Roma Otelleri Ara

En uygun Roma otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Roma otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Roma Hakkında

Roma, tıpkı İstanbul gibi 7 tepe üzerine kurulmuş dünyadaki ikinci şehirdir. Uzun yıllar Roma İmparatorluğu'na ev sahipliği yapmış bu kent, günümüzde İtalya'nın başkentidir. 4 milyonluk nüfusuyla da aynı zamanda İtalya'nın en kalabalık şehridir. Roma insanda tarihi bir kentte yaşadığı hissini her köşesinde gösterir. Kentte, Roma İmparatorluğu'ndan, Rönesans dönemine kadar pek çok medeniyete ait eserler bulabilirsiniz. Hristiyanlığın Katolik mezhebinin dini merkezi Vatikan da Roma'da bulunur. Buradaki San Pietro Kilisesi, dünyanın en büyük kilisesidir.

Barındırdığı tarihi eserlerle dünyanın en çok turist çeken şehirlerinden biri olan Roma'nın en popüler yerleri, Trevi Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Kolezyum ve San Pietro Meydanı'dır. Şehirde Roma Üniversitesi ve Niccolo Cusano isimlerinde iki üniversite bulunur. Kentte metro ağı yaygındır bu yüzden turistlerin kolayca şehirde gezinebilmeleri mümkündür. Ancak seyahatlerinizde tur otobüslerini de kullanabilirsiniz. Roma ve Lazio takımlarına da ev sahipliği yapar. Cafe ve restoranlarıyla hareketli bir şehir olan Roma'da hemen her sokak başında pizzacıya rastlayabilirsiniz. Makarna da İtalyan mutfağının en popüler yemeğidir. Akdeniz mutfağından esintiler bulabileceğiniz Roma da yeme içme konusunda zorlanmazsınız. İtalya'nın telefon kodu 39, Roma'nın ise 06'dır.

Roma'da iki tane havaalanı bulunur. Leonardo da Vinci Fiumicino International Havaalanı, şehrin ana havalimanıdır. Buradan şehir merkezine toplu taşımayla ulaşılabilir. Ciampino International Havaalanı ise daha ziyada ucuz uçakların indiği bir yerdir ancak şehre daha yakındır. Bu havaalanının direkt tren bağlantısı yoktur. Otobüs ya da taksi kullanabilirsiniz. Roma'da Noantri, Dissonanze, Akordeon, Roma Bağımsız Film Festivalleri de düzenlenir. Kışları yağışlı geçen bu şehri gezmek için en uygun zamanlar bahar aylarıdır.

Roma Galeri

Roma Şehir Rehberi

Roma Seyahat Yazıları

Roma Sıkça Sorulan Sorular

Roma’da bulunan en iyi 5 yıldızlı oteller hangileri?

Roma’daki popüler 5 yıldızlı oteller içerisinde Corso 281 Luxury Suites, Hotel Eden Roma ve NH Collection Roma Palazzo Cinquecento bulunuyor.

Roma’da bulunan en iyi ucuz oteller hangileri?

Roma’daki popüler ucuz oteller içerisinde Seven Hills Village, Scheppers Hotel & Hostel ve Cervara Park Hotel bulunuyor.