Didim Otelleri

En uygun Didim otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Didim otellerini listele.

Didim Hakkında

Giritliler, Akalar, Mikenler, Persler, Romalılar, Bizanslılar ve son olarak da Türklerin egemen olduğu Didim’in tarihi antik dönemlere kadar uzanıyor. Antik dönemdeki adı Didymaıon olan Didim, Türkiye’nin en sessiz, sakin ve huzurlu tatil beldelerinden biri. Çok sayıda mavi bayraklı plajı ve sığ denizi ile çocuklu ailelerin ilk tercihleri arasında yer alan Didim, bir yandan tarihi dokusu bir yandan da doğal güzellikleri ile ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim yaşatıyor. Didim’de gezilecek yerler listenizde mutlaka olması gereken yerler, beldenin en lüks tatil köylerinin de bulunduğu Altınkum Plajı (şehir merkezinden 2 km mesafede), muhteşem bir İyonya eseri olan Apollon Tapınağı (giriş ücreti 10 TL-2017), yaklaşık 19 bin kişi kapasiteli Milet Tiyatrosu ve Milet Müzesi, enfes gün batımı manzaraları seyredebileceğiniz Saplı Ada ve Didim’den 16 km uzaklıktaki Bafa Gölü Tabiat Parkı.

Didim’de her yıl çok sayıda kültürel etkinlik ve festivali gerçekleşiyor. Bunlardan bazıları: Didim Zeytin Festivali (kasım), Barış Şenliği (eylül), Uluslararası Halk Oyunları Festivali (ağustos), Didim Altınkum Yazarlar Festivali (temmuz), Apollon Motofest (haziran), Yöresel Ürünler Festivali (nisan) ve Uluslararası Dans Festivali (nisan). Didim’de Ege mutfağına özgü lezzetler tatmak mümkün. Altınkum Plajı’nı çevreleyen otellerin birçoğunda dünya mutfaklarını da deneyimleyebilirsiniz.

Doğusunda Muğla, kuzeyinde ise İzmir’in bulunduğu Aydın ilinin bir ilçesi olan Didim’e gitmek için en uygun dönem, nisan-eylül ayları. Didim’e Türkiye’nin birçok şehrinden otobüsle ulaşabileceğiniz gibi hava yolu ulaşımını da tercih edebilirsiniz. Didim’e en yakın havalimanı olan Bodrum Havalimanı’nın yanı sıra İzmir Adnan Menderes veya Muğla Dalaman Havalimanı’nı da tercih edebilirsiniz.

Didim Galeri

Didim Semtleri

x