Alaçatı Otelleri Ara

En uygun Alaçatı otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Alaçatı otellerini listele.

Alaçatı Balayı Otelleri

Alaçatı Hakkında

İzmir’in gözde ilçesi Çeşme’ye bağlı olan tatil beldesi Alaçatı; festivalleri, yöreye özgü tatları ve tarihi sokaklarıyla ilgi çekiyor. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan beldede çeşitli sporlar ve eğlenceli etkinlere de katılmak mümkün. Alaçatı’da dilerseniz restore edilmiş tarihi bir evde kurulan butik otelde oda-kahvaltı seçeneğiyle kalabilir, dilerseniz lüks otellerde, her şey dâhil sistemiyle, özel plaj, havuz seçenekleriyle konaklayabilirsiniz.

Alaçatı’ya ulaşımın en kolay yolu Çeşme ve İzmir üzerinden geçiyor. Çeşme Otogarı ve İzmir Terminali’ne şehir dışından ulaştıktan sonra ilçe otobüsleri ile direkt ulaşım mümkün. Havayolu ile gelmek isteyen misafirler İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na indikten sonra HAVAŞ, transfer, araç kiralama veya ilçe otobüsleri seçeneklerinden en uygun olanı tercih edebilirler. Alaçatı’ya yakın tatil bölgelerini gezmek için belde içindeki minibüsler kullanılabilir.

Alaçatı’nın en meşhur tarafları tarihi sokakları, renkli taş evleri ve yöreye özgü lezzetleri. Alışveriş yapmak için Arnavut kaldırımlı sokaklarda gezebilir, cıvıl cıvıl kafelerden birinde vakit geçirebilir, özel ev yemekleri restoranlarında yepyeni lezzetler keşfedebilirsiniz. Tarihi bir gezi için Alaçatı değirmenleri, Çeşme Kalesi ve Pazaryeri Camisi’ni ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bölgenin sevilen, rüzgârlı, masmavi plajlarında denizin tadını çıkarıp rüzgâr sörfü öğrenebilirsiniz.

Alaçatı’da konaklamak için taş evlerden dönüştürülmüş butik otelleri veya apartları tercih edebileceğiniz gibi lüks Çeşme otelleri de sizleri bekliyor. Özellikle Nisan ayındaki Ot Festivali’nde ve Yaz sezonunda Alaçatı içerisinde konaklamak isterseniz erken rezervasyon yaptırmayı deneyebilirsiniz.

Alaçatı Semtleri

Alaçatı Seyahat Yazıları

x