Ankara Otelleri Ara

En uygun Ankara otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ankara otellerini listele.

Ankara Spa Otelleri

Ankara Havuzu Olan Oteller

Ankara Balayı Otelleri

Ankara Hakkında

Türkiye’nin başkenti olan Ankara; Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Eskişehir, Aksaray ve Konya ile komşu. Bu nedenle de Türkiye’de şehirlerarası ulaşımda önemli bir konuma sahip. Anadolu’nun tam ortasında yer aldığı için tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış. Hitit İmparatorluğu, Frigler, Lidyalılar gibi önemli gelişmelere imza atan uygarlıklarının izlerini taşıyan şehir tarihi anlamda büyük bir önem taşıyor. Bu konumundan dolayı, Mustafa Kemal Atatürk tarafından milli mücadelenin yönetim merkezi olarak belirlenmiş. Bu yüzden de günümüzde Ankara’da gezilebilecek birçok arkeolojik alan, tarihi kalıntı ve müze bulunuyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarı olan Anıtkabir’i mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ankara manzarasını izleyebileceğiniz Ankara Kalesi, Kalecik Kalesi ve Atakule de gidebileceğiniz yerler arasında. Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve Etnografya Müzesi’ni gezerek geçmişe yolculuk yapabilirsiniz. Ankara’nın en popüler yerlerinden olan Mogan ve Eymir Gölleri’ne gidip doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Ankara’da şehir merkezine yakın noktalarda her şey dahil konseptte lüks oteller ve oda kahvaltı, yarım pansiyon ve sadece oda konseptlerinde hizmet veren konaklama seçenekleri bulmak mümkün. İş ve konferans gibi amaçlarla Ankara’ya gelen ziyaretçilerin ihtiyaçlarına uygun şehir otelleri bulunduğu gibi havuzu olan Ankara otellerinde de konaklayabilirsiniz. Ankara’nın şehir merkezinden biraz uzaklaşıp şifalı termal sulardan faydalanmak isterseniz Kızılcahamam bölgesinde bulunan termal otelleri tercih edebilirsiniz.

Ankara’da karasal iklim görülüyor. Yazları sıcak ve kurak, kışları da soğuk ve kar yağışlı geçiyor. Aralık, Ocak ve Şubat aylarında oldukça fazla kar yağışı görülüyor ve sıcaklık eksiklere düşebiliyor. Ankara’yı ziyaret etmek için en uygun zaman Mayıs, Haziran, Eylül ve Ekim ayları.

Ankara’ya havayolu, demiryolu ve karayolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Ankara Esenboğa Havalimanı, şehir merkezine 28 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Havalimanından Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne giden Havaş ve BelkoAir servislerini kullanarak şehir merkezine gelebilirsiniz. Ankara’ya otobüsle gelmek isterseniz birçok şehirden Ankara’ya otobüs seferleri bulunuyor. Ayrıca İstanbul, İzmir, Eskişehir ve Konya’dan yüksek hızlı trenle Ankara’ya gidebilirsiniz. Ankara’da şehir içinde belediye otobüsleri, özel halk otobüsleri ve minibüsler ile gezebilirsiniz. Ayrıca Kızılay ve Batıkent arasındaki metroyu da kullanabilirsiniz.

Ankara Galeri

Ankara Semtleri

Ankara Seyahat Yazıları

x