İzmir Otelleri Ara

En uygun İzmir otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz İzmir otellerini listele.

İzmir Hakkında

Ege’nin incisi, Türkiye’nin en büyük 3. şehri olan İzmir turizm açısından da oldukça popüler. Kalabalık ve renkli yaşantısı, tarihi ve doğal güzellikleri, çeşidi bol etkinlikleriyle İzmir, misafirlerine dolu dolu bir tatil vadediyor. Şehrin hem merkezinde hem de ilçelerinde en lüks otelden en uygun fiyatlı pansiyona kadar herkese uygun bir konaklama seçeneği mevcut.

Şehir dışından İzmir’i ziyaret etmek için kara ve hava yollarını kullanmak mümkün. Büyükşehir olması sebebiyle ülkenin dört bir yanından direkt olarak otobüs ve uçuş bulabilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan dilerseniz transfer hizmeti alabilir, dilerseniz toplu taşıma veya HAVAŞ kullanarak istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz. Şehir içi ulaşım içinse metro, otobüs, minibüs, vapur gibi pek çok seçenek mevcut.

İzmir denilince akla ilk gelen yerlerden olan Konak Meydanı, Saat Kulesi, Kordon Boyu ve Karşıyaka Sahili şehrin en turistik noktalarından. İlçeleri de en az merkezi kadar ünlü olan şehrin tarihi dokusunu görmek için Smyrna Antik Kenti, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Ayavukla Kilisesi ve Kadifekale’yi gezebilirsiniz. Alışveriş için Tarihi Kemeraltı Çarşısı’na uğrayıp İzmir’in birbirinden ünlü plajlarında denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Çeşme, Foça, Urla gibi merkeze yakın ilçelere de dilerseniz günübirlik uğrayabilirsiniz.

İzmir’de her şey dâhil sistemli, aile temalı otellerin sayısı oldukça yüksek. Ayrıca denize sıfır, havuzlu, SPA temalı butik oteller de bulmanız mümkün. Tüm gün oteldeki etkinliklerle tatilinizi hiç dışarı çıkmadan geçirebileceğiniz gibi merkezde iş ya da tatil temalı bir şehir oteli belirleyip burada konaklayarak daha çok gezebilirsiniz.

İzmir Galeri

İzmir Şehir Rehberi

İzmir Semtleri

İzmir Seyahat Yazıları

x