Siirt Uçak Bileti Ara

En Ucuz Siirt Uçak Biletleri

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Siirt Hakkında

Yerleşimin Milattan Önce 3000'lerde başladığı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin önemli şehirlerinden biri olan Siirt'in nüfusu yaklaşık olarak 325.000'dir.

Bölgeyi çevreleyen dağlar ve konumu nedeniyle Siirt'te karasal iklimin temel tüm özellikleri hissedilir. Yazları aşırı sıcak, kışları ise tam tersi oranda soğuk vardır. Nem açısından ise çok ağır değil, yarı nemli olarak adlandırılan bir havaya sahip

Selçuklu zamanından kalma Ulu Cami, Veysel Karani Türbesi, deri hastalıklarına yakalanmışlar tarafından bolca ziyaret edilen Sağlarca Kaplıcası ve bölgenin kalkerli yapısından dolayı sıkça rastlayabileceğiniz mağaralar; bu ile yapacağınız ziyaretlerde görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Siirt büryanı, bumbar dolması ve Siirt fıstığı bu ildeyken tatmanız gereken yiyeceklerden sadece bir kısmı.

Pervari, Eruh, Şirvan, Kurtalan, Baykan ve Aydınlar şehir merkezi dışında kalan ilçeleridir. İli çevreleyen dağlık bölgeden dolayı eskiden ulaşımda belli zorluklar yaşanmış olsa da il ulaşım açısından büyük gelişim kaydetti.Şehre Siirt Havalimanı başta olmak üzere, kara ve tren yollarıyla her mevsimde rahatlıkla ulaşım sağlanabiliyor.

Havalimanından Siirt Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Siirt’te, modern bir havalimanı kriterlerine ulaşması için çalışmalarına devam edilen ve 1998 yılından beri iç hatlarda hizmetini sürdüren bir havalimanı mevcut. Siirt’in orta doğusundaki Pınarca Mevkii’nde bulunan havalimanından şehir merkezine rahatlıkla gidilebildiği gibi şehir merkezinden havalimanına gidişler için seçenekler de bulunuyor.

Pınarca ilçesinde bulunan Siirt Havalimanı’ndan şehrin merkezine belediye otobüsleri, belediye servisleri ve araç kiralama ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Siirt Havalimanı’ndan şehrin merkezine ulaşımınızı belediye otobüsleri ile sağlayabilirsiniz. En ekonomik alternatif olan belediye otobüsleri ile yaklaşık 14 kilometrelik mesafede bulunan şehir merkezine konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Bir diğer seçenek olarak ise terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Siirt Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan Acarlar ve Hayat firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz.

Servis

Siirt Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç belediye servisleri. Siirt Belediyesi’nin sizin için hazırladığı servisler ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

22/02/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Siirt uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Siirt varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Siirt uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Siirt uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Siirt uçuşları Siirt Havalimanı'na düzenleniyor.

Siirt yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Siirt 1 saat 10 dakika, Ankara-Siirt 1 saat 40 dakika, Antalya-Siirt 1 saat 10 dakika, Bodrum-Siirt 1 saat 30 dakika, Gaziantep-Siirt 1 saat 20 dakika, İstanbul-Siirt 1 saat 20 dakika, İzmir-Siirt 1 saat 30 dakika, Trabzon-Siirt 1 saat 10 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Siirt uçuşu düzenliyor?

Türk Hava Yolları İstanbul, AnadoluJet Ankara şehirlerinden direkt Siirt uçuşları düzenliyor.

Siirt Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
2ºC
12ºC
Cum
Cmt
3ºC
15ºC
Cmt
Paz
6ºC
16ºC
Paz
Pzt
6ºC
14ºC
Pzt
Sal
5ºC
12ºC
Sal
Uçuş Süreleri
1s 10dk
1s 40dk
1s 10dk
1s 30dk
1s 20dk
1s 20dk
1s 30dk
1s 10dk
Haritada Görüntüle
Siirt Alternatif Ulaşım
Para birimi