Tokat Uçak Bileti Ara

Tokat Hakkında

Konumu itibariyle iç bölgede kalsa da Tokat, Karadeniz Bölgesi'ndedir ve yaklaşık 630.000 nüfusludur.

Tokat iklim açısından farklılıklar göstermektedir, kuzey kesimlerinde Karadeniz iklimi güney kesimlerindeyse Karadeniz iklimi ile karasal iklim arasında bir geçiş iklimi görülmektedir. Yine de özellikle yağışlar açısından karasal iklimin aksine zengindir, her mevsim yağış görülür.

Anadolu üzerindeki en eski yerleşim yerlerinden biri olan Tokat'ta Sebastapolis Antik Kenti, Masat Höyük gibi arkeolojik alanları ve Tokat Kalesi, Hıdırlık Köprüsü gibi birçok tarihi eseri görmek mümkün. Sulusaray Kaplıcaları ve Ballıca Mağarası şifa arayan yurt içinden ve yurt dışından birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Özellikle ilkbahar aylarında gidenlerin mutlaka tatması gereken Tokat Kebabı bu ilin en meşhur yemeğidir. Zile pekmezi, bat ve keşkek de diğer ünlü yemekleridir.

Zile, Turhal, Almus, Artova, Erbaa, Niksar, Reşadiye gibi ilçelerin de olduğu Tokat'ta il merkezi dışında toplam 11 ilçe vardır. Tokat Havalimanı'na haftanın belirli günlerinde seferler yapılmaktadır. Şehre kara, hava ve demir yolu ile ulaşım yapılabilmektedir ve trafik yoğunluğu il merkezi dışında yoktur.

Havalimanından Tokat Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine uzaklığı 20 km  olan Tokat Havalimanı'na haftanın belli günlerinde sefer yapılmaktadır. Ulaşımı ise havayolu şirketlerinin servisleri veya özel servislerle gerçekleştirebilir; minibüs, taksi ve araç kiralama seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Havalimanı Servisleri

Uçak kalkış saatlerine göre düzenlenen otobüs seferleriyle havalimanına ulaşım kolaylıkla sağlanabilir. İsterseniz de havalimanında bulunan tur şirketleri vasıtasıyla şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Minibüs

Bir diğer alternatifse minibüs kullanmak. Tokat-Turhal minibüslerine binerek ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Taksi

Havaalanında bulunan taksilerle ulaşım kolaylıkla sağlanabilir. Ayrıca havaalanında bulunan firmalardan ‘’VIP Taksi’’ seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Bu taksiler için şehre gelmeden önce internetten veya telefonla randevu almanız hem size zaman kazandıracak hem de olası aksiliklerin önüne geçecektir.

Araç Kiralama

Tokat Havalimanı’nda araç kiralama hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Havalimanında bulunan firmalardan veya şehir merkezindeki firmalardan aracınızı kiralayabilir, Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden olan Tokat’ta sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Özel Araç 

Tokat Havalimanı, şehir merkezine 20 km uzaklıktadır. Havalimanından şehir merkezine gitmek içinse D180 karayolunu yani Tokat-Amasya yolunu kullanmanız gerekir. 

25/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Tokat uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Tokat varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Tokat uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Tokat uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Tokat uçuşları Tokat Havalimanı'na düzenleniyor.

Tokat yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Tokat 1 saat 20 dakika, Ankara-Tokat 1 saat, Antalya-Tokat 1 saat 10 dakika, Bodrum-Tokat 1 saat 40 dakika, Gaziantep-Tokat 1 saat 10 dakika, İstanbul-Tokat 1 saat 10 dakika, İzmir-Tokat 1 saat 40 dakika, Trabzon-Tokat 50 dakika sürüyor.

Tokat uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Tokat uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Tokat Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
2ºC
12ºC
Sal
Çar
7ºC
17ºC
Çar
Per
7ºC
19ºC
Per
Cum
6ºC
21ºC
Cum
Cmt
11ºC
18ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
1s 20dk
1s 10dk
1s 40dk
1s 10dk
1s 10dk
1s 40dk
Haritada Görüntüle
Tokat Alternatif Ulaşım
Para birimi