardından 945’i de ekledi. Vodafone 945 akıllı telefon Cep Avantaj tarifesiyle ayda 1 TL’ye pazara sunuldu. Vodafone Türkiye Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Öğüt, Vodafone 945’in yoğun ilgi görmesini beklediklerini belirterek, modelin satış adedinin üretim kapasitesine bağlı olduğunu, ne kadar gelirse o kadar satılacağını söyledi. Vodafone Cep Merkezlerinde satılan Vodafone markalı cihazların yüzde 6.4’lük orana sahip olduğuna da değinen Öğüt, şu bilgileri verdi: “En çok satan üçüncü marka olduk. Vodafone 945’i, mobil internet kullanımını artırmak için ayda 1 TL’ye Türkiye’de pazar sunduk. Dünyada 2010’un sonunda satışa çıktı. Kısa sürede Türkiye’ye de getirdik.”Vodafone Türkiye Pazarlama Bölüm Başkanı Lütfullah Kitapçı da, Cep Avantaj paketine sahip olanların ayda 1 TL’ye bu telefonu satın alabileceğini aktararak, şunları söyledi: “55 TL, 75 TL, 95 TL ve 145 TL’lik tarifelerden birine dahil olanlar, 24 ay taahhütte bulunmaları halinde ayda 1 TL fiyat ödeyerek Android işletim sistemli akıllı telefonu alabilecek. Vodafone 945, bine yakın merkezimide 31 Mart tarihine kadar temin edilebilecek.”

Ayda 1 liraya akıllı telefon

Vodafone Türkiye, 3G teknolojisine geçişinin 1. yıldönümünde, kendi markasını taşıyan 3G'li akıllı telefon Vodafone 840'ı, 3G doğumgünü özel paketine 18 ay taahhütte bulunarak abone olanlara ayda 1 liraya sunuyor. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, 3G hizmetlerinin başlamasının birinci yıldönümü dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında, birinci yılın sonunda Vodafone'da 3G aboneliğinin, toplam abone bazı içerisinde yüzde 30'un üzerine çıktığını belirterek, Vodafone Türkiye'nin, aboneleri tarafından 3G'si en fazla tercih edilen operatör konumuna geldiğini, 3G abonelerinin sayısının 5,2 milyona ulaştığını, aylık data kullanımının 3G öncesine göre 28 kat arttığını kaydetti.
x