İstanbul’daki EN güzel 25 piknik alanı

ipekincir

Şehrin kalabalığından bunalanlar için adeta bir kaçış adresi olan piknik ve mesire alanları, İstanbullulara hafta sonlarını değerlendirme imkanı sunuyor. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında büyük ilgi gören piknik alanları, sonbahar ve kış gelince ise gerçek müdavimlerini ağırlamaya devam ediyor. Bu alanlarda piknikçilere temin edilen olanaklar sayesinde çocuklu aileler için de piknik oldukça konforlu hale geliyor. Peki şehrin her iki yakasında da gidilebilecek en iyi İstanbul piknik ve mesire alanları hangileri? İşte merak ettiğin tüm detaylar.

İçindekiler

İstanbul Anadolu Yakası piknik ve mesire alanları

Anadolu Yakası piknik yerleri, büyüklükleri ve yeşil alanları sebebiyle piknikseverlerin en çok tercih ettiği yerler arasında bulunuyor. Şimdi hazırsan birbirinden güzel piknik alanları nerede yer alıyormuş, birlikte inceleyelim. 

1. Aydos Mesire Yeri

aydos mesire yeri

İstanbul Anadolu Yakası’nın sevilen dinlenme alanlarından biri olan Aydos Mesire Yeri, İstanbul'da gezilecek yerler arasındaki pek çok noktaya yakın ve merkezi konumda olmasına rağmen şehrin tüm gürültüsünden uzak, huzur dolu bir atmosfere sahip. Kartal’ın kuzeyinde bulunan Aydos Ormanı’nın içerisinde, meşhur Aydos Gölü’nün yanı başında yer alan piknik yeri, piknik masaları, mangal yakma imkanı ve kendin pişir kendin ye işletmeleri gibi birden fazla seçeneğe sahip. Kendi mangalını, yiyeceklerini getirerek göl kenarında tüm gün keyifle piknik yapabilir ya da göl kenarındaki işletmelerden mangal ve etlerini temin edebilirsin. Ayrıca gölde deniz bisikleti ile tur atılabiliyor. Hafta sonları çok kalabalık olduğu için mutlaka çok erken saatlerde gitmeni tavsiye ederim. Özel aracın yoksa Kartal’dan kalkan minibüslerle ve 11SA, 132C, 132S, 17S, KM31 gibi İETT otobüsleriyle ulaşım sağlayabilirsin.

2023 Aydos Mesire yeri giriş ücretleri:

 • Öğrenci: 10 TL
 • Yaya – bisiklet: 14 TL
 • Motosiklet: 18 TL
 • Otomobil: 40 TL
 • Minibüs: 100 TL
 • Midibüs: 140 TL
 • Otobüs: 250 TL

Konum linki

2. Polonezköy Tabiat Parkı Piknik Alanları

polonezköy tabiat parkı

Tertemiz havası, yürüyüş parkurları, piknik alanları, parkları ve daha nicesiyle Polonezköy Tabiat Parkı yılın her dönemi Anadolu Yakası’nda piknik yapmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Beykoz sınırları içerisinde yer alan tabiat parkında çeşitli piknik alanları bulunuyor. Bu alanlar içerisinde Cumhuriyet Park Piknik Alanı, Stella Polonezköy ve Polonezpark piknikçilere mangal yakma imkanı sunuyor ve dileyen misafirler etlerini piknik alanlarından kilo ile satın alabiliyor. Piknik alanlarında serpme kahvaltı, hamak ve semaver gibi olanaklar da bulunuyor. Piknikçiler alanlarda yer alan çardaklarda pikniklerini yapabiliyor. Tabiat parkına toplu taşıma ile 15KÇ, 135G 136 numaralı İETT otobüsleriyle ulaşım sağlayabilirsin.

Polenezköy Tabiat Parkı ve Piknik Alanı 2023 giriş ücretleri:

 • Öğrenci: 21 TL
 • Yaya – bisiklet: 21 TL
 • Yotosiklet: 65 TL
 • Otomobil: 65 TL
 • Minibüs: 190 TL
 • Midibüs: 315 TL
 • Otobüs: 630 TL

Konum linki

3. Taşdelen Mesire Yeri

piknik alanları

Çekmeköy Taşdelen’de yer alan Taşdelen Mesire Yeri pek çok ailenin yaz – kış favorisi olmayı başaran mesire alanlarından biri. Çam, kayın, meşe ve göknar ağaçlarıyla çevrili bir ormanlık içerisinden yer alan piknik alanı, İstanbulluları tüm hafta boyunca ağırlamaya devam ediyor. Özellikle pazar günleri diğer günlere oranla çok daha kalabalık olan mesire alanını eğer bir pazar ziyaret edeceksen sabahın erken saatlerinde gelmeni tavsiye ederim. Piknik alanında piknik masaları bulunuyor ve alanda mangal yakmaya izin veriliyor. Dilersen kendi piknik malzemelerinle gelebilir ya da alanda bulunan büfe ve restorandan hizmet alabilirsin. Mesire alanı pikniğin yanı sıra hafta sonu koşusu ya da yürüyüşü yapmak için ideal. Alana toplu taşıma ile 14ÇK, 9Ş, 9Ç, 11ÇB ve 14ŞB numaraları İETT otobüsleriyle ulaşılabiliyor.

2023 Taşdelen Mesire Yeri giriş ücretleri:

 • Yaya: 20 TL
 • Otomobil: 30 TL

Konum linki

4. Göztepe Tabiat Parkı ve Piknik Alanı

istanbul piknik alanları

İstanbul – Beykoz’da yer alan ve diğer mesire alanlarıyla kıyaslandığında daha sakin bir hafta sonu rotası olan Göztepe Tabiat Parkı ve Piknik Alanı, piknik, bisiklet, doğa yürüyüşü, koşu ve trekking gibi aktiviteler için oldukça uygun. Alanda piknik masaları bulunuyor ve hem mangal hem de semaver yakılmasına izin veriliyor. Ancak hizmet veren herhangi bir tesis bulunmuyor. Bu nedenle piknik için hazırlıklı gelmende fayda var. İçerisinde çeşmeler, çöp kutuları ve WC bulunuyor. Aracıyla gelen misafirlere özel otopark mevcut. Girişler ücretli ve parkta kamp imkanı da bulunuyor. Çoğunlukla sahil çamına rastlansa da tabiat parkı oldukça geniş bir floraya sahip. Piknik alanına toplu taşıma ile ulaşmak için 11ÇB, 15KÇ ve 20 numaraları İETT hatlarını kullanabilirsin.

Göztepe Tabiat ve Piknik Alanı 2023 giriş ücretleri:

 • Otomobil 36 TL

Konum linki

5. Dilburnu Mesire Alanı

anadolu yakası piknik yeri

Büyükada’da yer alan bir mesire alanı olan Dilburnu, hem konum hem de olanakları itibariyle çok sevilen adreslerden biri haline geldi. Özellikle yaz aylarında pek çok ziyaretçi ağırlayan alanın böylesine sevilmesinin sebepleri arasında alanda hem piknik yapılabiliyor hem de denize girilebiliyor olması geliyor. Özel bir işletmeye ait olan piknik alanına girişler ücrete tabi. Buraya gelirken piknik yapmak için ihtiyacın olabilecek tüm yiyecek ve içecekleri kendin getirebilir ya da işletme içerisinde hizmet veren büfe ve restorandan ihtiyaçlarını karışlayabilirsin. Mangal malzemelerini adanın girişinden satın alabilirsin. Alanda WC, çocuk oyun alanı, yürüyüş yolu, piknik masaları ve bir de kır lokantası yer alıyor. Büyükada’ya Beşiktaş, Eminönü, Kabataş, Bostancı ve Kartal’dan kalkan vapur ve tekneler ile ulaşım sağlanıyor.

Dilburnu Mesire alanına 2023 giriş ücretleri: 

 • Yaya – bisiklet: 9 TL
 • Motosiklet: 18 TL
 • Otomobil: 27 TL
 • Minibüs: 81 TL
 • Midibüs: 135 TL
 • Otobüs: 270 TL

Konum linki

6. Kaymak Donduran Piknik Alanı

anadolu yakası piknik

Kaymak Donduran Piknik Alanı Beykoz sahiline yalnızca 5 km mesafede yer alan keyifli piknik alanlarından biri. Ahşap piknik masalarıyla donatılmış olan alanda yalnızca mangal için özel olarak izin verilen kısımda mangal yakılabiliyor. Diğer alanlarda ise ziyaretçiler evden getirdikleri yiyecek, içeceklerle ister kahvaltı ister piknik yapabiliyor. Özel aracıyla ziyaret edenler için otopark mevcut. Sonbahar ve ilkbahar aylarında yürüyüş yapmak için de muhteşem bir yer olan ormanlık alan, etkileyici bir atmosfere sahip. Alanda bulunan diğer olanaklar ise şöyle: WC, çocuk oyun alanı, piknik masaları ve çeşme. Burada mangal ve yiyecek temin eden herhangi bir işletme bulunmadığı için hazırlıklı gelmelisin. 121A, 136B, 15BK ve 15TA piknik alanına gelmek için kullanabileceğiniz İETT otobüs hatları.

Kaymak Donduran Pikink Alanı 2023 giriş ücretleri:

 • Yaya 20 TL
 • Otomobil 30 TL

Konum linki

7. Mihrabat Mesire Yeri

mihrabat korusu

İstanbul – Beykoz’da Mihrabat Korusu içerisinde yer alan Mihrabat Mesire Yeri, Anadolu Yakası’nın popüler piknik alanlarından biri. Boğaz manzaralı bir konumda yer alan mesire yeri, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında açan çiçekleri, yemyeşil ağaçları ile bambaşka bir görünüme bürünüyor. Korunun piknik için ayrılan kısmında mangal ve semaver yakmaya izin veriliyor. Mesire yerinde WC, çeşme, piknik masaları, çocuk oyun alanı, koşu - yürüyüş parkurları ve otopark bulunuyor. Tüm bunlara ek olarak koru içerisinde sabahları zengin açık büfe kahvaltı servis edilen restoran, kafeterya ve büfe gibi işletmeler de hizmet veriyor. Koruda dilersen hafta sonu pikniği yapabilir ya da sevdiklerinde uzun bir Pazar kahvaltısı edebilirsin. Mesire yerine 121A, 15, 15T, 15A numaralı İETT otobüsleri ile ulaşım sağlayabilirsin.

Mihrabat Mesire Yeri 2023 giriş ücretleri:

 • Yaya – bisiklet: 9 TL
 • Motosiklet: 18 TL
 • Otomobil: 27 TL
 • Minibüs: 81 TL
 • Midibüs: 135 TL
 • Otobüs. 270 TL

Konum linki

Araç Kiralama

8. Elmasburnu Piknik Alanı

İstanbul anadolu yakasında piknik

Riva’da Elmasburnu Tabiat Parkı içerisinde yer alan piknik alanı, yaz aylarının adeta vazgeçilmez duraklarından biri. Neden mi? Çünkü tabiat parkı içerisinde hem denize girilebiliyor hem de piknik yapılabiliyor. Ziyaretçiler genelde sabahın erken saatlerinde denize girip, sonrasında ise piknik hazırlıklarına başlıyor. Alanda mangal yakılmasına ve kamp kurmaya izin veriliyor. Tabiat parkında plaj, kamp alanı, duş, soyunma kabinleri, WC, piknik masaları gibi olanaklar mevcut. Dilersen yemeklerini kır lokantasında da yiyebilirsin. Mesire alanına girişler ücretli. Plaj alanında ise tek şemsiye ve şezlong 10 TL.

Elmasburnu Tabiat Parkı 2022 giriş ücretleri:

 • Yaya: 21 TL
 • Bisiklet: 21 TL
 • Motosiklet: 45 TL
 • Otomobil: 65 TL
 • Minibüs: 190 TL
 • Midibüs: 315 TL
 • Otobüs: 630 TL

Konum linki

9. Şelale Piknik Alanı

ağva piknik

Ağva’da yemyeşil bir doğa içerisinde yer alan Şelale Piknik Alanı, etkileyici bir flora ve faunaya ev sahipliği yapıyor. Piknik alanı ziyaretçilerini genel olarak Şile Ağva otellerinde kalanlardan alsa da, farklı bölgelerden de birçok ziyaretçisi oluyor.  Piknik masalarıyla donatılmış olan alanda misafirlere kiralık mangal ve semaver imkanı da sunuluyor. Etleri senin getirmen gerekiyor ancak ben mangalla uğraşmak istemiyorum dersen restoranda ızgara servisi de bulunuyor. Alanda bazı hafta sonları kalabalık grupların etkinlikleri oluyor. Bu sebeple eğer kalabalıktan hoşlanmıyorsan gitmeden önce program hakkında bilgi almanı tavsiye ederim. Burada hizmet veren işletmenin kahvaltısı da çok meşhur. Dilersen kahvaltı için de tercih edebilirsin. Şelale Piknik Alanı yakınından geçen İETT hatları şu şekilde: 137, 138, 138B, 9H.

Piknik alanında çardak, mangal ve semaver kiraları değişkenlik gösterdiği için gitmeden önce işletmeden telefonla fiyat bilgisi almanı tavsiye ederim.

Konum linki

10. Yeşil Vadi Kır Evi

istanbul piknik yerleri

Kartal’da yer alan Yeşil Vadi Kır Evi, Anadolu Yakası’nda nispeten daha zahmetsiz piknik tercih edenlerin bayılacağı bir yer. Çünkü eğer mangal keyfi yapmak istiyorsan buraya gelirken yanında yalnızca etlerini getirmen yeterli. Çatal, bıçak, tabak, hazır mangal ve semaver gibi tüm ihtiyaçların sana işletme tarafından temin edebiliyor. Özel aracınla gelmen durumunda otopark için herhangi bir ücret ödemiyorsun. Çocuklu aileleri çok sevindirecek bir haber de içerisinde çocuk oyun alanı bulunuyor. Piknik alanında açık piknik masalarının yanı sıra üzeri kapalı çardak tipi oturma alanları da mevcut. İşletmenin mangal, semaver ve piknik masası fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için telefonla iletişime geçebilirsin.

Konum linki

11. Ballıkayalar Tabiat Parkı

Ballıkayalar Tabiat Parkı

Ballıkayalar Tabiat Parkı, İstanbul’a çok yakın bir noktada, Gebze’de bulunuyor. Doğa severler ve yürüyüşçüler için popüler bir destinasyon olan Ballıkayalar, çarpıcı kalker oluşumları, mağaraları, kayalık tepeleri ve yaban hayatıyla oldukça popüler.  

Park, ziyaretçilere doğayla iç içe olma fırsatı sunan güzel patikalar, yürüyüş rotaları ve piknik alanlarına ev sahipliği yapıyor. Burada piknik ve yürüyüş gibi aktiviteler yaparak doğanın tadını çıkarabilir, doğal güzellikleri keşfedebilir ve eşsiz manzaraların keyfini sürebilirsin.

Ballıkayalar Tabiat Parkı'na özel araçla, toplu taşıma vasıtalarıyla ve taksiyle ulaşılabiliyor. Özel araç ile İstanbul'dan gelirken İzmit sapağından çıkarak, Kandıra yönüne doğru devam edip, sonrasında Seyrek köyü yolunu takip etmek gerekiyor. Parka giriş ücreti alınmaktadır.

Toplu taşıma vasıtalarını kullanacaksan, İstanbul’dan Marmaray’a binerek, Gebze durağında inebilir, ardından minibüs veya taksi gibi vasıtalarla parka ulaşabilirsin.

Ballıkayalar Tabiat Parkı giriş ücreti 2023

 • Ballıkayalar’a giriş ücretsiz. Ancak özel araçla gelenler için 30 TL otopark ücreti alınıyor. Ayrıca Piknik yapmak için ekstra 50 TL masa parası vermek gerekiyor.

Konum linki

12. Caddebostan Sahili

Caddebostan Sahili

Caddebostan Sahili, İstanbul'un Kadıköy ilçesinde yer alan popüler bir destinasyon. Geniş bir sahile sahip olan Caddebostan Sahili, özellikle bahar ve yaz aylarında, sıkça ziyaret edilen bir yer olarak biliniyor.

Güzel manzarası, sahili ve dinlenme alanlarıyla harika bir yer olan Caddebostan sahilinde yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilir ve deniz kenarında piknik yapıp, dinlenebilirsin. Ancak burada piknik yapma konusunda bazı sınırlamalar söz konusu.

Özellikle plaj alanında piknik yapmak genellikle yasak. Bunun yanı sıra sahil boyunca yer alan park alanlarında, piknik yapmaya uygun bölgeler ve banklar bulunuyor. Buralarda, yiyecek ve içeklerini yanına alarak piknik yapabilirsin.

Caddebostan sahiline ulaşmak oldukça kolay. Kadıköy’den, sahile, toplu taşıma araçlarını kullanarak ulaşabilirsin. Toplu taşıma seçenekleri arasında metro, otobüs ve minibüsler bulunuyor. Ayrıca sahil bölgesinde otoparklar da mevcut.

Caddebostan Sahili giriş ücreti 2023:

 • Giriş ücretsiz

Konum linki

İstanbul Avrupa Yakası piknik ve mesire alanları

İstanbul Avrupa yakası piknik yerleri seçenekleriyle hafta sonları rağbet görüyor. Şimdi birlikte yeşil alanlarla bezeli, İstanbul'un oksijen kaynağı piknik yerlerine göz atalım. 

13. Bentler Tabiat Parkı

belgrad ormanı bentler

Belgrad Ormanı içerisinde yer alan Bentler Tabiat Parkı, Osmanlı döneminden kalma bentleri ve doğası ile hafta içi ya da hafta sonu fark etmeden, doğa ile buluşmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Özellikle hafta sonlarına kıyasla hafta içi çok daha sakin olan tabiat parkında yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, bisiklet parkurları, WC, büfe ve piknik alanları bulunuyor. Pikniğini piknik masalarında yapabiliyorsun. Mangal konusuna gelecek olursam, Belgrad Ormanı içerisinde bazı bölümlerde mangal yasağı bulunurken bazı bölümlerinde ise serbest. Dolayısıyla tabiat parkı içerisinde yalnızca piknik alanlarında mangal yakabileceğini hatırlatırım. Tabiat parkı özellikle sonbaharda muhteşem bir görünüme bürünse de esasında yılın her mevsimi ziyaret için muhteşem bir alternatif. Bentler Tabiat Parkı yakınından geçen otobüs hatları ise şöyle: 42HM, 42M, 42T, 48D, 59RK.

Bentler Tabiat Parkı 2023 giriş ücreti:

 • Yaya – bisiklet: 21 TL
 • Motosiklet: 45 TL
 • Otomobil: 45 TL
 • Minibüs: 190 TL
 • Midibüs:315 TL
 • Otobüs: 630 TL

Konum linki

14. Mehmet Akif Ersoy Mesire Yeri

avrupa yakası piknik alanları

İstanbul – Sarıyer’de yer alan Mehmet Akif Ersoy Mesire Yeri, konumu itibariyle özel araç ya da toplu taşıma ile kolay ulaşabileceğin bir mesire alanı. Doğa yürüyüşü, koşu, bisiklet, piknik ve çeşitli etkinlikler için oldukça uygun bir yer olan alanda, ilgilenenler için bir de kır lokantası hizmet veriyor. Piknik bölümü piknik masaları ile donatılmış. Minik ziyaretçiler için de çocuk oyun alanları bulunuyor. Hakim olan ağaç türleri meşe ve gürgen olan mesire yerinde doğa yürüyüşleri oldukça keyifli geçiyor. Alana girişler ek ücrete tabi ve içerisinde otopark ve WC hizmetleri de bulunuyor. İETT otobüsleri ile ulaşım sağlamak için 129T, 30D, 29C, 43R, 55B, 62 ve 63 numaralı hatları tercih edebilirsin.

Mehmet Akif Ersoy Mesire Yeri 2023 giriş ücreti:

 • Yaya – bisiklet: 21 TL
 • Motosiklet: 45 TL
 • Otomobil: 45 TL
 • Minibüs: 190 TL
 • Midibüs: 315 TL
 • Otobüs: 630 TL

Konum linki

15. Göktürk Göleti Mesire Yeri

göktürk göleti

Eyüp’te Göktürk Göleti Tabiat Parkı içerisinde yer alan mesire alanı, ziyaretçilerine göl manzaralı bir gün geçirme imkanı sunuyor. Doğaya ve temiz havaya doyabileceğin bu mesire alanında piknik yapmak da oldukça keyifli. Alan piknik masalarıyla donatılmış ve mangal yakmaya izin veriliyor. Dilersen sabahın erken saatlerinde gelip piknik masalarında kahvaltını edebilir, öğleden sonra ise göl kenarında yürüyüş yapabilirsin. Kahvaltı için kendi kahvaltılıklarını evden getirebileceğin gibi sosyal tesislerde kahvaltı etmeyi de tercih edebilirsin. Bünyesinde bulunan kır lokantası gün boyu hizmet vermeye devam ediyor. Çeşme, otopark, büfe, WC, kır lokantası, piknik masaları ve çocuk oyun alanı mesire yerinde seni bekleyen olanaklar arasında yer alıyor. 48, 48A, 48E, 48L, 48KA Göktürk Göleti Mesire Yeri’ne ulaşım sağlayabileceğin İETT hatları.

Göktürk Göleti Mesire Yeri 2023 giriş ücretleri:

 • Yaya – bisiklet: 21 TL
 • Motosiklet: 45 TL
 • Otomobil: 45 TL
 • Minibüs: 190 TL

Konum linki

16. Fatih Çeşmesi Tabiat Parkı

belgrad ormanı piknik

Belgrad Ormanı içerisindeki 9 tabiat parkından biri olan Fatih Çeşmesi, şehir gürültüsünden uzak, hafta sonunu değerlendirebileceğin bir diğer durak. İsmini içerisinde bulunan ve içme suyu olarak da kullanılan çeşmeden alan tabiat parkını, yürüyüş, koşu, doğa gezisi, piknik ve kalabalık etkinlikler yapmak için rahatlıkla ziyaret edebilirsin. Tabiat parkının piknik alanından piknik masaları bulunuyor ve mangal yakılmasına izin veriliyor. Ancak burada mangal temin edebileceğin bir işletme bulunmadığı için hazırlıklı gelmeni tavsiye ederim. Alanda büfe, WC, çocuk oyun alanı ve otopark mevcut. Tabiat parkına 48D ve 48L İETT otobüs hatlarıyla ulaşım sağlayabilirsin.

Fatih Çeşmesi 2023 giriş ücretleri:

 • Yaya – bisiklet: 21 TL
 • Motosiklet: 45 TL
 • Otomobil: 45 TL
 • Minibüs: 190 TL
 • Midibüs: 315 TL
 • Otobüs: 630 TL

Konum linki

17. Çiftlikköy Tabiat ve Mesire Alanı

istanbul avrupa yakası piknik

Avrupa Yakası’nın en güzel piknik alanlarından biri de Çatalca’da yer alan Çiftlikköy Tabiat ve Mesire Alanı. Özellikle kalabalığın daha az olduğu bir piknik yeri olması sebebiyle tercih edilen mesire alanında, piknik masaları birbirine uzak konumlanmaları ile dikkat çekiyor. Bu yönüyle de piknikçiler tarafından oldukça seviliyor. Mesire alanında bir işletme bulunuyor ve kendini mangalını getirmeme durumunda mangal hizmeti veriyor. Piknik masaları ücretli ve 2021 masa fiyatı 25 TL. WC, büfe, restoran, hazır mangal, semaver, çocuk oyun alanı ve otopark mesire alanında ziyaretçilere sunulan hizmetler arasında yer alıyor. Alana ulaşım özel araçla sağlanıyor ancak tabiat ve mesire alanı yakınından geçen 11ÇB, 15ÇB, 20 numaralı İETT hatları da tercih edilebiliyor.

Konum linki

18. Marmaracık Milli Parkı

istanbul mesire alanları

Muhteşem flora ve faunası ile dikkat çeken milli parklardan biri olan Marmaracık Milli Parkı, İstanbul’da daha çok müdavimleri tarafından bilinen gizli cennetlerden biri. Sarıyer Rumeli Feneri Mahallesi’nde yer alan milli parkta yalnızca piknikçiler değil, hafta sonu dinlenmek isteyen herkes kendine uygun bir aktivite mutlaka buluyor. Milli park sınırları içerisinde pikniğin yanı sıra yaz aylarında denize girebilir, koşu ve yürüyüş yapabilir, bisiklete binilebilir, kuş gözlemi yapabilir, çadır kurabilir ya da bungalov konaklama birimlerinde konaklayabilirsin. Alanda bulunan piknik masalarında piknik yapılabiliyor ancak mangal yakmaya izin verilmiyor. Dilersen sabahın erken saatlerinde gelip kahvaltını edebilir, gününü burada değerlendirebilirsin. Burada seni piknik masaları, kır lokantası, plaj, çocuk oyun alanı, WC, konaklama olanakları ve otopark gibi hizmetler bekliyor. 2 yataklı kır evinin fiyatı 225 TL iken 3 yataklı kır evi fiyatı ise 280 TL. Milli parka özel araçla gidilebiliyor. Direkt giden bir toplu taşıma aracı ise bulunmuyor.

Marmaracık Milli Parkı 2022 giriş ücreti:

 • Yaya – bisiklet: 21TL
 • Motosiklet: 45 TL
 • Otomobil: 45 TL
 • Minibüs: 190 TL
 • Midibüs: 315 TL
 • Otobüs: 630 TL

Konum linki

19. Neşet Suyu Tabiat Parkı

belgrad ormanı mesire alanları

Sarıyer Belgrad Ormanı içerisinde piknik için sık sık tercih edilen alanlardan biri de Neşet Suyu Tabiat Parkı. Orman içerisinde yürüyüş yapma, bol bol temiz hava alma imkanı sunan tabiat parkında piknikçiler için de özel bir alan ayrılmış. Bu alana girişler ek ücrete tabi. Tüm yiyecek, içeceklerini kendin getiriyorsun ve piknik için ayrılan kısımda mangal yakabiliyorsun. Yakınlarda bir kır lokantası ve büfe bulunuyor. Gölet, bisiklet parkurları, yürüyüş ve koşu yolları sayesinde Neşet Suyu, hem hafta içi hem de hafta sonu çok sayıda ziyaretçi ağırlıyor. Özellikle pazar günü piknik yapmayı düşünüyorsan çok erken saatlerde piknik alanına gitmeni tavsiye ederim. Aksi halde yer bulmak bir hayli zorlaşıyor. Tabiat parkı içerisinde çocuk oyun alanı bulunuyor. Neşet Suyu’na 42T, 42R, 42M, 42HM veya 153 numaralı İETT hatları ile ulaşabilirsin.

Neşet Suyu Tabiat Parkı 2023 giriş ücreti:

 • Yaya – bisiklet: 21 TL
 • Motosiklet: 45 TL
 • Otomobil: 45 TL
 • Minibüs: 190 TL
 • Midibüs: 315 TL
 • Otobüs: 630 TL

Konum linki

20. Çilingoz Mesire Yeri

piknik

Çatalca’da yer alan Çilingoz Mesire Yeri, birden fazla aktivite yapabileceğin keyifli adreslerden biri. Mesire alanı Çilingoz Tabiat Parkı’nın içerisinden yer alıyor. Bir tarafında deniz bir tarafından muhteşem bir göl manzarasının hakim olduğu tabiat parkı ise görenleri kendine hayran bırakıyor. Yaz aylarında denize girilebiliyor. Piknik için ise yılın her mevsimi müdavimlerini ağırlıyor. Piknik alanında mangal yakmak serbest ancak kendi mangalını getirmen gerekiyor. Yiyecek ve içecek getirmek istemezsen alanda hizmet veren restoran ve büfe hizmetlerinden faydalanabilirsin. Tabiat parkında kamp, trekking, yürüyüş, balık tutma gibi aktiviteler yapabilirsin. Kamp alanına kendi çadırını getirebileceğin gibi tabiat parkında çadır kiralama imkanı da bulabilirsin. Çilingoz’a özel aracınla gidebilirsin. Paraka direkt olarak ulaşım sağlayan toplu taşıma aracı bulunmuyor.

Çilingoz Mesire Yeri 2023 giriş ücreti:

 • Yaya - bisiklet: 16 TL
 • Motosiklet: 39 TL
 • Otomobil: 51 TL
 • Karavan: 180 TL
 • Küçük minibüs: 108 TL
 • Büyük minibüs: 180 TL
 • Otobüs: 375 TL

Konum linki

21. İBB İmrahor Mesire Yeri

piknik alanı istanbul

Arnavutköy’de yer alan İBB İmrahor Mesire Yeri, içerisinde göl bulunan mesire alanlarından biri. Çoğunlukla çevre illerde yaşayanların hafta sonu piknikleri ya da grup etkinlikleri için tercih ettiği mesire yerinde piknik masalarıyla donatılmış alanda piknik yapılabiliyor. Piknik alanında mangal ve semaver yakmak serbest. Mangalını temin edebileceğin bir işletme bulunmadığı için ihtiyacın olabilecek tüm malzemeleri yanında getirmelisin. Mesire yerinde göle girmeye ve balık tutmaya izin verilmiyor. Yürüyüş parkurları, Go Kart, WC, çocuk oyun alanı ve otopark sizi mesire yerinde bekleyen olanaklar arasında yer alıyor.

İBB İmrahor Mesire Yeri 2023 giriş ücreti:
 • Yaya: 5 TL
 • Motosiklet: 15 TL
 • Otomobil: 30 TL
 • kamyonet: 40 TL
 • Küçük minibüs: 60 TL
 • Büyük minibüs: 70 TL
 • Otobüs: 150 TL

Konum linki

22. Sultangazi Kent Ormanı

sultangazi kent ormanı

Anadolu Yakası piknik yerleri listesi arasında olmzsa olmaz bir yerimiz var. Sultangazi’de yer alan Sultangazi Kent Ormanı, bol bol huzur depolamak ve şehir yaşamından biraz olsun uzaklaşmak için ideal bir mesire alanına sahip. İçerisinde piknik masaları, WC, çocuk oyun alanı, yürüyüş parkurları, futbol sahası, at çiftliği, market, çeşme, kafeterya ve otopark bulunan ormanda ister aktivite dolu bir gün geçirebilir, ister sevdiklerinle piknik yapabilirsin. Yalnız hemen belirteyim piknik alanında mangal ve semaver yakılmasına izin verilmiyor. Dolayısıyla bu tarz bir piknik hayali kuruyorsan tercihini bu durumu göz önünde bulundurarak yapmalısın. Genelde piknik alanlarını sabah saatlerinde kahvaltı etmek için gelen ziyaretçiler dolduruyor. Ormana yaya girişler ücretsiz iken otomobiller ek ücrete tabi. Kent ormanına gitmek için yakınından geçen 6T, 38B, 49G, 49GB, 88 numaraları İETT otobüslerini tercih edebilirsin.

Sultangazi Kent Ormanı 2023 giriş ücretleri:

 • Yaya: ücretsiz
 • Otomobil: 20 TL

Konum linki

23. Emirgan Korusu

Emirgan Korusu

İstanbul'un Sarıyer ilçesinde yer alan tarihi ve doğal güzelliklere sahip ünlü bir koru olan Emirgan Korusu, Osmanlı döneminden kalma bir park olarak, ziyaretçilere keyifli bir doğa deneyimi sunuyor.

Emirgan Korusu, büyük bir yeşil alana sahip ve çeşitli ağaç türleri, çiçek bahçeleri, göletler ve yürüyüş yollarıyla çevrili. Koru içinde yer alan Emirgan Parkı, piknik veya yürüyüş yapmak, doğanın tadını çıkarmak için ideal bir yer.

Emirgan Korusu'nda piknik yapmak mümkün. Özellikle güzel hava koşullarında, aileler ve arkadaş grupları piknik yapmak için Emirgan Korusu’nu tercih ediyor. Koru içindeki belirli bölgelerde piknik masaları bulunuyor.

Oldukça merkezi bir noktada yer alan Emirgan Korusu’na kolayca ulaşılabiliyor. metrobüs, otobüs veya vapur gibi toplu taşıma vasıtalarıyla koruya ulaşmak mümkün. Ayrıca koru içinde otoparklar da bulunuyor.

Emirgan Korusu giriş ücreti 2023:

 • Emirgan Korusu’na girişler ücretsiz. Ancak özel araçlar için 50 TL otopark ücreti alınıyor.

Konum linki

24. Halkalı Çamlık Piknik Alanı

Halkalı Çamlık Piknik Alanı

Halkalı Çamlık Piknik Alanı, İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde Halkalı mevkiinde bulunan popüler bir piknik alanı. Doğa içinde huzurlu bir atmosferde piknik yapmayı sevenler için oldukça ideal.

Halkalı Çamlık Piknik Alanı, geniş yeşil alanları, çam ağaçları ve dinlendirici atmosferiyle biliniyor. Alanda yürüyüş, piknik, mangal ve barbekü gibi aktiviteler yapılabiliyor. Park içerisinde yürüyüş yolları, oyun alanları, piknik masaları ve banklar gibi olanaklar mevcut.

Parka toplu taşıma araçlarını kullanarak ulaşabilirsin. Örneğin, Halkalı durağına gelen metro, metrobüs veya otobüsleri kullanabilirsin. Halkalı Çamlık Piknik Alanı, özellikle İstanbul'da yaşayanlar için kolay ulaşılabilir bir yerde. Ayrıca park içerisinde otopark alanları da mevcut.

Halkalı Çamlık Piknik Alanı giriş ücreti 2023:

 • Giriş ücretsiz

Konum linki

25. Kirazlıbent Piknik Alanı

Kirazlıbent

Sarıyer ilçesinde bulunan Kirazlıbent Piknik Alanı, İstanbul'da doğal güzellikleri ve piknik imkanlarıyla ünlü bir alan olarak fazlasıyla popüler.

Sarıyer'deki Kirazlıbent Mahallesi'nde yer alan piknik alanı, ormanlık bir alanla çevrili. Parkın etrafında ağaçlar, yeşil alanlar ve doğal göletler bulunuyor. Bu alan piknik, mangal ve doğa yürüyüşü gibi aktiviteler için oldukça ideal.

Kirazlıbent Piknik Alanı'na toplu taşıma araçlarıyla veya özel araçla ulaşabilirsin. Toplu taşıma vasıtalarını tercih edeceksen, Sarıyer ilçesine gelen otobüs veya minibüsleri binmelisin. Kirazlıbent Mahallesi'ne vardıktan sonra, parkı bulmak için yönlendirmeleri takip edebilirsin. Ayrıca piknik alanı içerisinde otopark mevcut. Dolayısıyla özel aracıyla gelenler açısından park sorunu yaşanmıyor.

Kirazlıbent Piknik Alanı giriş ücreti 2023:

 • Giriş ücretsiz

Konum linki


ipekincir
İpek İncir
222 Yazı
Marmara Üniversitesi Reklam bölümünde yüksek lisans yaptı. Eğitimini tamamlamak için bir süre Londra’ya gitti. Otomotiv, sağlık, turizm sektörü gibi birçok farklı alanda içerik üretti. Şimdi ise Enuygun ekibinin bir parçası olarak seyahat yazıları yazıyor.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar