Erdek Otelleri Ara

En uygun Erdek otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Erdek otellerini listele.

Erdek Hakkında

Denizi ve doğasıyla, özellikle yerli turistleri kendine hayran bırakan Erdek, Balıkesir’in Erdek Körfezi’nde yer alan turistik bir ilçesi. Balıkesir, Bursa ve İstanbul’a yakın bir konumda bulunması sebebiyle yaz aylarında büyük şehirlerden gelen tatilcileri ağırlayan ilçe, mavi bayraklı koylarıyla meşhurdur. Bölgede mavi bayraklı, özel plajlı, denize sıfır oteller olduğu gibi; ekonomik ve merkeze yakın pansiyon ve oteller de bulmak mümkün.

Merkezi konumda bulunması sebebiyle karayoluyla ulaşım tercih edilen bölgeye dilerseniz denizyoluyla da ulaşabilirsiniz. İstanbul’dan Bandırma’ya deniz otobüsüyle geçmek mümkün. Bölge içinde şehir içi dolmuşlar ve ilçeler arası minibüsler ulaşım aracı olarak kullanılıyor.  

İklimi sebebiyle dört mevsim tatil yapmaya uygun olan bölge, gurme ve kültür turizmi için çok uygun. Zeytiniyle meşhur Erdek’te, bölgeye özgü tatları denemek için şirin köylerini ziyaret edebilirsiniz. Kirazlı Manastırı, Hadrianus Kapısı ve Kyzikos Antik Kenti’yse tarih severlerin ilgisini çekebilecek yerlerden. İlçeye yakın konumda bulunan Avşa Yarımadası, Paşalimanı ve Marmara Adası da görülmeye değer.

Bölgede konaklamak için her bütçeye ve zevke uygun bir seçenek var. Denize sıfır, tam veya yarım pansiyon, havuzlu, özel plajlı otellerin ağırlıklı olduğu Erdek’te, Sadece oda veya oda kahvaltı servisi alabileceğiniz apartlar da mevcut. Genellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilen bölgenin çoğu otelinde çocuk oyun alanları ve özel etkinlikler bulunuyor.

Erdek’in el değmemiş, berrak denizli koylarında gün geçirerek sakinleşmek mümkün. Ayrıca Erdek Limanı’ndan açılarak Zeytinli Ada’ya gidebilir, ilçe merkezinde gün batımı yürüyüşüne çıkarak enfes bir manzarayı izleyebilirsiniz.

Erdek Galeri

Erdek Semtleri

x