Abant Otelleri Ara

En uygun Abant otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Abant otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Abant Hakkında

Her mevsimde bambaşka güzelliklerle gözünüzü ve ruhunuzu besleyecek Abant, Bolu’ya bağlı bir göl ve tabiat parkı. Bolu’nun merkezinden yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta yer alan Abant’a ilkbahar ve yaz mevsiminde yemyeşil ağaçların arasında huzur bulmak için gelebilirsiniz. Sonbaharda ise yeşilden sarı, turuncu ve kırmızı gibi renklere dönen ağaçların manzarası adeta cennetin yeryüzü ile buluşmasını andırıyor. Abant’a özel aracınızla Bolu, İstanbul ve Ankara’dan kısa süre içinde gelebileceğiniz gibi dilerseniz buraya düzenlenen turlara da katılabilirsiniz. İstanbul’dan araçla yola çıktığınızda yaklaşık 4 saatte kendinizi Abant’ın eşsiz coğrafyasında bulabilirsiniz.  

Eğer Abant’a kış aylarında gelirseniz, bölgede kızakla kayarak eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz. Üstelik gölün beyaz kar altındaki görüntüsü usta ressamların tablolarına ilham verecek denli büyüleyici. 1988 yılından beri koruma altında olan gölün etrafında gezmek yaklaşık 2 saat sürüyor. 1 saat dolaştıktan sonra piknik alanında mola verebilir, sucuk ekmek veya yanınızda getirdiğiniz malzemelerden hazırlayacağınız sandviçinizi yiyebilirsiniz.

Eğer kamp tatilini seviyorsanız, Abant’ta 300 çadırlık harika bir kamp alanının bulunduğunu anımsatalım. Her daim enfes fotoğraf kareleri vaat eden bölgede herhangi bir düzenlemeye gerek duymayacağınız görüntüler elde edebilirsiniz. Abant’ta hava sıcaklığı kış geldiğinde sıfırın altındaki değerlere kadar inebiliyor. Yaz mevsiminde ise özellikle öğle saatleri bölgede gezmek için fazla sıcak gelebilir. Ancak bahar aylarında hava koşulları Abant’ın tadını çıkarmak adına fazlasıyla elverişli. Bölgede konaklamak isterseniz, Bolu şehir merkezinde kalarak günübirlik gezilerle Abant’a gelebilir veya gölün çevresindeki manzaralı otellerde geceyi geçirebilirsiniz.

Önemli Noktalar

Abant Seyahat Yazıları