Bingöl Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2020 Google

Sizin için Seçtiğimiz Bingöl Havalimanı Varışlı Yurt Dışı Uçuşlar

Bingöl Havalimanı Hakkında

Bingöl şehir merkezine 20 kilometre mesafede yer alan ve Türkiye'nin küçük havalimanlarından biri olan Bingöl Havalimanı, Çeltiksuyu Mevkii'nde konumlanmıştır. 2013 yılında hizmete başlayan havalimanından yurt dışı uçuşlar gerçekleştirilmemektedir. Bingöl Havalimanı, sivil havalimanı kategorisindedir ve yurt içi seferlerinde de sadece İstanbul ile Ankara'ya uçuşlar yapılmaktadır.

Bingöl Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Bingöl Havalimanı şehir merkezine 20 km uzaklıktadır. Şehir merkezine ulaşmak için havayolu şirketlerine ait servisler kullanılabilir, taksi veya araç kiralayarak da ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Havayolu Servisleri

Bingöl Havalimanı işlek bir havalimanı değildir. Bingöl’e sadece Türk Hava Yollarının uçuşu bulunmaktadır. Türk Hava Yolları’nın servisini kullanarak şehir merkezine ulaşım sağlanabilir. Servis güzergâhları ise ‘’Havalimanı, Otogar, Ulu Cami, Öğretmen Lisesi, Rektörlük, Şehir Merkezi’’ şeklindedir.

Taksi

Taksi de bir diğer alternatif olarak görülebilir. Taksiciyle uygun fiyatta anlaşıp yolculuğunuza devam edebilirsiniz. Ayrıca havalimanında bulunan birkaç tur şirketi size özel taksi imkânı da sunmakta. Havalimanından alınıp şehirde isteğiniz noktaya bu seçenekten yaralanıp ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Bingöl’de araç kiralamak avantajlı olarak görülebilir. Ne de olsa trafik derdi yok. Ayrıca gezip görülebilecek yerler birbirine yakın olduğundan benzin derdini de bir kenara bırakmış olursunuz.

30/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Bingöl Havalimanı'na Ulaşım

Bingöl Havalimanı şehir merkezine 20 km uzaklıktadır. Havalimanına ulaşmak için havayolu şirketlerine ait servisler kullanılabilir, taksi veya araç kiralayarak da ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Havayolu Servisleri

En çok kullanılan seçeneklerin başında gelir. Uçak kalkış saatlerine göre ayarlanan servislerle havalimanına rahatça ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden servislerin kalkış noktası THY acentesi önündendir. Servis durakları ise ‘’Rektörlük, Öğretmen Lisesi, Ulu Cami, Otogar, Havalimanı’’ şeklindedir.

Taksi

Taksi de kullanılabilecek seçeneklerin başında gelir. Özellikle taksiciyle belirli bir fiyatta anlaşıp yolculuğunuza devam etmek sizin yararınıza olacaktır.

Özel Araç

İster kendi aracınızla ister havalimanından kiraladığınız araçla havalimanına ulaşmanın en kolay yollarından biridir.

Bingöl şehri küçük bir şehirdir. Gezilecek yerler birbirine yakındır. Havalimanı da şehre yakın olduğundan bu seçeneği kullanabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Küçük bir havalimanı olan Bingöl Havalimanı’nda yurt dışı uçuşları yapılmamaktadır. Sadece yurt içi uçuşlardan İstanbul ve Ankara uçuşları yapılmaktadır.

28/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Bingöl Seyahat Rehberi
Bingöl Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Paz
Pzt
Sal
Çar
Per
Paz
Pzt
Sal
Çar
Per
0ºC
4ºC
-7ºC
-4ºC
-2ºC
6ºC
8ºC
5ºC
7ºC
9ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
1 saat
Ankara
1 saat 20 dk
Antalya
1 saat 40 dk
Bodrum
1 saat 20 dk
Gaziantep
1 saat 10 dk
İstanbul
1 saat 10 dk
İzmir
1 saat 20 dk
Trabzon
40 dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x