Afyonkarahisar Otelleri Ara

En uygun Afyonkarahisar otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Afyonkarahisar otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Afyonkarahisar Hakkında

Türkiye’nin Ege Bölgesi sınırları içindeki Afyonkarahisar, daha çok şifa dağıtan kaplıcalarıyla bilinen bir şehir. Özellikle son yıllarda kaplıca turizmi alanında yapılan yatırımların artmasıyla Afyonkarahisar bu konuda büyük gelişim gösterdi. Anadolu’nun batısı ile doğusunun birbirine bağlayan doğal bir kapı görevi gören Afyonkarahisar’ın çevresi Eskişehir, Uşak, Isparta, Kütahya ve Konya gibi şehirlerle çevrili. Şehrin nüfusu bölgede yapılan son sayımda elde edilen verilere göre 700 binin biraz üzerinde. Afyonkarahisar’da yaşayanların yaklaşık %40’lık bölümü 25 yaşın atında. Bu sayede şehirde son derece genç bir nüfus etkisinden bahsetmek mümkün.  

Dinar, Sultandağı, Evciler, Elmadağ, Çobanlar ve Bayat gibi ilçelere ayrılan Afyonkarahisar’ın geleneksel lokumu oldukça meşhur. Şehri ziyaret ettiğinizde sevdikleriniz için hediye olarak bir kutu lokum alabilirsiniz. Kayseri sucuğundan tadı ile ayrılan Afyon sucuğu ise Afyonkarahisar’da dikkate değer diğer yöresel lezzetlerden. Tarihi milattan önce 3000 yıl geriye kadar götürülen şehirde Hititler, Persler, Romalılar, Germiyanoğulları Beyliği ve Osmanlı Devleti gibi pek çok farklı uygarlık yaşadı. Osmanlı dönemindeki kaynaklarda daha çok ‘’Karahisar’’ olarak geçen şehir sonradan Afyonkarahisar adını aldı.  

Afyonkarahisar’a gelen turistlerin büyük çoğunluğu şehri şifalı termal sulardan yararlanmak için ziyaret ediyor. Özellikle son yıllarda sayıları gitgide artan termal temalı Afyon otelleri sayesinde siz de pek çok rahatsızlık üzerinde destekleyici tedavi olarak kullanılan suların şifasından nasibinizi alabilirsiniz.

Afyonkarahisar Semtleri

Afyonkarahisar Seyahat Yazıları