Alanya Otelleri Ara

En uygun Alanya otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Alanya otellerini listele.

Alanya Hakkında

Alanya’nın en gözde tatil beldelerinden biri olan Alanya, her yıl Rus ve Alman turistler başta olmak üzere binlerce yabancı ve yerli turisti ağırlıyor. Antalya’nın Gazipaşa, Gündoğmuş ve Manavgat ilçelerine ve Konya ile Karaman’a komşu olan Alanya’da her şey dahil, ultra her şey dahil, alkolsüz her şey dahil konseptli lüks oteller bulunuyor. Birçok hizmet ve avantajı misafirlerinin kullanımına sunan 5 yıldızlı resort otellerde konaklayabileceğiniz gibi merkeze yakın pansiyonlar ve apart otelleri de tercih edebilirsiniz.

Akdeniz ikliminin etkilerinin görüldüğü Alanya’da tatil sezonu Nisan ayında başlayıp Kasım ayına kadar devam ediyor. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında kalabalık olan Alanya’da daha sakin bir tatil yapmak için ilkbahar ve sonbahar aylarını tercih edebilirsiniz. Balayınızı Alanya’da geçirmeyi düşünüyorsanız sadece yetişkinlere hizmet veren denize sıfır otellerde unutulmaz bir balayı geçirebilirsiniz. Ailece bir tatil yapmak için birbirinden kapsamlı hizmetleriyle ailelerin tüm üyelerini düşünen aile otellerinde kalabilirsiniz.

Alanya’ya havayolu ve kara yolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Alanya Merkez’e 40 km uzaklıkta bulunan Gazipaşa Havalimanı’nı tercih edebilirsiniz. Alanya’da bulunan lüks oteller havalimanından transfer hizmeti de sağlayabiliyorlar. Gazipaşa Havalimanı yerine Antalya Havalimanı’nı tercih ederseniz yerel transfer firmalarının hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Havaş ile Antalya Otogarı’na giderek Alanya’ya giden otobüslere de binebilirsiniz. Alanya’ya otobüsle gitmek isterseniz, Merkez’e oldukça yakın olan Alanya Otogarı’nda inebilirsiniz.

Uzun bir sahil şeridi olan Alanya’da mavi bayraklı birçok plaj bulunuyor. Altın renkli incecik kumlarıyla turistler tarafından sevilen Kleopatra Plajı, Toros Dağları’nın yamacında bulunan Portakal Plajı, kilometrelerce bir şeridi kaplayan İncekum Plajı, Damlataş Plajı ve Kargıcı Plajı, Alanya’da gidebileceğiniz plajlar arasında. Alanya tatiliniz esnasında Damlataş Mağarası, Fosforlu Mağara, Alanya Kalesi mutlaka görmeniz gereken yerlerden. Alanya’da su altı dünyasını keşfedebileceğiniz dalış merkezlerinde dalış sporunu deneyimleyebilirsiniz.

Alanya Galeri

Alanya Semtleri

Alanya Seyahat Yazıları

x