Safranbolu Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Safranbolu Hakkında

Safranbolu Hakkında

Karabük ilinin tarihi bir ilçesi olan Safranbolu, tam bir açık hava müzesi olduğu için hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Etkileyici tarihi atmosferini günümüze kadar korumayı başarmış olan Safranbolu, UNESCO Dünya Mirası Alanı olarak korunan, gezilmesi çok keyifli bir yer. Safranbolu kendine özgü evleriyle ünlü ama burada bu eşsiz evlerin yanı sıra Osmanlı döneminden kalan çarşılar, hamamlar ve devasa hanlar da görecek ve harika fotoğraflar çekeceksiniz. Safranbolu gezinizde ilk dikkatinizi çekecek yapılar olan tarihi Safranbolu evlerinin çoğu 18. yüzyıldan kalma. Depreme karşı dayanıklı olması için özel tekniklerle inşa edilen bu beyaz renkli evler, muhteşem bir manzara sunuyor. Safranbolu gezilerinin başlangıç noktalarından biri olan Safranbolu Eski Çarşısı, ilçenin kalbi ve en hareketli yeri. Güzel bir şekilde restore edilmiş meydanıyla ve pek çok yöresel ürün bulabileceğiniz otantik dükkanlarla Safranbolu Eski Çarşısı’nda unutulmaz bir gezi yapabilirsiniz.

Safranbolu’yu gezerken mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri olan 1645 yapımı Cinci Hamamı, erkek ve kadınlara ayrılmış iki ayrı bölümüyle hala çalışmaya devam ediyor. Gezinizde sonra bu tarihi hamama uğrayarak hem tarihi yapıyı inceleyebilir hem de sıcak suyun tadını çıkarabilirsiniz. Safranbolu’nun en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olan Cinci Han ise 1600’lü yıllarda inşa edilmiş çok etkileyici bir yapı. Cinci Han, 63 odaya sahip ve otel olarak hizmet veriyor. Avlusunda otantik bir kafenin de yer aldığı Cinci Han’da keyifli bir mola verebilir ve kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Safranbolu merkezinde fotoğraflarını çekebileceğiniz diğer bir önemli yapı da 1797 yapımı Safranbolu Saat Kulesi. 12 metrelik kule, ilginç şekliyle de ilgi çekiyor

Safranbolu doğa gezileri için tercih edilen Tokatlı Kanyonu, bölgenin vahşi yaşamın görebileceğiz doğa yürüyüşleri ve at safarileri düzenlenen çok popüler bir turistik yer. Kanyonun çevresinde bu güzel manzaraya karşı piknik alanları da bulunuyor. Safranbolu’nun ne güzel manzaralarını göreceğiniz Hıdırlık Tepesi, yöresel tekstil ürünleri bulabileceğiniz Arasta Sokağı ve el yapımı eşsiz ürünler alabileceğiniz Demirciler Çarşısı da Safranbolu’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında.

Safranbolu Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Karabük şehrine bağlı, otantik dokusunu korumayı başarmış turistik ilçelerinden biri olan Safranbolu’nun küçük ama yolculara pek çok olanak sunulan bir otobüs terminali bulunuyor. Arap Hacı Caddesi üzerinde bulunan terminalden size en uygun olan ulaşım araçlarını kullanarak tarihi Safranbolu evleri, Cinci Hanı, Safranbolu Eski Çarşı ve Kent Tarihi Müzesi gibi pek çok yere kolayca gidebilirsiniz.

Safranbolu Belediye Şehir İçi Otobüsleri

Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek Yüksekokulu, Safranbolu Devlet Hastanesi, Kaya Erdem Caddesi ve Sadi Artunç Caddesi gibi birçok merkezi noktaya ulaşmak için belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Sabah saat 07:00 ve 22:45 arasında yolculara hizmet veren şehir içi belediye otobüslerinin durakları da terminale çok yakın. Belediye otobüsleriyle her saat Karabük merkezine de ulaşma şansınız var.

Yolcu Servisleri

Safranbolu Çarşı, İncekaya Caddesi ve Değirmenbaşı Sokak gibi merkezi ve turistik noktalara gitmek istiyorsanız ücretsiz yolcu servislerinden faydalanabilirsiniz. Firmalar sadece kendileriyle seyahat eden yolcular için servis sağlıyor, bu yüzden bilet aldığınız otobüs firmasının servis saatlerini ve güzergahlarını önceden kontrol etmenizi öneririz.

Minibüsler

Safranbolu minibüsleriyle hem Bulak Mencilis Mağarası, Seyir Tepesi, Tokatlı Kanyonu ve Safranbolu Cam Teras gibi pek çok turistik yere, ayrıca Karabük, Yazıköy ve Konarı gibi çevre il, ilçe ve köylere terminalden rahatça gidebilirsiniz.

Taksi

Safranbolu Terminali’nin hemen yanındaki Atatürk Caddesi üzerinde durağı bulunan Terminal Taksi durağında 24 saat taksi bulabilirsiniz. Taksiler hem Safranbolu’nun turistik noktalarına hem bölgenin turistik merkezlerine ulaşım için yoğun olarak kullanılıyor.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Safranbolu Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Safranbolu otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Safranbolu otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Safranbolu otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Safranbolu yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Safranbolu 7 saat , İzmir - Safranbolu 12 saat , Ankara - Safranbolu 3 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Safranbolu seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, Efetur, Kale Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Safranbolu seferleri düzenliyor.
expand_less