Olimpos Otelleri Ara

En uygun Olimpos otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Olimpos otellerini listele.

Olimpos Hakkında

Antalya’nın doğa harikası tatil cennetlerinden Olimpos, özellikle huzur arayanlar için olağanüstü bir adres. Ağaçtan inşa edilen konaklama tesisleri ile bilinen Olimpos bu yanıyla Belek, Manavgat veya Side gibi diğer yerleşimlerinden oldukça farklı. Kumluca’ya bağlı Olimpos’ta ağaçların gölgesi altında kurulan hamaklarda uzanarak kitabınızı okumanın tadını çıkarabilir veya çevrede bulunan doğal güzellikleri keşfetmeyi tercih edebilirsiniz.  

Özellikle bir süre her şeyden uzaklaşmak ve ruhunu dinlendirmek isteyenler için ideal olan Olimpos’a Antalya Havalimanı’na uçarak ulaşmak mümkün. Havalimanından bölgeye toplu taşımadan yararlanarak gelmek isteyenler Antalya Otogarı’ndan Kumluca ve Olimpos tarafına devam eden minibüsleri kullanabilirler. Ayrıca Olimpos’ta hizmet veren otellerden bazılarının havalimanı ve otogardan servis hizmeti bulunabiliyor. Kalacağınız tesise karar verdikten sonra rezervasyonunuzu yaptırabilir ve sonrasında transfer detaylarını otelinizle görüşerek değerlendirebilirsiniz. 

Olimpos ile çevresini tatilciler için öne çıkaran özelliklerinden bir diğeri ise kuşkusuz ağaç evde konaklama olanağı. Bölgenin doğasıyla son derece uyum içinde olan ağaç evlerde kalarak adeta doğanın kalp atışlarını hissedebilirsiniz. Tatiliniz sırasında daha konforlu bir oda isterseniz de bu kez bungalovları veya standart otelleri tercih edebilirsiniz. Olimpos otelleri genellikle mis gibi kokan bahçelerin arasında yer alıyor. Ayrıca tesislerden Çıralı Plajı’na ve Olimpos yakınlarında yer alan diğer turistik noktalara servis seferleri de düzenleniyor. Olimpos otellerinde genellikle ücretsiz kahvaltı imkanı bulunuyor. Üstelik bazı otellerde yarım pansiyon veya tam pansiyon seçenekleri de mevcut. Buna karşın Olimpos’ta Belek, Side ve Manavgat’tan farklı olarak her şey dahil konseptinin genellikle sunulmadığını hatırlatalım. 

Likya uygarlığından kalan Olimpos Antik Kenti, bölgede görülebilecek tarihi alanların başında yer alıyor. Eski hamam, tiyatro ve akropol gibi bölümlerden meydana gelen antik kente bazı oteller tarafından sağlanan servislerle gelebilirsiniz. Eskiden beri anlatılan canavarlı efsanelere konu olan Yanartaş ise Olimpos gezilerinin bir diğer enteresan durağı. Yerin altından çıkan gazların alev alması nedeniyle hayli büyüleyici manzara oluşturan Yanartaş, özellikle akşam saatlerinde son derece mistik bir atmosfere bürünüyor. Olimpos civarında ayrıca yazın Akdeniz’in berrak sularına girebileceğiniz pek çok plaj var. Otellerin plaja uzak konumu özellikle küçük çocuklu aileleri biraz zorlayabilir. Deniz kaplumbağalarının yumurtlama alanı olması nedeniyle koruma altına alınan plajda tesis bulunmuyor. Bu nedenle gün içinde ihtiyacınız olabilecek yiyecek ve içecekleri gelirken yanınıza almanızda fayda var. 

Olimpos Galeri

Olimpos Seyahat Yazıları