Türkiye'de ucuza tatil yapılabilecek 8 yer


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
31 Mayıs 2017 | 313

Yaz ayları gelince herkesi bir tatil telaşı alıyor. Ama tatil bütçesi de önemli. 5 yıldızlı otel tatili her bütçeye ya da her zevke uygun değil. Daha küçük yeme içmenin, konaklamanın daha ucuz olduğu yerlerde tatil yapmak isteyenler de var. İşte size Türkiye’den ucuz tatil yapabileceğiniz 8 şahane yer.

1-Erdek

Çocukluğumun gözde tatil mekanlarından Erdek, 1980’li yıllarda önemli bir tatil yeriydi. O zamanlar henüz Bodrum, Antalya vs. çok popüler değildi. Uçmak pahalıydı, yollar uzun sürüyordu. O yüzden Erdek İstanbullular için de yaz aylarının en ünlü yerlerinden biriydi. Erdek aslında hala yazın çok kalabalık oluyor. Sebebi ise ülkemizdeki diğer turistik yerlere göre daha ucuz oluşu. Erdek’te uygun fiyatlı otel ya da pansiyon konaklaması yapabilirsiniz. Sahilinde kafe ve lokantalar var. Fiyatlar çok yüksek olmuyor. Yeme içme ya da plaj için Ege kadar fazla para ödemezsiniz. Erdek otellerine göz atmak için tıklayın..

1-Erdek

Ucuz Uçak Bileti Bulun

 

2-Sığacık

Son yıllarda Çeşme çok popüler ancak biraz pahalı gelebilir. Yine Ege denizi olsun İzmir olsun derseniz Seferihisar’i Sığacık limanını önerebiliriz. Burası biraz Alaçatı’nın Çeşme’nin eski halini andırıyor gibi. Sığacık sokakları çok şirin. Deniz de güzel. Konaklama, yeme içme konusunda Çeşme’ye göre çok daha ekonomik. Pazar günleri organik pazar da kuruluyor. Biraz daha sakin bir tatil geçirmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. İzmir’e uygun fiyatlı uçak bileti bulmak da kolay. İzmir uçak bileti sayfamızı tıklayabilirsiniz.

2-Sığacık

3-Alanya

Alanya’da her bütçeye her zevke uygun tatil yapmak mümkün. İster 5 yıldızlı lüks ve büyük otelleri tercih edin, isterseniz de şehir içindeki daha küçük 2-3 yıldızlı otelleri. Hepsinde yılın neredeyse 6 ayı denize girmek mümkün. Alanya’da şehir içinde konaklarsanız gezmek için yer de çok. Kalesi, marinası, çarşısı ve Dimçay gezilebilir. Alanya’da alışveriş de ucuz. Gazipaşa Havalamina’na da uygun fiyatlı bilet bulabilirsiniz. Yazın ortalama 100 TL gibi bir fiyata konaklayabilirsiniz. Marina ve çevresindeki lokantalar da fiyatlar çok yüksek değil. Zaten turistik yerler olduğu için hepsinin kapısının önünde yemek fiyatları yazıyor. Alanya uçak bileti satın almak ya da fiyatlarına göz atmak için tıklayabilirsiniz

3-Alanya

4-Gökçeada

Sakin ama denizin keyfini fazlasıyla sürebileceğiniz bir tatil arıyorsanız Gökçeada tam size göre. Gökçeda oldukça yeşil bir ada. Zeytinliköy gibi çok güzel doğası bozulmamış hala Rumların yaşadığı tarihi köyleri de var. Su altı dalış yapmak ya da iyi bir deniz keyfi sürmek istiyorsanız da doğru adres. Adada bir tek konaklamak için fazla seçenek yok. İsterseniz Rum köylerinde pansiyon ya da butik otel olarak işletilen yerler var.

4-Gökçeada

5-Ayvalık

Ayvalık ve çevresi de yaz aylarının popüler adreslerinden. Bu bölgede en pahalı yer Cunda Adası. Onun dışında Ayvalık ya da Akçay, Altınoluk gibi yerlerde daha uyguna tatil yapabilirsiniz. Otel, pansiyon konaklamasının yanı sıra, sahilde içeceğiniz çaydan restoran fiyatlarına ya da plaj giriş ücretlerine kadar pek çok harcama Ege sahillerine göre daha uygun. İsterseniz Edremit Koca Seyit Havalimanı’nı da kullanıp uçakla gidebilirsiniz. Edremit uçak biletlerine göz atmak için tıklayın...

6-Didim

Aydın’ a bağlı Didim, uygun fiyatlı pansiyon ve otel seçeneği sunan yerlerden birisi. En büyük handikabı Altınkum’un yaz aylarında çok kalabalık olması. Didim’e gitmek için İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nı tercih edebilirsiniz. Kalabalık gidecekseniz ev de kiralayabilirsiniz.

6-Didim

7-Foça

Foça, İzmir’de en lezzetli deniz ürünlerini en uygun fiyata yiyebileceğiniz yerlerin başında geliyor. Eski Foça’da yan yana sıralanmış çok sayıda lokanta var. Burada küçük oteller var ya da Foça çevresinde de otel veya pansiyon bulmanız mümkün. Eski Foça’dan yeni Foça’ya doğru giderken yol boyunca plajlar mevcut. Fiyatları çok yüksek değil.

8-Amasra

Karadeniz’in şirin tatil beldesi Amasra da yaz aylarının popüler yerlerinden. Ankara ve İstanbul’a yakın oluşu, doğal güzelliği, lezzetli balık lokantaları Amasra’nın ününü her geçen gün arttırıyor. Amasra’da otel ya da pansiyon kiralayabilirsiniz. Yerli halkı genelde yaz aylarında evlerini kiraya veriyor. Yeme içme Ege-Akdeniz sahillerine göre çok pahalı değil. Çarşısında çok güzel hediyelik eşyalar ve el yapımı ürünler bulabilirsiniz.

8-Amasra

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2059 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.