Side Otelleri

En uygun Side otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Side otellerini listele.

Side Hakkında

Adı neredeyse tüm dünyada duyulan muhteşem antik kentiyle ve tiyatrosuyla duyulan Side Antalya’ya bağlı bir turizm merkezi. Sahillerini çevreleyen lüks otelleriyle yıl boyunca farklı ülkelerden gelen turistleri ağırlayan Side’de yaz ayları son derece yoğun ve hareketli geçiyor. Bu dönemde güneş ve denizin tadını gönlünüzce çıkarabileceğiniz Side’de Akdeniz’in lezzetli balıkları ile nefis mezeler ise hem göze hem de damak tadına hitap ediyor.

Tarihte Lidyalılar, Persler, Bergama Krallığı ve Romalılar gibi farklı dönemlerde bölgede hüküm süren medeniyetlere ev sahipliği yapan Side eski yüzyıllar boyunca serüven dolu bir yolculuk yapmak için ideal.

Side’de Akdeniz ikliminin tüm etkileri yıl boyuna yaşanıyor. Kış aylarından yaza geçerken artmaya başlayan hava sıcaklığı haziran, temmuz ve ağustos aylarında genellikle yüksek değerlerde seyrediyor. Kış aylarında ise Side’de özellikle Türkiye’nin doğu ve kuzey bölgelerine kıyasla çok daha ılıman hava koşularından söz etmek mümkün. Side’ye bahar aylarında seyahat ederek antik şehirleri ve bölgede bulunan güzellikleri rahatlıkla görebilirsiniz. Teknelerle Akdeniz’in göz kamaştıran sahillerini dolaşmak ve koylardan denize girmek için ise yine yaz ayları ve ılık geçen bahar dönemi son derece uygun.

Side Galeri

Side Semtleri

Side Seyahat Yazıları

x