Ayvalık Otelleri Ara

En uygun Ayvalık otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ayvalık otellerini listele.

Ayvalık Hakkında

Tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile Ege Bölgesi’nin popüler tatil merkezi Ayvalık, Balıkesir’in en sevilen ilçelerinden biri. Taş evleri, renkli sokakları, pırıl pırıl denizi ve lezzetli mutfağı ile dikkat çeken ilçede her bütçeye uygun konaklama seçenekleri bulunuyor. Havuzlu, özel plajlı, SPA konseptli, her şey dahil sistemli gibi seçeneklerle tatilinizin konaklamasını size özel hale getirebiliyorsunuz.

Ayvalık’a ülkenin pek çok şehrinden otobüs ile ulaşım mümkün. Balıkesir Koca Seyit Havaalanı’na yaklaşık 40 km uzakta bulunan ilçeye Bandırma üzerinden deniz yoluyla da ulaşabilirsiniz. Havaalanından otelinize ulaşmak için transfer sistemini kullanabilirsiniz. İlçe içinde ulaşımı dolmuş ve otobüslerle sağlayabileceğiniz gibi bisiklet kiralamak da tercih edilen yollardan biri. Ayrıca Cunda ve Alibey Adası’na Ayvalık merkezden deniz yoluyla seyahat edebilirsiniz.

Ayvalık’ta tarihi bir tur atmak için Ayazma Kilisesi, Taşlı Manastır, Saatli Camii ve Rahmi Koç Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. İlçenin en sevilen noktalarından biri olan Cunda Adası’nda yöreye özgü yiyecekleri tadabilir, Şeytan Sofrası’nda eşsiz gün batımını izleyebilirsiniz.

Yerli ve yabancı turistlerin çok sevdiği Ayvalık’ta oda-kahvaltı, yarım ya da tam pansiyon gibi seçeneklerden biri tercih ederek butik otellerde kalabileceğiniz gibi, çocuklarınızla keyifli vakit geçirebileceğiniz aile temalı otelleri de seçebilirsiniz.

Ayvalık Galeri

Ayvalık Şehir Rehberi

Ayvalık Semtleri

Ayvalık Seyahat Yazıları

Ayvalık Sıkça Sorulan Sorular

Ayvalık’ın denizi nasıldır?

Ayvalık’ın en ünlü plajı olan Sarımsaklı Plajı’nın denizi kumluk ve oldukça sığ. Bu nedenle çocuklu aileler için oldukça güvenilir bir plaj. Ayvalık’ın bir diğer plajı olan Badavut Plajı’nda ise durum tam tersi. Bu plajın kumluk denizi bir anda derinleşiyor. Altınova Sahili’nin en güzel olduğu zaman ise sabah saatleri. Denizi sığ olan bu sahilde uygun fiyatlı işletmeler bulmak mümkün.

Ayvalık nerededir?

Marmara Bölgesi’nin sınırlarına dahil olan Balıkesir ilinin Ege Bölgesi’nin sınırlarında bulunan ilçesi olan Ayvalık, kuzeyde Burhaniye ve güneyde Dikili ile komşudur. Tam karşısında Midilli Adası vardır.

Ayvalık’ta gezilecek yerler nerelerdir?

Huzur dolu bir ilçe olan Ayvalık’a gidenlerin görmeyi en çok tercih ettiği yerlerden biri, Cunda Adası’dır. Ayvalık’ta bulunan Taksiyarhis Kilisesi, Ayazma Kilisesi, Saatli Camii ve Cennet Tepesi’ni mutlaka görmelisiniz. Gün batımını ise Ayvalık ve Midilli Adaları’nın manzaralarının ayaklarınızın altına serildiği Şeytan Sofrası’nda izlemelisiniz. Cunda Adası’nda ise Aşıklar Tepesi, Sevim ve Necdet Kent Kitaplığı, Agios Yannis Kilisesi ve Rahmi Koç Müzesi’ni gezebilirsiniz.