Kapadokya Otelleri Ara

En uygun Kapadokya otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kapadokya otellerini listele.

Kapadokya Havuzu Olan Oteller

Kapadokya Balayı Otelleri

Kapadokya Hakkında

Kapadokya, günümüzden milyonlarca yıl önce oluşan ve Nevşehir, Niğde, Kırşehir, Aksaray ve Kayseri’yi kapsayan tarihi bir bölge. Kayalara oyulan eski kiliseleri ve evleriyle bilinen Kapadokya günümüzde daha çok peribacası olarak adlandırılan enteresan yüzey şekilleriyle anılıyor. Avanos, Uçhisar, Ortahisar, Göreme ve Ürgüp gibi yerleşimleri barındıran bölgede taş işçiliğinin muazzam örneklerini görebilirsiniz. Hristiyanlık döneminin en eski kaya kiliselerinden bazılarına da ev sahipliği yapan Kapadokya’da mağaradan dönüştürülen otellerde konaklayabilir, yerel şarapları tadabilir, birbirinden güzel hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. 

Göreme Açıkhava Müzesi, Avanos’ta bulunan Tarihi Taş Köprü, Yeraltı Seramik Müzesi, Uçhisar Kalesi, Paşabağ, Çavuşin Kilisesi, Vaftizci Yahya Kilisesi ve Güvercinlik Vadisi bölgede gezerken muhakkak görülmesi gereken noktalardan bazıları. Aşk Vadisi veya Kızılçukur Vadisi’ne geldiğinizde ise Kapadokya’nın hayranlık uyandıran olağanüstü manzaralarına şahitlik edebilirsiniz. Özellikle gün doğumunda göğe doğru yükselen rengarenk balonlarla burada enfes fotoğraf kareleri çekmek mümkün. Eğer Kapadokya’da biraz da adrenalin yüklü maceralar yaşamak isterseniz, arazi araçlarıyla gerçekleşen safari gezilerine katılabileceğinizi anımsatalım. Bölgeyi gezmek için yerel rehberler tarafından düzenlenen turları tercih edebilir veya bisikletle dolaşabilirsiniz. Üstelik Kapadokya’nın tarihi ve kültürel zenginlikleri yalnızca yer üstündekilerle sınırlı değil. Derinkuyu, Mazı, Kaymaklı ve Özkonak gibi isimlerle bilinen yeraltı şehirlerinde binlerce yıl öncesinden kalan odaları, kiliseleri ve depoları görebilirsiniz.

Son derece zengin bir kültürel birikime sahip Kapadokya’da gezerken peribacası şeklinde hediyelikler satın alabilirsiniz. Renkli çanak ve çömlekler ile yöresel şaraplar ise buradan alınabilecek diğer harika alternatiflerden. Bölgede pek çok yerde görebileceğiniz mahzenlerde şarap tadımı da yapabilirsiniz. Ayrıca yöre halkının önemli bir geçim kaynağı olan kilimleri ve halıları inceleyebilirsiniz. Kapadokya’ya Türkiye’nin pek çok şehrinden yıl içinde direkt otobüs seferi düzenleniyor. Uçakla seyahat edenler Nevşehir veya Kayseri Havalimanı’nı tercih edebilirler. Konaklama içinse Anadolu’nun bu eşsiz coğrafyasında uygun fiyatlı küçük pansiyonlardan 5 yıldızlı tesislere ve mağara otellere kadar sayısız seçeneğin bulunduğunu unutmayın.

Kapadokya Semtleri

Kapadokya Seyahat Yazıları

x