Çeşme Otelleri

En uygun Çeşme otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Çeşme otellerini listele.

Çeşme Hakkında

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen tatil beldelerinden biri olan Çeşme, Ege Denizi’ne kıyısı olan sahilleri, otantik havası ve en çok da her bütçeye uygun konaklama imkanlarıyla ünlü. Çeşme Yarımadası sınırları içerisinde bulunan Çeşme, adını da bölgedeki çeşmelerin fazlalığından almış. Tarihi İlk Çağ dönemlerine kadar uzanan Çeşme’nin tahminen Milattan Önce 1000 yıllarında kurulduğu düşünülüyor. Çeşme’nin zamanda yolculuğa çıkaran tarihi taş sokaklarında yürümek gerçekten de çok farklı bir his. Piri Reis’in Kitabe-i Fahriye’sinde “Ildırı” olarak da anılan Çeşme’de konaklama açısından sayısız alternatif var. İzmir’in prensesi lakaplı Alaçatı ise kuşkusuz Çeşme’nin en çok ziyaretçisi olan beldesi. Birbirinden renkli taş evleri ve butik otele dönüştürülmüş konakları ile ünlü olan Alaçatı, aynı zamanda uluslararası düzeyde düzenlenen rüzgar sörfü yarışmalarına da ev sahipliği yapıyor.

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin katıldığı Alaçatı Ot Festivali ve daha birçok etkinlikle beraber Çeşme’de oldukça zengin ve  çeşitli bir mutfak kültürü olduğu söylenebilir. Zeytinyağlılar ve yeşilliklerin bolca bulunduğu leziz Ege mutfağını deneyimleyebileceğiniz en iyi yerlerden biri olan Çeşme’de bulunan sahil restoranlarında deniz mahsulleri de sunuluyor.

İzmir merkezinden 87 km uzaklıkta (1 saat sürüş mesafesinde) yer alan Çeşme’ye ulaşmak için öncelikle İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gitmeniz gerekiyor. Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzban ve Eshot otobüsleriyle Fahrettin Altay’a ulaştıktan sonra Çeşme otobüslerine binebilirsiniz. Bir diğer seçenek de İzmir Çeşme’ye direkt giden şehirlerarası otobüsleri kullanmak.

Çeşme Galeri

Çeşme Semtleri

Çeşme Seyahat Yazıları

x