15 Temmuz darbe girişimi sonrası OHAL kapsamında yurtdışı çıkışları için istenen ‘Yurtdışına çıkabilir yazısının artık istenmeyeceği açıklandı. Karar 15 Kasım’dan itibaren uygulamaya konuldu.

İçindekiler

OHAL kapsamında istenmeye başlanmıştı

Bildiğiniz üzere 15 Temmuz darbe girişii sonrasında FETÖ Terör Örgütü üyelerinin yurt dışına kaçmalarını önleme için vatandaşların bağlı bulundukları kurum ya da iş yerlerinden almaları gereken ‘Yurt dışına çıkabilir’ yazısının artık istenmeyeceği açıklandı. Bildiğiniz üzere hususi ve hizmet damgalı pasaportları ile yurt dışına gitmek isteyen memurlar ile TC nüfus cüzdanları ile KKTC, Gürcistan, Ukrayna gibi ülkelere gitmek isteyenlerin, kurumlarından almak zorunda kaldıkları çıkış belgesine gerek kalmayacak.

15 Kasım’da kaldırıldı

Uçak Bileti

Konuyla ilgili genelgenin 15 Kasım’dan itibaren yürürlüğe gireceği ve çıkış kapılarına gönderildiği açıklandı. Yurt dışına daha önce hiç çıkmamış olanların bilmesi gereken ayrıntılı bilgileri Yurt dışına ilk defa çıkacağım nelere dikkat etmeliyim başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1296 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN