Ayvalık Otelleri

En uygun Ayvalık otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ayvalık otellerini listele.

Ayvalık Hakkında

Türkiye’nin en popüler tatil merkezlerinden biri olan Ayvalık, aynı zamanda Balıkesir’in bir ilçesi. Antik çağlardan günümüze dek önemli bir yerleşim yeri olan Ayvalık özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerle dolup taşıyor.

Antik çağlarda ayva anlamına gelen ‘’Kidonia’’ olarak anılan bölgenin nüfusu bu dönemlerde çok sayıda şehirle yarışacak düzeye ulaşıyor. Muhteşem denizi, kumsalları ve doğal güzellikleri ile Türkiye’de deniz ve güneş keyfi yapmak için en ideal rotalardan biri olan Ayvalık’ta kışlar ılık, yazlar ise çok sıcak ve kurak geçiyor.

Bölge yılın her döneminde ziyaret için elverişli. Bununla birlikte yoğun geçen yaz sezonunda oldukça kalabalık. İlkbaharın son günleri ile sonbahar başı Ayvalık ziyareti için ideal dönemler. Dünyaca ünlü zeytinleri ile bilinen Ayvalık’ta zeytin ve zeytinyağı ile hazırlanan sayısız lezzet sizi bekliyor. Yörenin ünlü zeytinyağını dönüş yolculuğunca hediyelik olarak da yanınıza alabilirsiniz.

Ayvalık kıyılarında yer alan Cunda Adası da balıkçıları, yöresel hediyelik eşyaları bulabileceğiniz küçük dükkanları ve sevimli dar sokakları ile Ayvalık ve çevresinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

Ayvalık Galeri

Ayvalık Semtleri

Ayvalık Seyahat Yazıları

x