Uludağ Otelleri Ara

En uygun Uludağ otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Uludağ otellerini listele.

Uludağ Hakkında

Marmara Bölgesi’nin en yüksek dağı Uludağ: Bursa’nın en turistik noktalarından biridir. Kış turizmiyle öne çıkan bölge, Marmara Bölgesi’ne yakın mesafedeki tatil yerleri arasında, hem yerli hem yabancı turistlerin rağbet ettiği bir noktadır. Yalnızca kış sporları için değil, dört mevsim değerlendirilebilecek, muhteşem dağ manzaralarının eşlik ettiği bölgede; kamp yapabilir, birbirinden güzel rotalara girebilirsiniz. 

Uludağ’da ilk durağınız, farklı endemik bitki ve hayvan türlerinin görülebileceği Uludağ Milli Parkı olabilir. 12.762 hektarlık bir araziye yayılan Uludağ Milli Parkı, teleferik ve karayolu ile ulaşılabilir merkezi bir konumdadır. Ekoturizmin gözbebeği Uludağ Milli Parkı’nda yürüyüş rotalarına girebilir, kamp alanlarını değerlendirebilir ve kış sporu etkinliklerinin düzenlendiği alanları değerlendirebilirsiniz. Uludağ Milli Parkı’na yakın mesafede bulunan Aras Şelalesi'nde trekking parkuruna girmek isterseniz, yaklaşık iki saatlik bir patikayı aşmalısınız. 1700 metre yükseklikteki Aras Şelalesi, Bursa’nın en önemli deresi Nilüfer Çayı’nın da kaynağıdır. 

1.700 metre yükseklikte bulunan, doğa ve kamp tutkunlarının vazgeçilmezlerinden Çobankaya Yaylası'nda; 150 çadır ve bin kişi kapasitesi ile Orman içi ve Kızılay kamplarını değerlendirebilirsiniz. Çobankaya ve Sarıalan arasındaki yürüyüş yollarına girebilir, Çobankaya Yaylası’na çıkabilirsiniz. Doğada daha fazla zaman geçirmek, harika fotoğraflar çekmek ve farklı bir kamp alanı keşfetmek isterseniz, rotanızı Softaboğan Şelalesi’ne çevirebilirsiniz. Fotoğraf meraklılarının tipik adreslerinden biri, Buzlu Göl’dür. Kar ve buz kütlelerinin Ağustos ayına kadar tutunduğu gölde, fotoğraflar çekebilir, civarındaki piknik alanlarında keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Uludağ’da alışveriş keyfi için, otellerdeki küçük dükkanları değerlendirerek, hediyelik eşyaları inceleyebilirsiniz. Daha kapsamlı bir alışveriş içinse, yönünüzü Bursa’ya çevirmeniz yeterli. Bursa Kapalı Çarşı, Antikacılar Çarşısı’ndan zevkinize ve kesenize göre harika parçalar bulabilirsiniz. Hediyelik alışveriş içinse, Bursa havlusunun gözde bir seçim olduğunu hatırlatalım.

Bursa’ya özgü tatları bulacağınız Uludağ mutfağında; mangalda sucuk klasiğini mutlaka tatmalısınız. Sucuk ekmek ve sıcak şarap klasiğini, serin dağ havasında keyifle yiyebilirsiniz. Mangal keyfinin yanı sıra, kebap, pide, kıymalı cantık gibi özel lezzetlere de şans verebilirsiniz. Sofraların vazgeçilmezi şerbetli tatlılar da mutlaka denenmeli. Uludağ’da özellikle kış aylarında hareketlenen gece hayatı; büyük otellerin düzenlediği konserler, kayakçıların düzenlediği gösteriler, DJ performansları ve diğer etkinlikler ile oldukça canlı geçer. Kış sporu severlerin kış aylarında mutlaka uğraması gereken Uludağ’a seyahat için yılın 12 ayında dolu dolu aktiviteler bulmak mümkündür. 

Uludağ Seyahat Yazıları

x