Iğdır Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Iğdır Hakkında

Iğdır, Türkiye'nin en doğusunda Ermenistan ve Azerbaycan'a komşu bir ilimizdir. Sonradan il olmuş ve 76 nolu plakası almıştır. Iğdır'ın iklimi, Türkiye'nin doğusunda olmasına karşın ılımandır. Yaz kış sıcaklıkları çevre illere göre farklıdır. Şehir geniş bir ovaya kurulmuştur. Zaten tarım şehrin en önemli geçim kaynağıdır. Sulama Aras nehrinden yapılmaktadır. Kentin gezilebilecek yerlerinin başında meteor çukuru gelir. Kente 42km uzaklıktaki bu çukur, 1892 yılında göktaşının düşmesi sonucu meydana gelmiştir. Büyüklük ve derinlik bakımında Dünyanın en büyük ikinci göktaşı çukurudur. Karakale Harabeleri ve Tuz Mağaraları da gezilebilir. Türkiye'nin 100 yıllık tuz ihtiyacını karşılayan bu mağaraların solunum yolu hastalıklarına da iyi geldiği bilinmektedir.
Iğdır'da havalimanı şehir merkezine 12 km uzaklıktadır. Taksi ya da otobüsle ulaşım sağlanır. 77 bin nüfuslu Iğdır'a bağlı ilçeler ise şunlardır: Aralık, Karakoyunlu ve Tuzluca.

Havalimanından Iğdır Şehir Merkezine Ulaşım

Iğdır’da şehir merkezine 12 kilometre uzaklıkta yer alan ve iç hat seferleriyle hizmetini sürdüren Iğdır Havalimanı bulunuyor. Sivil kategoride hizmet veren Iğdır Havalimanı, kendi açık otoparkına sahip olmakla birlikte şehir merkezine gidebilmeniz için çeşitli alternatifleri de sizlere sunuyor. Aynı şekilde şehir merkezinden Iğdır Havalimanı’na gidiş için de aynı alternatifleri kullanmanız mümkün.

Taksi

Iğdır Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Otobüs

Iğdır Havalimanı’ndan şehrin merkezine otobüsler ile ulaşabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan otobüsler ile yaklaşık 30 dakika süren konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz. Otobüslere, uçağınızdan iner inmez ulaşabilir ve bekleme yapmadan gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Terminal binasında bulunan araç kiralama ofisi ile Iğdır Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan Rimal firmasından bu hizmeti alabilirsiniz.

10 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Iğdır uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Iğdır varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Iğdır uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Iğdır uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Iğdır uçuşları Şehit Bülent Aydın Havalimanı'na düzenleniyor.

Iğdır yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Iğdır 1 saat 30 dakika, Ankara-Iğdır 1 saat 50 dakika, Antalya-Iğdır 1 saat 30 dakika, Bodrum-Iğdır 1 saat 50 dakika, Gaziantep-Iğdır 1 saat 10 dakika, İstanbul-Iğdır 1 saat 30 dakika, İzmir-Iğdır 1 saat 50 dakika, Trabzon-Iğdır 1 saat 10 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Iğdır uçuşu düzenliyor?

Türk Hava Yolları İstanbul, Pegasus İstanbul, AnadoluJet Ankara şehirlerinden direkt Iğdır uçuşları düzenliyor.

Iğdır uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Iğdır uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Iğdır Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
1ºC
16ºC
Per
Cum
2ºC
19ºC
Cum
Cmt
3ºC
20ºC
Cmt
Paz
3ºC
20ºC
Paz
Pzt
1ºC
16ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
1s 30dk
1s 50dk
1s 30dk
1s 50dk
1s 10dk
1s 30dk
1s 50dk
1s 10dk
Haritada Görüntüle
Iğdır Alternatif Ulaşım
Para birimi