Bursa Araç Kiralama

En iyi araç kiralama firmalarını karşılaştırın, aracınızı kolayca ve en uygun fiyata kiralayın.

Bursa Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Bursa
Araç Sınıfları:Ekonomik, Suv, Orta, Lüks, Minibüs, Üst
Kiralama Noktaları39
Popüler Acenteler:Autoland
Bursa Hakkında

Eski zamanlardan beri “Yeşil” olarak anılan Bursa, kültürümüzün önemli parçası olan, gölge oyununun ana karakterleri Hacivat ve Karagöz’ün memleketi olarak biliniyor. Uludağ’ın eteklerinde kurulu olan  kentin tarihi 7 bin yıl öncesine kadar gidiyor. Dolayısıyla o dönemden bugüne kadar birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı ve çeşitli kültürlerin etkisi altında kaldığı ortaya konabiliyor. Özellikle İznik bölgesinde çinicilik ile bu etkinin varlığından söz edebilmek mümkün. Buna ek olarak kış turizmi için de tercih edilen kent, Avrupa’da bu anlamda en tanınmış lokasyonlardan birisi.

Bursa, doğası, tarihi ve kültürel birikimi ile öne çıkan bir kent. Anadolu coğrafyası için önemli bir yere sahip olan şehirde rahat ve konforlu yolculuk edebilmek, hazırladığınız gezi listesindeki tüm yerleri görebilmek için araç kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz. İstanbul ile Bursa arası 154 kilometre ve bu mesafe yaklaşık olarak 2 saat sürüyor. Aynı şekilde Ankara’dan da Bursa’ya araç kiralayarak ulaşabilirsiniz. Ankara ile Bursa arası da 386 kilometre olarak hesaplanıyor.

Bursa’yı keşfetmek istiyorsanız doğru bir gezi planı ile bunu yapmalısınız. Birçok medeniyete ev sahipliği yapması, o günlerden taşıdığı izleri günümüze aktarabilmesi, gezilecek alanların fazla olduğunu gösteriyor. Bu yerler arasında, Ulu Cami, Cumalıkızık, Yeşil Türbe, Koza Han, Yeşil Cami, Bursa Kent Müzesi, Muradiye Külliyesi, Irgandı Köprüsü, Karagöz Müzesi, Osman Gazi Türbesi, Bursa Arkeoloji Müzesi, Hünkâr Köşkü Müzesi, Emir Sultan Camii, Orhan Gazi Türbesi, Bursa Kapalı Çarşı ve I. Murad Hüdavendigar Camii tarihi ziyaret noktaları arasında yer alıyor. Doğal yerler içerisinde ise, kent merkezine yaklaşık olarak 40 kilometre mesafede yer alan Uludağ Milli Parkı ilk akla gelen mekanlar arasında bulunuyor. Bu seçenek dışında Softaboğan Şelalesi, Küreklidere Şelalesi, Ulubat Gölü ve Ayvaini Mağarası ziyaret edilebilir.

Bursa’da Araç Kiralayacaklar İçin İpuçları
  • Bursa dar ve genellikle tarihi denilebilecek sokaklara sahip, dolayısıyla küçük şehir içi kullanıma uygun araçlar tercih edebilirsiniz. 
  • Bursa'nın engebeli coğrafyası göz önüne alındığında, otomatik vitesli bir araç kiralamak daha rahat bir sürüş deneyimi sağlayabilir.
  • Bursa'da trafik yoğun olabiliyor, bu nedenle otomatik vitesli bir araç kiralamak daha rahat bir sürüş sağlayabilir.
  • Özellikle yokuşlu arazilerde otomatik vitesli bir araç kullanmak daha kolay ve güvenli olacaktır. 
  • Bursa'da trafik genellikle sabah 08:00-09:30 ve akşam 17:00-19:00 saatleri arasında yoğun olur. Bu saat aralıklarında şehir merkezi ve sanayi bölgelerine yakın yollarda trafik sıkışıklığı yaşamak kaçınılmaz. 
  • Park yeri bulmak çoğu şehirde olduğu gibi zor olabilir. Kapalı otoparkları ve belediyenin park alanlarını tercih etmek hem güvenli hem de pratik olur.
  • Tarihi bölgeler ve alışveriş merkezlerinde park yerleri sınırlı olabileceği için, bu bölgelere yakın yerlerdeki özel otoparkları değerlendirmeniz gerekebilir.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular