Konya Araç Kiralama

Kiralanabilecek Araç Listesi

Ekonomik
Ekonomik
Orta
Orta
Lüks
Lüks
Üst
Üst

Konya Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Konya
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta, Lüks, Üst
Kiralama Noktaları15
Havalimanı Konumları:Konya Havalimanı
Popüler Acenteler:Nissa
Konya Hakkında

Türkiye’nin en büyük il sınırlarına sahip olan Konya, aynı zamanda en eski yerleşim birimlerine de ev sahipliği yapıyor. Kentin isminin kökeni eski çağlarda buraya verilen İkon kökeninden geliyor. Tarihsel süreç içerisinde değişime uğrayarak zaman içerisinde Konya adını aldı ve günümüzde de bu isim ile anılıyor. Kent, tarih öncesi çağ olarak bilinen karanlık dönemlerden izleri günümüze kadar taşımayı başardı. Bu da Konya’yı yalnızca Türkiye için değil, dünya için de önemli bir yer haline getirdi. Aynı zamanda 13. Yüzyılda yaşamış olan alim Mevlana’nın da mezarının burada olması Konya’nın öne çıkmasını sağladı.

Konya hem tarihi hem de kültürel anlamda keşfedilmeyi bekleyen yerleşim birimleri arasında bulunuyor. Kentin hem merkezinde hem de ilçelerinde ziyaret edilecek mekan bulunuyor. Burayı hızlı ve konforlu bir şekilde gezebilmek için araç kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Konya’da önceliği, tarih öncesi çağlardan kalan ve hem Anadolu’nun hem de dünyanın en eski yerleşim birimlerinden olan Çatalhöyük’e verebilirsiniz. Kent merkezinde ise ilk öncelik genellikle Mevlana Müzesi'ne ve Türbesi’ne veriliyor. Bu seçenekler dışında, Alaaddin Tepesi, Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, Aziziye Cami, Karatay Medresesi, Alaeddin Keykubad Cami, Aya Eleni Kilisesi, Yerköprü Şelalesi, Meke Gölü, Beyşehir Gölü, Tuz Gölü, Konya Atatürk Evi Müzesi, Eşrefoğlu Cami, Sille Köyü, Kapu Cami, Şeytan Köprüsü gibi yerler ziyaret edilebilir.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular