Pamucak Otelleri Ara

En uygun Pamucak otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Pamucak otellerini listele.

Pamucak Hakkında

Türkiye’nin en sevilen tatil destinasyonlarından biri olan Kuşadası’na bağlı Pamucak beldesi, mavi bayraklı ünlü plajı ve sahili saran çam ormanlarıyla unutulmaz bir tatil yapmak için ideal bir yer. Ege’nin pek çok ünlü turizm merkezine yakın olan Pamucak’tan kolayca Efes Antik Kenti, Selçuk ve Şirince gibi yerlere ulaşabilir ve buraları da gezebilirsiniz. Pamucak’ta ilk uğranması gereken yer, Kuşadası’nın en güzel plajı olarak kabul edilen uzun Pamucak Plajı. Kuşadası otelleri, bu plaja ulaşım için servis hizmeti sağlayabiliyor. Altın renkli kumları ve sakin deniziyle aileler için de ideal olan bu güzel plajda pek çok su sporu olacağı da bulunuyor. Pamucak Plajı’nda uçurtma sörfü deneyebilir ve tekne gezilerine katılabilirsiniz.

Pamucak, Kuşadası merkezine sadece 15 dakika uzaklıkta olduğundan alışveriş yapmak için Kuşadası çarşısını tercih edebilirsiniz. Bu hareketli çarşıda halı, deri ve altın gibi pek çok ürün bulacaksınız. Kuşadası limanı da çevresini saran kaliteli restoranlar, kafeler ve eğlence merkezleriyle mutlaka uğramanız gereken bir yer. Sokaklarda göreceğiniz tarihi kervansaraylarda da bazı zamanlarda Türk geceleri düzenleniyor. Bu otantik atmosferin içinde keyifli akşam yemekleri eşliğinde doyasıya eğlenebilirsiniz.

Pamucak Plajı’ndan başlayacağınız tekne gezilerinde önemli bir mola noktası olan Güvercin Adası, size unutulmaz güzellikler sunacak bir yer. Osmanlı ve Bizans döneminden kalan tarihi yapıları ve devasa kaleyi burada gezebilirsiniz. Yine Pamucak’tan turlarla kolayca ulaşabileceğiniz Efes Antik Kenti ve Efes Antik Tiyatrosu da Pamucak gezinizde sizi tarihte keyifli bir yolculuğa çıkarak diğer önemli yerler.