İslami Oteller, Muhafazakar Otel Ara

İslami Oteller: Konaklayabileceğiniz 7 uygun tesis bulundu.
Wome Deluxe Hotel

Wome Deluxe Hotel

Alanya, Antalya -

 • Alkolsüz Her Şey Dahil
Fiyatları Göster

Tesis kadınlara özel kadınlar plajı, kumsal ve denize sahip. Yine sadece bayanların kullanabileceği güneşlenme terası, kadınlar havuzu, kadınlar için kapalı havuz, kadınlara özel çocuk havuzu, kapalı çocuk havuzu, kadınlar aqua havuz, kadınlar iskelesi, pergola ve hamaklar, snack bar ve kadınlar diskosu otelde bulunuyor. Otelin spa bölümünde de kadınlara özel bölümler var.

Sea Star Hotel Alanya

Sea Star Hotel Alanya

Alanya, Antalya -

 • Her Şey Dahil
Fiyatları Göster

İslami butik otel konsepti ile hizmet sunan otelde tüm yemekler %100 helal gıda sertifikalı ürünlerden hazırlanıyor. Otelde alkollü içecek satılmıyor ve bulundurulması da yasak. Dışarıdan hiçbir şekilde gözükmeyen bayanlara özel üstü açık ve kaydıraklı yüzme havuzu bulunuyor. Lobi havuzlarda mescit ve abdesthaneler yer alıyor. Denize sıfır olan otelin bulunduğu koyda başka bir otel veya tesis bulunmuyor.

Alya Villa Butik Hotel

Alya Villa Butik Hotel

Marmaris, Muğla -

 • Oda Kahvaltı
Fiyatları Göster

Tesiste alkollü içecek bulunmuyor. Bayanlara özel havuz sunan otelde her villanın kendine özel havuzu bulunuyor.

Rawda Resort Hotel

Rawda Resort Hotel

Altınoluk, Balıkesir -

 • Yalnız Oda
Fiyatları Göster

Otel aile oteli konseptindedir ve sunulan tüm içecekler alkolsüzdür. Otelde bay ve bayanlara ayrı havuz bulunmuyor.

Cunda Kıvrak Otel

Cunda Kıvrak Otel

Cunda, Balıkesir -

 • Oda Kahvaltı
Fiyatları Göster

Tesiste alkollü içecek bulunmuyor ve tesis ziyaretçilerinin dışarıdan alkollü içecek getirmesine izin vermiyor. Ayrıca tesis ziyaretçilerinden otel içinde bikini ve mayo ile dolaşılmamasını rica ediyor.

Eman Termal Hotel

Eman Termal Hotel

Sındırgı, Balıkesir -

 • Yarım Pansiyon
Fiyatları Göster

Tesisteki açık havuz ortak kullanımlı, diğer iki kapalı havuz da bay ve bayanlara özel havuzlardır. Kapalı havuzlarda ayrıca çocuk havuzu da yer alıyor. Bunların yanı sıra ailelere özel günübirlik aile banyoları da mevcut. 

Alya Sierra

Alya Sierra

Torba, Bodrum -

 • Yalnız Oda
Fiyatları Göster

Otelde bayanlar SPA bölümünü saat 10:00-14:00 arasında, baylar ise saat 14:00-17:00 arasında kullanabiliyor. Tesisteki yiyecek ve içecekler helal yiyecekler arasından seçiliyor. Tesis sınırları içerisinde alkollü içecek servisi yapılmıyor.

Konaklama Bilgisi

İslami otelleri seçerken ve seçtikten sonra size yardımcı olabilecek birkaç konuyu sıralamak istedik;

 • İslami oteller tamamıyla İslam inancının gereklerine göre düzenlenir. Bazı islami otellerin helal turizm sertifikaları da bulunur. Rezervasyon yapacağınız otelin bu sertifikaya sahip olup olmadığına dikkat edin.
 • İslami koşullar göz önüne alınarak düzenlenen otellerde kadın ve erkek misafirler ayrı havuzları kullanırlar. Kadınların kullandığı havuz, kaplıca ve masaj alanlarında kadın personeller, erkeklerin kullandığı yerlerde de erkek personeller çalışır.
 • Dönem dönem kampanyalı muhafazakar oteller çok uygun fiyatlar sunabilirler, bu fırsatları kaçırmamak için sürekli kontrol etmenizde fayda var.
 • Bazı İslami otellerin kadınlara özel düzenlenmiş, dışardan görünmeyen plaj ve havuzları olur. Bu havuzlarda kadınlar için bir mayo şartı olmayabilir. Ancak kadın havuzu açık alanda olan otellerde kadınların tesettür mayosu giymesi gerekli.
 • Tesettür tatil için islami konseptte hizmet veren tesislerin birçoğunda haremlik selamlık bölümleri bulunsa da oteli seçmeden önce bu özelliğin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
 • İslama uygun otellerin odaları ibadet kurallarına uygun hazırlanır. Seccade, tespih ve Kur’an-ı Kerim odalarda bulunur. Kıblenin yönü de belirtilir. Odalarınızda bunların bulunmadığını görürseniz danışmayı arayıp temin edebilirsiniz.
 • Muhafazakâr otellerde alkollü içecekler bulunmaz. Restoranlarda hazırlanan tüm yemekler de İslami koşullara göre helal sertifikalı ürünlerle hazırlanır.

Popüler İslami Oteller Listesi

 1. Selge Beach Resort Spa
 2. Adin Beach Hotel (İslami Balayı Oteli)
 3. Altis Resort Hotel Spa
 4. The Qasr Bodrum Resort (Denize Sıfır Muhafazakar Otel)
 5. Hotel Mavi Deniz
 6. Kekova Deluxe Hotel
 7. Wome Deluxe Hotel (İslami Resort)
 8. Lussoro Bodrum
 9. Alya Piynar Villa Hotel
 10. Adenya Hotel Resort

x