Uçak yolculuğunda bagaj zarar görürse ne yapılmalıdır?

Hava yollarında yolcuların yaşadığı en önemli sorunların başında kaybolan veya bir şekilde zarar gören bagajlar geliyor. Bu nedenle seyahat öncesinde bagajınızda yer alan eşyaların bir listesini yapmanızı öneriyoruz. Böylece kaybolan bagajınız için hava yolu kontuarından form doldurarak kayıp bagajınızın bulunmasını talep edebilirsiniz. Ayrıca check-in işlemleri sırasında size verilen bagaj etiketinizi de kaybetmemeye özen göstermelisiniz.

Peki hasarlı bagaj durumunda ne yapılabilir?

Eğer bagajınızı teslim aldığınız an uğradığı hasarı görebiliyorsanız, varış salonunu terk etmeden hasarlı ve kayıp eşya bürosuna giderek bavulunuzu gösterebilirsiniz. Fakat bagajınızın uğradığı hasar hemen fark edilmemişse, en az 7 gün içinde bu durumu hava yoluna bildirerek hasarın karşılanmasını talep edebilirsiniz.

Seda Suvat

Seda Suvat

Kocaeli Üniversitesi Turizm Rehberliği ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümleri mezunu. Turizm sektöründe 12 yıl boyunca uçak bileti ve tatil rezervasyonları konusunda kazandığı uzmanlıkla, 2015’ten beri Enuygun’da Seyahat Destek Müdürü olarak kullanıcıların en iyi acente deneyimini yaşamaları için çalışıyor.

Hızlı Uçuş Ara