Isparta Araç Kiralama

Isparta Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Isparta
Kiralama Noktaları12
Havalimanı Konumları:Süleyman Demirel Havalimanı
Isparta Hakkında

Gülleri ile ünlü olan Isparta, Göller Bölgesi içerisinde yer alıyor. Bölge olarak Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alsa da Toros Dağları’nın ardından kaldığı için karasal iklimin hakim olduğu bir yerleşim birimi olarak geçiyor. Isparta’da yapılan araştırmalarda Yontma Taş Devri’ne ait izler bulundu. Bu da kent kültürünün ne denli eskiye dayandığını gösteriyor. Isparta’da eski dönemlere ait kültürel izleri halen daha görebilirsiniz. Özellikle el dokuması halı ve kilimcilik günümüzde bazı köylerde devam eden bir meslek. Halıyı dokuyan kişi kendi duygu ve düşüncelerini ürettiği ürüne işliyor ve bu nesilden nesle aktarılmaya devam ediyor.

Isparta’da hem doğal hem de tarihi birçok yer bulunuyor. Bu alanları rahat bir şekilde gezebilmek için araç kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

İlde kent merkezinde Isparta Müzesi, Isparta Etnografya Halı ve Kilim Müzesi, Aya Baniya (Aya Payana) Kilisesi, Tarihi Mimar Sinan Camii, Tarihi Ayazma Mesireliği, Tarihi Isparta Evleri, Gölcük Tabiat Parkı, Kutlubey (Ulu) Cami ve Sagalassos Antik Kenti’ni görebilirsiniz. Buna ek olarak Kovada Gölü Milli Parkı, Adada Antik Kenti, Eğirdir Gölü, Pisidia Antiokheia Antik Kenti, Aksu Zindan Mağarası, Yazılı Kanyon Tabiat Parkı, Eğirdir Kalesi, Hızır Bey Cami, Dündarbey Medresesi, Gelendost Ertokuş Hanı, Kapıkaya Harabesi görülebilecek diğer alanlar arasında yer alıyor.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular