Fethiye Otelleri Ara

En uygun Fethiye otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Fethiye otellerini listele.

Fethiye Hakkında

Muğla’nın 13 ilçesinden biri olan Fethiye, Akdeniz’in güneybatısında konumlanıyor. Doğası, koyları ve görülecek yerleriyle Türkiye’nin diğer tatil beldelerinden ayrışan Fethiye’de geçireceğiniz tatil unutulmaz olacak. Antik çağlarda Telmessos adıyla bilinen ve Anadolu’nun en eski uygarlıklarından biri olan Likya Uygarlığı’nın en önemli kenti olan Fethiye’de bulunan birçok otel her yıl yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlıyor. Akdeniz ikliminin görüldüğü Fethiye’deki tatilinizi ilkbahar ve sonbahar aylarında yapmayı tercih ederseniz sıcaklardan çok rahatsız olmadan keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Fethiye’ye hava yolu ya da kara yolu kullanarak gidebilirsiniz. Fethiye’ye en yakın havalimanı 44 km uzaklıkta bulunan Dalaman Havalimanı. Havalimanından Fethiye’nin merkezine ulaşmak için Havaş ve Mutaş servislerini kullanabilirsiniz. Gün içerisinde sıklıkla sefer düzenleyen bu servisler Fethiye’nin birçok uğrak noktası üzerinden geçiyor. Ayrıca Fethiye’de bulunan oteller havalimanından transfer hizmeti de sağlayabiliyor. Fethiye’ye gitmek için kara yolunu tercih ederseniz Fethiye Otogarı merkezde bulunuyor. Otogardan gitmek istediğiniz yerlere otobüs firmanızın servisini kullanabileceğiniz gibi sık sık sefer düzenleyen dolmuş ve otobüsleri de tercih edebilirsiniz.  

Fethiye’de tatil yapanların konaklama için en çok tercih ettiği bölgeler arasında Fethiye Merkez ve Ölüdeniz yer alır. Fethiye Merkez'de tüm isteklerinize uyan otel seçenekleri bulabilirsiniz. Her şey dahil konseptli lüks otelleri ya da butik otel seçenekleri oldukça fazla olan Fethiye Merkez’de konaklayarak farklı bölgeleri gezmeyi tercih edebilirsiniz. Fethiye’nin en turistik noktası olan Ölüdeniz’de de birçok lüks otelin yanında butik oteller de var. Ölüdeniz’in keyfini çıkarmak için denize yakın otelleri seçebilirsiniz. Ailece konaklamak isterseniz Ölüdeniz’de ailelere özel hizmet sunan oteller de bulunuyor.

Birçok turistin yamaç paraşütü yapmak için geldiği Fethiye’de siz de Ölüdeniz’de bu sporu deneyimleyebilirsiniz. Ev sahipliği yaptığı farklı kelebek türleriyle dikkat çeken Kelebekler Vadisi’ne mutlaka gitmelisiniz. Ayrıca Fethiye İskelesi ve Ölüdeniz’den düzenlenen tekne turlarına katılarak Oniki Ada’yı da gezebilirsiniz.

Fethiye Galeri

Fethiye Semtleri

Fethiye Seyahat Yazıları

x