Bursa Araç Kiralama

Kiralanabilecek Araç Listesi

Ekonomik
Ekonomik
Orta
Orta
Üst
Üst
Lüks
Lüks

Bursa Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Bursa
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta, Üst, Lüks
Kiralama Noktaları17
Havalimanı Konumları:Yenişehir Havalimanı
Popüler Acenteler:Rent Go
Bursa Hakkında

Eski zamanlardan beri “Yeşil” olarak anılan Bursa, kültürümüzün önemli parçası olan, gölge oyununun ana karakterleri Hacivat ve Karagöz’ün memleketi olarak biliniyor. Uludağ’ın eteklerinde kurulu olan  kentin tarihi 7 bin yıl öncesine kadar gidiyor. Dolayısıyla o dönemden bugüne kadar birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı ve çeşitli kültürlerin etkisi altında kaldığı ortaya konabiliyor. Özellikle İznik bölgesinde çinicilik ile bu etkinin varlığından söz edebilmek mümkün. Buna ek olarak kış turizmi için de tercih edilen kent, Avrupa’da bu anlamda en tanınmış lokasyonlardan birisi.

Bursa, doğası, tarihi ve kültürel birikimi ile öne çıkan bir kent. Anadolu coğrafyası için önemli bir yere sahip olan şehirde rahat ve konforlu yolculuk edebilmek, hazırladığınız gezi listesindeki tüm yerleri görebilmek için araç kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz. İstanbul ile Bursa arası 154 kilometre ve bu mesafe yaklaşık olarak 2 saat sürüyor. Aynı şekilde Ankara’dan da Bursa’ya araç kiralayarak ulaşabilirsiniz. Ankara ile Bursa arası da 386 kilometre olarak hesaplanıyor.

Bursa’yı keşfetmek istiyorsanız doğru bir gezi planı ile bunu yapmalısınız. Birçok medeniyete ev sahipliği yapması, o günlerden taşıdığı izleri günümüze aktarabilmesi, gezilecek alanların fazla olduğunu gösteriyor. Bu yerler arasında, Ulu Cami, Cumalıkızık, Yeşil Türbe, Koza Han, Yeşil Cami, Bursa Kent Müzesi, Muradiye Külliyesi, Irgandı Köprüsü, Karagöz Müzesi, Osman Gazi Türbesi, Bursa Arkeoloji Müzesi, Hünkâr Köşkü Müzesi, Emir Sultan Camii, Orhan Gazi Türbesi, Bursa Kapalı Çarşı ve I. Murad Hüdavendigar Camii tarihi ziyaret noktaları arasında yer alıyor. Doğal yerler içerisinde ise, kent merkezine yaklaşık olarak 40 kilometre mesafede yer alan Uludağ Milli Parkı ilk akla gelen mekanlar arasında bulunuyor. Bu seçenek dışında Softaboğan Şelalesi, Küreklidere Şelalesi, Ulubat Gölü ve Ayvaini Mağarası ziyaret edilebilir.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular