Londra Otelleri Ara

En uygun Londra otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Londra otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Londra Hakkında

İngiltere'nin başkenti aynı zamanda dünyanın finans merkezlerinden biridir. Thames nehri kenarına kurulu bu şehirde, farklı ırklardan çok sayıda insan topluluğu yaşamaktadır. Parlamento binası, Tower Bridge, Londra Kulesi, Buckingham Sarayı, Trafalgar Meydanı kentin en önemli turistik merkezleridir. Londra, Romalılar tarafından kurulmuş çok eski tarihe sahip olan bir şehirdir.

Ekonomiye yön veren şehirlerden biri olan Londra, çok sayıda turist de çeker. Festivalleri, tiyatro oyunları, sergileriyle aynı zamanda sanat şehridir de. Kentin kendine özgü taş yapılı binaları vardır. Dünyanın en eski metrosu burada kurulmuştur ve metro hala en yaygın ulaşım aracıdır. Tabi artık klasik haline gelmiş kırmızı renkli iki katlı otobüsleri de unutmamak gerekir.

Londra, moda konusunda da pek çok alternatifi bulabileceğiniz bir şehirdir. Özellikle Oxford Street ünlü mağazaların yer aldığı en popüler bölgesidir. Gece hayatı da çok hareketlidir, dünyanın en önemli restoranlarının şubeleri bulunur. Kısacası turistler açısından her yönüyle yoğun geçecek bir seyahat rotası demektir.

Londra hava ulaşımı yönünden de pek çok seçenek bulundurur. Kentin çevresinde 5 havalimanı bulunur. Heathrow Havalimanı kent merkezine 25 km mesafededir, metroyla ulaşımı vardır. Gatwick Havalimanı şehir merkezine daha uzaktır, trenle ulaşım sağlanabilir. London City Havalimanı ise kent merkezine en yakın havaalanıdır. Stansted Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 65 km uzaklıktadır. 45 dakikalık bir tren yolculuğuyla kent merkezine ulaşabilirsiniz. Luton Havalimanı da 55 km uzaklıktadır. İstanbul – Londra arası uçuşlar yaklaşık 4 saat sürmektedir.

Londra Galeri

Londra Şehir Rehberi

Londra Seyahat Yazıları