Ana sayfa   Otel   Fransa   Paris (ve civarı)
3.534 tesis
  Paris, Fransa

Paris, Fransa Otelleri

En uygun Paris, Fransa otel fiyatları arasında sıralama ve karşılaştırma yapabilir, en ucuz Paris, Fransa otellerini listeleyebilirsiniz.

  1. Hotel de Nell

    7/9 rue du Conservatoire

    Kahvaltı seçenekli
    Harika! (4,5)

    139 değerlendirmeye göre
  2. Hôtel Pont Royal

    5-7 Rue De Montalembert

    Kahvaltı seçenekli
    Harika! (4,5)

    348 değerlendirmeye göre
  3. Marignan Paris

    12 Rue De Marignan

    Kahvaltı seçenekli
    Harika! (4,5)

    55 değerlendirmeye göre
  4. Hôtel Scribe Paris managed by Sofitel

    1 Rue Scribe

    Kahvaltı seçenekli
    Harika! (4,5)

    937 değerlendirmeye göre
  5. InterContinental Paris Avenue Marceau

    64 Avenue Marceau

    Kahvaltı seçenekli
    Çok iyi! (4,0)

    335 değerlendirmeye göre
  6. The Hotel du Collectionneur Arc de Triomphe

    51-57, rue de Courcelles

    Kahvaltı seçenekli
    Çok iyi! (4,0)

    391 değerlendirmeye göre
  7. Renaissance Paris Vendome Hotel

    4 Rue Du Mont Thabor

    Kahvaltı seçenekli
    Harika! (4,5)

    708 değerlendirmeye göre
  8. Hyatt Paris Madeleine

    24 Boulevard Malesherbes

    Kahvaltı seçenekli
    Harika! (4,5)

    441 değerlendirmeye göre
  9. W Paris - Opera

    4 Rue Meyerbeer

    Kahvaltı seçenekli
    Harika! (4,5)

    395 değerlendirmeye göre
  10. Hotel Balzac

    6 rue Balzac

    Kahvaltı seçenekli
    Çok iyi! (4,0)

    156 değerlendirmeye göre

Paris Rehberi

Paris Hakkında

Fransa’nın başkenti Paris aynı zamanda dünyanın en ünlü şehirlerinden birisidir. Tarihi yapıları, alışveriş yapılabilecek ünlü markaları, dünya siyasetine yön veren geçmişi, Paris’i hep popüler kılmıştır. 1789 yılında Fransız ihtilaliyle Fransa’da monarşi yerini, Cumhuriyet rejimine bırakmıştır. Ve bu akım tüm dünyaya yayılmıştır.

Paris’in simgesi Eyfel Kulesi’dir. Paris’te Şanzelize Bulvari, Zafer Takı, Louvre Müzesi, Notre Dame Kilisesi, Versay Sarayı, Concorde Meydanı, Pantheon, Disneyland gibi yerler gezilebilir. Modanın da başkentlerinden biri sayılan Paris’te ünlü Fransız markalarının mağazaları bulunur. İnsanların binlerce liraya bir çanta ya da ayakkabı satın almak için kuyruğa girmesi size ilginç gelebilir.

Paris’te kışlar soğuk ve zaman zaman kar yağışlı geçer. Yaz ayları ise hava sıcaktır. Gezmek için en uygun zamanların ilkbahar ve sonbahar ayları olduğunu söyleyebiliriz. Şehir içinde metro ya da otobüs ile ulaşım sağlanır. Araba kiralama ya da taksi kullanma seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Paris’i daha kolay hatta yürüyerek bile gezmek isterseniz şehir içi otelleri tercih etmelisiniz. Bu otellerin fiyatları biraz yüksek gelirse de, metro ile ulaşım yapabileceğiniz oteller uyabilir. Fransızlar genelde bilseler bile İngilizce konuşmaya sevmez. Yol vs. sormak için turist bürolarını tercih edebilirsiniz. Paris kalabalık ve büyük bir şehirdir yaklaşık 12 milyon nüfusu vardır.

Gezilecek Yerler:

Louvre Müzesi: Dünyanın en önemli müzelerinden biri olan Louvre Müzesi 35 binden fazla eseri barındırır. Müzenin girişindeki cam piramit şeklindeki yapısı ünlüdür.

Eyfel Kulesi: Eyfel Kulesi 1887-1889 yılları arasında Paris fuarının giriş kapısı olarak geçici bir süreliğine inşa edilmiş. Bugün artık kentin simge yapısı haline gelmiştir.  

Champs Elysees: Champs Elysees yani diğer adıyla Şanzelize Bulvarı, Paris’in en ünlü caddesidir. Burada ünlü markaların mağazaları bulunur.

Notre Dame Kilisesi: Müzikale de çevrilen Victor Hugo’nun ünlü romanı Notre Dame kilisesidir. Gotik mimarinin önemli yapılarından biri olarak kabul edilir.

Zafer Takı: Napolyon’un Fransız imparatorluğu şanını taçlandırmak amacıyla 1806 yılında yaptırdığı yapıdır.

Şarap Fabrikaları: Versay Sarayı yapımına 1661 yılında başlanan dünyanın en önemli saraylarından birisidir.

Disneyland: Paris’e çocuklarınızla birlikte gidiyorsanız mutlaka görmeniz gereken bir yer. Dünyanın önemli çizgi film kahramanlarıyla ve mekanlarıyla kendinizi masalsı bir atmosferde bulacaksınız. Merak etmeyin büyükler için de eğlence seçenekleri bulunuyor.

Gece Hayatı:

Işıklar şehri olarak da adlandırılan Paris, önemli gece kulüplerine de ev sahipliği yapar. Şanzelize Bulvarı’nda çok sayıda kafe ve bar bulabilirsiniz. Le Club 79 ve Queen Club meşhur gece kulüpleri. Ünlü Paris kabarelerini izlemek için de Moulin Rouge ya da Folies Bergere’ye gidebilirsiniz.

Yeme içme konusunda da Paris, dünyanın önemli ve ünlü restoranlarına ev sahipliği yapar.

Ulaşım:

Paris şehir içi ulaşımda en yaygın kullanılan araç metrodur. 300 istasyonu olan metro sabah 05.20’den gece yarısı 01:15’e kadar çalışır. Şehir içi yine banliyö trenleri de kullanılır.

Paris’te Charles de Gaulle (Roissy) ve Orly olmak üzere iki tane havalimanı vardır. Genelde büyük hava yolu şirketleri Roissy’e ekonomik uçuşlar da Orly’i kullanır. Her iki havaalanından da şehir merkezine ulaşmak için tren, otobüs, taksi gibi ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz.

Orly Havaalanı’ndan şehir merkezine iki ekspres tren ve iki otobüs hattı var. Roissy’den ise yine aynı şekilde ekspres tren ve otobüsler bulunuyor.

Bunları Yapmadan Dönmeyin:

Eyfel Kulesi’ne çıkmadan

Şanzelize Bulvarı’nda yürümeden

Nehir turu yapmadan

Seine Nehri üzerinde Arceveche Köprüsü’nde dilek tutup kilit asmadan 

Disneyland’a gitmeden

Louvre Müzesi’ni gezmeden

Notre Dame Kilisesi’ni gezmeden

Orsay Müzesi’ne gitmeden dönmeyin.

Alışveriş:

Modanın başkenti sayılan Paris’te dünyanın önemli markalarının mağazalarını bulabilirsiniz. Bu markaların outlet ürünlerinin satıldığı caddeler de var. The rue d’Alesia isimli cadde ucuza alışveriş yapmak isteyenlerin tercihi. Passy, Rennes Caddeleri ve Haussmann Bulvarı da alışveriş yapabileceğiniz yerler.

Eyfel Kulesi simgeli magnetler, biblolar vs. süs eşyaları alabilirsiniz. Şarap ve peynir de şehre gidenlerin almak için tercih ettiği şeyler.

x