Akyaka Otelleri

En uygun Akyaka otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Akyaka otellerini listele.

Akyaka Hakkında

Türkiye’nin kitesurfing (uçurtma sörfü) cenneti olan Akyaka, Muğla’nın en ekonomik ve sakin tatil beldelerinden biri. Ula ilçe sınırlarında yer alan Akyaka, Marmaris ve Muğla merkez arasında mükemmel bir konuma sahip. Verimli toprakları sayesinde Muğla’nın tarımın en yaygın olduğu beldesi olma özelliğini taşıyan Akyaka’da ekolojik tatil köyleri, butik oteller, apart otel gibi çok sayıda konaklama alternatifi mevcut. Ayrıca kamp yapmayı seviyorsanız, Akyaka’nın meşhur Azmak Nehri kenarındaki kamp alanlarına göz atabilirsiniz. 1988 senesinde doğal sit alanı olarak ilan edilen Akyaka, tıpkı İzmir’in Seferihisar ilçesindeki Sığacık gibi bir “cittaslow” – yavaş şehir üyesi. Akyaka ve çevresinde mutlaka gezmenizi önerdiğimiz başlıca yerler, Çınar Koyu, Sedir Adası, Akyaka Köyü, Akyaka Plajı, Değirmenbükü, Boncuk Koyu, Küfre Koyu, Antik Kent İdyma kalıntıları, Akyaka’nın kuzeyinde yer alan Sakartepe ve buz gibi berrak suları ile nam salmış Azmak Nehri. Akyaka yüzölçümü olarak küçük bir yer olduğu için ulaşım genellikle minibüslerle sağlanıyor. Muğla şehir merkezine gitmek için Akyaka’dan dolmuşa binebilirsiniz.

Ege mutfağına özgü enfes zeytinyağlılar, mezeler, deniz ürünleri ve çok daha fazlasını Akyaka’nın muhteşem Azmak Nehri kenarındaki restoranlarda tadabilirsiniz. Hele ki gün batımı vaktinde manzarayı seyretmek inanılmaz keyifli. Akyaka’nın en popüler restoranları, Azmakkapı Restoran, Cennet Restoran, Orfoz Restoran ve Halil’in Yeri. Akyaka’nın en ünlü festivali ise 2015 senesinden beri gerçekleşen Balık Tadım Festivali.

Muğla’nın tartışmasız en güzel yerleri olan Bodrum ve Datça yarımadaları arasında konumlanan Akyaka, Muğla-Marmaris karayolu üzerinde bulunuyor. Muğla Dalaman Havalimanı, Akyaka’dan yaklaşık 70 km, Bodrum Havalimanı ise 103 km mesafede bulunuyor. Havalimanına ulaştıktan sonra araç kiralayabilir ya da Marmaris dolmuşuna binerek şoföre Akyaka’da ineceğinizi söyleyebilirsiniz.

Akyaka Galeri

Akyaka Seyahat Yazıları

x