Abant Otelleri Ara

En uygun Abant otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Abant otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Abant Hakkında

Her mevsimde bambaşka güzelliklerle gözünüzü ve ruhunuzu besleyecek Abant, Bolu’ya bağlı bir göl ve tabiat parkı. Bolu’nun merkezinden yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta yer alan Abant’a ilkbahar ve yaz mevsiminde yemyeşil ağaçların arasında huzur bulmak için gelebilirsiniz. Sonbaharda ise yeşilden sarı, turuncu ve kırmızı gibi renklere dönen ağaçların manzarası adeta cennetin yeryüzü ile buluşmasını andırıyor. Abant’a özel aracınızla Bolu, İstanbul ve Ankara’dan kısa süre içinde gelebileceğiniz gibi dilerseniz buraya düzenlenen turlara da katılabilirsiniz. İstanbul’dan araçla yola çıktığınızda yaklaşık 4 saatte kendinizi Abant’ın eşsiz coğrafyasında bulabilirsiniz.  

Eğer Abant’a kış aylarında gelirseniz, bölgede kızakla kayarak eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz. Üstelik gölün beyaz kar altındaki görüntüsü usta ressamların tablolarına ilham verecek denli büyüleyici. 1988 yılından beri koruma altında olan gölün etrafında gezmek yaklaşık 2 saat sürüyor. 1 saat dolaştıktan sonra piknik alanında mola verebilir, sucuk ekmek veya yanınızda getirdiğiniz malzemelerden hazırlayacağınız sandviçinizi yiyebilirsiniz.

Eğer kamp tatilini seviyorsanız, Abant’ta 300 çadırlık harika bir kamp alanının bulunduğunu anımsatalım. Her daim enfes fotoğraf kareleri vaat eden bölgede herhangi bir düzenlemeye gerek duymayacağınız görüntüler elde edebilirsiniz. Abant’ta hava sıcaklığı kış geldiğinde sıfırın altındaki değerlere kadar inebiliyor. Yaz mevsiminde ise özellikle öğle saatleri bölgede gezmek için fazla sıcak gelebilir. Ancak bahar aylarında hava koşulları Abant’ın tadını çıkarmak adına fazlasıyla elverişli. Bölgede konaklamak isterseniz, Bolu şehir merkezinde kalarak günübirlik gezilerle Abant’a gelebilir veya gölün çevresindeki manzaralı otellerde geceyi geçirebilirsiniz.

Abant Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Temmuz Şubat 1014,60 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.

Abant Seyahat Yazıları

Abant Sıkça Sorulan Sorular

Abant otellerinin konsepti nedir?

Abant’ta yer alan oteller genellikle doğa otelleri, Spa otelleri, dağ ve bungalov otelleri, lüks oteller ve butik oteller olarak çeşitlilik gösteriyor.

Abant’ta gezilecek yerler nelerdir?

Abant Tabiat Parkı, Sinekli Yaylası, Güzeldere Şelalesi, Samandere Şelalesi, Yedigöller Milli Parkı, Mudurnu gezilebilecek en popüler yerlerden.

Abant’ta nerede kalınır?

Abant'ta pansiyon ve apart tipi oteller mevcut. Bunun yanı sıra Dağ evleri, Bungalov evler ve kamp alanları mevcut.

Abant nasıl bir yer?

Doğayla iç içe yeşilin ve mavinin her tonuna sahip olan Abant huzurlu ve dingin bir tatil arayanlar için ideal bir destinasyon. Doğa içinde kamp yapmak, bungalov tatili planlamak ve hafta sonu kaçamağı arayanlara birebir.0

Abant Gölü özellikleri nedir?

Bir set heyelan gölü olan Abant Gölü, Bolu il merkezine 35 kilometre mesafede. Ortalama 1.350 metre yüksekliğe sahip. Tatlı suya sahip olan gölün en derin noktası 18 metre ve 125 hektarlık bir alana yayılıyor.

Abant’a hangi mevsimde gidilir?

Abant yılın her mevsimi ziyaret edilebilir. Fakat özellikle sonbahara denk gelen eylül ve ekim aylarında kamp ya da bungalov tatili için en elverişli zamanlar.

Abant’ın neyi meşhur?

Abant denilince akla gelen ilk şeylerden biri de bölgedeki alabalık tesislerinde yetiştirilen kırmızı benekli alabalıklar. Abant’ta çok sayıda alabalık çiftliği bulunuyor.

Abant nerede?

Abant Gölü ile nam salan Abant, Bolu'da yer alıyor. Bolu şehrine bağlı olan Abant il merkezine ortalama 35 kilometrelik mesafede konumlanmakta.

Abant’ta bulunan en iyi ucuz oteller hangileri?

Abant’taki popüler ucuz oteller içerisinde Abant Yeşil Vadi, Abant Kartal Yuvası Otel ve Abant Dere Otel bulunuyor.

 

Abant’ta bulunan en iyi 5 yıldızlı oteller hangileri?

Abant’taki popüler 5 yıldızlı oteller içerisinde Grand Abant Hotel And Congress Center, Büyük Abant Oteli ve Abant Palace Hotel bulunuyor.