Kayseri Araç Kiralama

Kiralanabilecek Araç Listesi

Ekonomik
Ekonomik
Orta
Orta
Suv
Suv
Üst
Üst
Minibüs
Minibüs
Lüks
Lüks

Kayseri Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Kayseri
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta, Suv, Üst, Minibüs, Lüks
Kiralama Noktaları46
Popüler Acenteler:Nissa
Kayseri Hakkında

İç Anadolu Bölgesi’nin sanayi ve turizm bakımından en önemli kentleri arasında yer alan Kayseri, Anadolu coğrafyasının hemen her kenti gibi tarihsel köken olarak eski dönemlere dayanıyor. Şehrin adı Latince kökenli Caesarea ve Yunan etimolojisine ait Kaysaria’dan geliyor. Kayseri, yaklaşık olarak 6 bin yıllık eski bir yerleşim birimi olması ile öne çıkıyor. Dolayısıyla Anadolu’da kurulan medeniyetler ve bölgeyi fethetmek için gelen her devlet, kentte bir iz bıraktı ve bu eserlerin büyük kısmı günümüze ulaştı. Bunun yanı sıra Türk mimarisinin temelini oluşturan Mimar Sinan da Kayserili olması ile öne çıkıyor. Dolayısıyla Anadolu’nun çeşitli yerlerinde olduğu gibi kentte de Mimar Sinan’ın izlerini görebilmek mümkün.

Kayseri, kültürü, mutfağı, tarihsel geçmişi ve turistik tesisleri ile dikkat çeken illerimiz arasında bulunuyor. Kent merkezinin ve ilçelerinin her noktasında ayrı bir güzellik bulunması gezi planı kapsamlı bir şekilde yapmamıza neden oluyor. Bu sebeple kenti ve çevresini rahat bir şekilde gezebilmek için araç kirama seçeneği değerlendirilebilir.

Kayseri’de gezerken özellikle Türk-İslam medeniyetinin örneklerini net bir şekilde görebilirsiniz. Kentin önemli isimlerinden olan Mimar Sinan, kendi memleketinde birçok eser yapmışsa da bunlardan bir tek Kurşunlu Camii günümüze ulaşabildi. Bunun dışında kentte, Kayseri Kalesi, Selçuklu Uygarlığı Müzesi, Döner Kümbet, Kayseri Arkeoloji Müzesi, Gevher Nesibe Çeşmesi, Atatürk Evi Müzesi, Güpgüpoğlu Konağı & Etnografya Müzesi, Kayseri Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi, Hacı Kılıç Camii, Zeynel Abidin Türbesi, Roma Mezarı gibi tarihi ve turistik mekanlar ziyaret edilebilir. Ayrıca Erciyes Kayak Merkezi de kış sporlarını seven kişiler için isabetli bir tercih olabilir.

Kayseri'de Araç Kiralayacaklar İçin İpuçları

Coğrafi şartları gereği düz bir yol yapısına sahip olan Kayseri otomatik vitesli araç kiralayabileceğiniz bir şehir. Otomatik vites ile hem daha az yakıt yakarsınız hem de daha rahat yol hakimiyeti sağlarsınız.

Şehir içinde sedan ya da daha kompakt araçları ve hatta elektrikli araçları düşünebilirsiniz. Kayseri’de altı yüksek bir araca ihtiyaç duymayabilirsiniz.

Dizel araçlar bütçe tasarrufu yapmak istiyorsanız ilk tercihiniz olsun.

Kış aylarında seyahatinizi gerçekleştirecekseniz havanın aşırı soğuk ve karlı olabileceğini belirtmek lazım. Kış lastiği ve zincir hizmeti sağlayan araç kiralama firmaları da olabileceği gibi kendiniz tedarik etmek durumunda da kalabilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular