Kastamonu Araç Kiralama

Kastamonu Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Kastamonu
Kiralama Noktaları3
Havalimanı Konumları:Uzunyazı Havalimanı
Kastamonu Hakkında

Anadolu coğrafyasının en yeşil köşelerinden birisi olan Kastamonu, ormanlarının yanı sıra sahilleri ve diğer kültürel noktaları ile öne çıkıyor. Kastamonu tarihi milattan önce 18. yüzyıla kadar gidiyor. Bu dönemlerde tarih öncesi medeniyetlerin vatanı olan kent, daha sonra Hititler, Frigyalılar, Lidyalılar, Romalılar, Bizanslılar, Osmanlılar tarafından yönetildi. Bu kadar farklı medeniyetler tarafından yönetilen bir kent olması Kastamonu’yu ilgi çekici kılıyor. Böylece yılın belirli dönemlerinde turist akınına uğramasına neden oluyor.

Kastamonu, hem doğası hem kültürü hem de tarihi ile dünyada öne çıkan ve bilinen bir yerleşim birimi. Bu sebeple kentin her noktasında ayrı bir güzellikle karşılaşabilirsiniz. Böylesine önemli bir yeri rahat ve konforlu bir şekilde keşfedebilmek için de araç kiralama seçeneğini kullanabilirsiniz.

Kastamonu’da doğru bir gezi planı ile tarifsiz bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Tarihi noktalar arasında,  Kastamonu Arkeoloji Müzesi, Kastamonu Kalesi, Saat Kulesi, Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi, Şapka Müzesi, Etnografya Müzesi, Nasrullah Kadı Cami, Nasrullah Köprüsü, İsmail Bey Külliyesi, Yakupağa Külliyesi gibi yerleri gezebilirsiniz. Doğal alanları arasında ise, Ilgaz Dağları Milli Parkı, Küre Dağları Milli Parkı, Gideros Koyu, Valla Kanyonu, Ilıca Şelalesi, Şehriban Kanyonu, Dipsiz Göl Tabiat Parkı, Ginolu Koyu, Çatak Kanyonu görülmeye değer alanlar arasında yer alıyor.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular