Afyonkarahisar Otelleri Ara

En uygun Afyonkarahisar otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Afyonkarahisar otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Afyonkarahisar Hakkında

Türkiye’nin Ege Bölgesi sınırları içindeki Afyonkarahisar, daha çok şifa dağıtan kaplıcalarıyla bilinen bir şehir. Özellikle son yıllarda kaplıca turizmi alanında yapılan yatırımların artmasıyla Afyonkarahisar bu konuda büyük gelişim gösterdi. Anadolu’nun batısı ile doğusunun birbirine bağlayan doğal bir kapı görevi gören Afyonkarahisar’ın çevresi Eskişehir, Uşak, Isparta, Kütahya ve Konya gibi şehirlerle çevrili. Şehrin nüfusu bölgede yapılan son sayımda elde edilen verilere göre 700 binin biraz üzerinde. Afyonkarahisar’da yaşayanların yaklaşık %40’lık bölümü 25 yaşın atında. Bu sayede şehirde son derece genç bir nüfus etkisinden bahsetmek mümkün.  

Dinar, Sultandağı, Evciler, Elmadağ, Çobanlar ve Bayat gibi ilçelere ayrılan Afyonkarahisar’ın geleneksel lokumu oldukça meşhur. Şehri ziyaret ettiğinizde sevdikleriniz için hediye olarak bir kutu lokum alabilirsiniz. Kayseri sucuğundan tadı ile ayrılan Afyon sucuğu ise Afyonkarahisar’da dikkate değer diğer yöresel lezzetlerden. Tarihi milattan önce 3000 yıl geriye kadar götürülen şehirde Hititler, Persler, Romalılar, Germiyanoğulları Beyliği ve Osmanlı Devleti gibi pek çok farklı uygarlık yaşadı. Osmanlı dönemindeki kaynaklarda daha çok ‘’Karahisar’’ olarak geçen şehir sonradan Afyonkarahisar adını aldı.  

Afyonkarahisar’a gelen turistlerin büyük çoğunluğu şehri şifalı termal sulardan yararlanmak için ziyaret ediyor. Özellikle son yıllarda sayıları gitgide artan termal temalı Afyon otelleri sayesinde siz de pek çok rahatsızlık üzerinde destekleyici tedavi olarak kullanılan suların şifasından nasibinizi alabilirsiniz.

Afyonkarahisar Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Ağustos Nisan 619,60 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.

Afyonkarahisar Seyahat Yazıları

Afyonkarahisar Sıkça Sorulan Sorular

Afyonkarahisar’da alışveriş nerede yapılır?

Afyonkarahisar’da alışveriş için şehrin merkezinde bulunan çarşı, pazar ve AVM’leri tercih edebilirsiniz. 

Afyonkarahisar’ın neyi meşhur?

Afyon’un neyi meşhur, dönerken sevdiklerime ne getirebilirim diye düşünüyorsanız Afyın'un sucuğu, lokumu, kaymağı ve haşhaşlı ürünleri oldukça meşhur. 

Afyonkarahisar’da ne yenir?

Afyon’un en meşhur lezzetleri arasında, Afyon kaymağı ve Kaymaklı ekmek kadayıfı, Sakala çarpan çorbası, Afyon lokumu, Afyon bükmesi, Çullama köfte, Afyon sucuğu, Zürbiye, Düğülü haşhaş tatlısı, Afyon keşkeği, Emirdağ Güveci, İlibada sarması ve Paçık yer alıyor. 

Afyonkarahisar’da ne yapılır?

Afyon’da termal otellere, hamamlara giderek şifalı sulardan faydalanabilir, tarihi yerleri gezebilir, şehrin yöresel lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz. 

Afyonkarahisar’da gezilecek yerler nereler?

Afyon’da, Afyonkarahisar Kalesi, Zafer Müzesi, Frig Vadisi, Gedik Ahmet Paşa İmaret Camii ve Ulu Camii gibi gezilecek pek çok yer bulunuyor. 

Afyonkarahisar’a ne zaman gidilir?

Afyonkarahisar’a yılın her dönemi gidilebilir. Ancak termal kaynaklar için gidilecekse kış sezonu tercih edilmeli. 

Afyonkarahisar’daki otellerde hangi olanaklar bulunuyor?

Afyonkarahisar’daki otellerin birçoğunda, termal spa, masaj, sauna, kapalı/açık havuz, restoran-cafe, otopark ve Wifi gibi olanaklar bulunuyor. 

Afyonkarahisar’da termal otel var mı?

Afyonkarahisar, termal kaynakları ve şifalı sularıyla ünlü bir şehir. Dolayısıyla Afyon’un pek çok yerinde termal otel bulunuyor. 

Afyonkarahisar’da bulunan en iyi 5 yıldızlı oteller hangileri?

Afyonkarahisar’daki popüler 5 yıldızlı oteller içerisinde Budan Thermal Spa Hotel, Safran Thermal Resort Sandıklı ve Korel Termal Otel Resort Clinic Spa bulunuyor.

Afyonkarahisar’da bulunan en iyi ucuz oteller hangileri?

Afyonkarahisar’daki popüler ucuz oteller içerisinde Gazlıgöl Elit Termal Otel, Grand Bozkurt Butik Otel ve Sefa Termal Otel bulunuyor.