Aydın Otelleri Ara

En uygun Aydın otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Aydın otellerini listele.

Aydın Mavi Bayraklı Plajı Olan Oteller

Aydın Hakkında

Ege Bölgesi’nin “Efeler Diyarı” lakaplı şehri Aydın, turistik olduğu kadar aynı zamanda kültür turizminde de büyük rol oynayan, her yönden gelişmiş bir kent. 1 milyondan fazla nüfusuyla Ege Bölgesi’nin en kalabalık şehirlerinden biri olan Aydın, Didim ve Kuşadası başta olmak üzere birbirinden güzel tatil beldeleriyle ünlü. Tarihi Milattan Önce 7. yüzyıla dayanan kent, tarihi eserleri, ören yerleri, sahilleri ve mavi bayrakları plajları, verimli toprakları ve zengin mutfağı ile ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim yaşatıyor.

Anadolu Beylikleri döneminde (14. yüzyıl) kurulan Aydın’da keşfetmeye değer çok sayıda yer var. Bunlardan birkaçı, Aphrodisias Antik Kenti (Karacasu), antik kentteki Hadrian, Sebasteon, Agora, Piskoposluk Sarayı, Tetraplon, Odeo,  Didyma Antik Kenti (Söke), Dilek Yarımadası ve Büyük Menderes Deltası Milli Parkı (Güzelçamlı), Milet Müzesi (Didim), Güvercinada Kalesi (Korsan Kalesi - Kuşadası), Alangüllü Termaller, Altınkum Plajı, Çine Vadisi, Zeus Mağarası (Güzelçamlı) ve Kirazlı Köyü (Kuşadası). Zeytinyağlı yemekler, yuvalama, keşkek gibi lezzetlerin ön planda olduğu Aydın mutfağını deneyimleyebileceğiniz en popüler restoranlar ise şöyle: Meşhur Kebapçı Hacı Oğulları, Baba Şakir Restoran ve Sarıoğlu Lokantası.

Kuzeyinde İzmir ve Manisa, doğusunda Denizli ve güneyinde Muğla iliyle komşu olan Aydın gerçekten de mükemmel bir konuma sahip. Çevre illeri gezmek için Aydın çıkışlı günübirlik turlara katılabilirsiniz. Türkiye’nin hemen hemen her şehrinden Aydın’a otobüs seferleri var. Hava yoluyla ulaşmak isteyenlerse şehre en yakın havalimanı olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nı tercih edebilir. Havalimanından veya İzmir Otogarı’ndan şehirlerarası otobüse binerek kısa sürede Aydın’a ulaşmanız mümkün.

Aydın Galeri

Aydın Semtleri

x