Alaçatı Otelleri

En uygun Alaçatı otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Alaçatı otellerini listele.

Alaçatı Hakkında

Dar sokaklarını süsleyen taş evleri, sevimli yel değirmenleri, özellikle yaz aylarında bölgeyi ziyaret eden turistlerle dolup taşan restoran ve kafeleriyle Alaçatı Ege’nin en güzel tatil yerlerinden biri. Bölgede bulunan eski taş evlerin pek çoğu günümüzde butik otel veya restoran olarak kullanılıyor. Alaçatı sokaklarını saran balıkçılar, restoranlar ve kafeler ise leziz Ege mezelerini tatmak veya bir şeyler içerek keyifli zaman geçirmek isteyenleri ağırlıyor.

Alaçatı’nın küçük dükkanlarını gezerek beğendiğiniz hediyelikleri satın alabilir veya haftalık olarak kurulan Alaçatı pazarının cezbedici tezgahlarından alışveriş yapabilirsiniz. Taş evleri sembolize eden ev aksesuarları, gece lambaları ve giysiler ise Alaçatı’da yaygın olarak tercih edilen hediyeliklerden.

19. yüzyılın sonlarına doğru inşa edilen taş evlerin önünde hatıra fotoğrafı çektirmek bugün artık Alaçatı’nın olmasa olmazlarından yalnızca biri. Alaçatı sahilleri ise şiddetli esen rüzgarıyla sörf yapanların gözde durakları arasında sayılıyor. Yazın Alaçatı sokaklarında gezerken rengarenk dondurmalarla veya buzlu kahvelerle serinlemeyi, yemeğin ardından ise meşhur sakızlı Türk kahvesinin tadına bakmayı unutmayın. Dilerseniz hediye olarak yine sakızlı kahveleri veya reçelleri tercih edebilirsiniz.

Alaçatı Semtleri

Alaçatı Seyahat Yazıları

x