Akyaka Otelleri Ara

En uygun Akyaka otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Akyaka otellerini listele.

Akyaka Hakkında

Muğla’nın Ula ilçesine bağlı tam bir tatil cenneti olan Akyaka, son yıllarda keşfedilmeye başlayan ülkemizin gizli cennetlerinden biri. Akyaka, benzeriz bir konuma sahip ve Gökova Körfezi’nin doğu ucunda yer alıyor. Akyaka’nın el değmemiş koyları, tekne gezilerini önemli duraklarından biri ve gezinizde bu koyların tertemiz sularında doyasıya yüzebilirsiniz. Doğal güzellikleriyle ünlü Akyaka, huzurlu tatil arayanların mutlaka uğraması gereken bir yer. Akyaka Plajı, mavi bayrak ödülüne sahip muhteşem bir kum plaj, ayrıca çam ormanlarıyla çevrili eşsiz bir atmosfere sahip. Gökova Körfezi ve Azmak Nehri ise kalabalıklardan uzaklaşmak, balık tutmak ve nehir kenarında doğa yürüyüşleri yapmak için ideal yerler.

Gezinizde ilk uğramanız gereken yer olan Akyaka Plajı hem yerli hem de yabancı turistler arasında çok popüler. Çok sığ olan ve metrelerce derinleşmeyen deniziyle Akyaka Plajı, yüzmeyi yeni öğrenenler ve çocuklar için harika bir yüzme deneyimi sunuyor. Akyaka merkezine çok yakın olan dünyaca ünlü Kleopatra Koyu da altın sarısı kumsalı ve turkuaz deniziyle mutlaka görmeniz gereken bir yer. Mısır Kraliçesi Kleopatra da bu koyu balayı tatilinde ziyaret etmiş ve koy ismini bu ziyaretten alıyor.

Azmak Nehri ise mutlaka görmeniz gereken bir diğer doğal güzellik. Muhteşem bir manzara eşliğinde yapacağınız bu gezinizde hem tertemiz havanın hem de nehri çevreleyen şirin balıkçı restoranlarının tadını çıkarabilirsiniz. Restoranlarda Azmak Nehri’nde tutulan taze balıkları ve yöreye özgü otlardan hazırlanan mezeleri tadabilirsiniz. Akyaka gezinizde muhteşem bir manzara izlemek istiyorsanız ise 900 metre yükseklikteki Sakartepe Seyir Terası’na uğrayabilirsiniz. Yamaç paraşütü de yapılan bu terastan Akyaka, Gökova Körfezi, Kleopatra Adası ve çevre koyların inanılmaz bir manzarasına şahit olacak ve harika fotoğraflar çekeceksiniz.

Akyaka Galeri

Akyaka Seyahat Yazıları

x