Kuşadası Otelleri Ara

En uygun Kuşadası otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kuşadası otellerini listele.

Kuşadası Hakkında

Kuşadası, Aydın’ın turistik olarak en sevilen ilçelerinden birisi. Ege Denizi kıyısında olan ilçe; İzmir, Selçuk, Bodrum ve Çeşme’ye de ulaşım olarak yakın konumda bulunuyor. Mavi bayraklı plajları ile ünlü bölgede aynı zamanda yoğun olarak gemi ve dalış turizmi yapılmakta. Kuşadası’nın bulunduğu bölge antik çağlarda önemli uygarlıklara ev sahipliği yaptığı için bölge çevresinde pek çok tarihi alan bulunmakta.

Kuşadası’na özel araçla ulaşım Aydın’dan 1 saat, İzmir’dense yaklaşık 1.5 saat sürmekte. Özel araçla gelmemeniz durumunda İzmir ve Aydın’ın şehirlerarası otobüs terminallerinden Kuşadası merkeze araç bulunmakta. Ayrıca İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan HAVAŞ ile de ilçeye ulaşmak mümkün. Kuşadası içerisinde dolmuş ve otobüs hatları kullanabileceğiniz gibi ilçenin renkli sokaklarını yürüyerek de gezebilirsiniz. Kuşadası’ndan milli park ve antik kentlere gitmek için de şehir içi otobüs ve dolmuşları kullanabilirsiniz.

Kuşadası’nın en sevilen plajları Kadınlar Denizi, Davutlar ve Sevgi Plajı. Deniz-kum-güneş üçgeninden sıkıldığınızdaysa ilçeye yakın konumda olan Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi, Artemis Tapınağı ve İsabey Camii’yi gezebilirsiniz. Kuşadası’nın ada kısmını oluşturan Güvercinada Kalesi’nde gün batımı manzarası da görülmeye değer manzaralardan.

Turistik ilçenin nüfusu yaz aylarında 1,5 milyona çıkabiliyor. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan bölgede herkese uygun bir konaklama seçeneği bulunmakta. Pansiyon, apart otel, her şey dahil sistemli otel ve lüks otellerden size uygun olanı seçebilirsiniz. Kum plajlı, aquparkı olan oteller en çok çocuklu aileler tarafından tercih edilirken SPA konseptli, butik otellerde konaklayarak huzurlu bir tatil geçirmeniz de mümkün.

Kuşadası Galeri

Kuşadası Semtleri

Kuşadası Seyahat Yazıları

x