Amasra Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Amasra Hakkında

Batı Karadeniz’de yer alan tarihi yerleşimlerden Amasra, Bartın’ın adı genellikle balıkçılıkla anılan bir sahil ilçesi. Dillere destan güzelliği ile geçmişte Fatih Sultan Mehmet’i dahi hayran bırakan ve ‘’dünyanın gözü’’ olarak adlandırılan ilçe, günümüzde daha çok turistlerin uğrak noktası haline gelen bir yer. Binlerce yıllık muazzam tarihi birikimi barındıran Amasra, eski çağlarda ‘’Amastris’’ ve ‘’Sesamos’’ gibi isimlerle anılıyordu. Romalılar zamanında büyük gelişme kaydeden bölgede bu dönemde büyük bir saray ile etkileyici tapınaklar ve surlar inşa edilmişti. Ancak çok küçük bir alan üzerinde kurulmasının da etkisiyle daha sonra gelen uygarlıklar öncekileri yıkarak Amasra’da kendi mimari anlayışlarını uyguladılar.

Günümüzde nüfusu 15 bine ulaşan tarihi bir ilçe olarak dikkat çeken Amasra, daha çok kısa süreli geziler ve hafta sonu tatilleri için tercih ediliyor. Bölgenin öne çıkan güzelliklerini görmek adına 2 veya 3 gün ayırmanız yeterli. Üstelik Amasra ve civarına seyahatiniz sırasında eski günlerin görkemini sonuna kadar hissedeceğiniz otellerde konaklayabilirsiniz. Bizanslılar döneminde inşa edilen Amasra Kalesi, özellikle antik çağları yansıtan figürleri ve etkileyici armaları ile görülmeye değer. Hem arkeolojik hem de etnografik eserleri barındıran Amasra Müzesi ise galerilerinde sergilenen heykelleri, yöresel giysileri ve aksesuarlarıyla buraya gelenleri eski zamanlara doğru yolculuğa çıkarıyor.

Eğer Amasra seyahatiniz hava sıcaklıklarının elverişli olduğu bir döneme denk geliyorsa, ilçe sınırlarında bulunan muazzam plajlardan denize girebilirsiniz. Özellikle merkezde yer alan Büyük Liman Plajı, bu anlamda hayli popüler adreslerden. Ayrıca dilerseniz çevrede bulunan Direkli Kaya gibi daha sakin alternatifleri de tercih edebilirsiniz. Üstelik yüksekten denize atlamak isteyenler için ideal alanları sayesinde Direkli Kaya maceradan hoşlananlara hayli uygun bir atmosfer sunuyor. Amasra’da balık ve salata ikilisi yıllardır yeme içme konusunda şüphesiz ilk akla gelen seçenek. Eğer daha hızlı bir şeyler isterseniz, özellikle yaz aylarında midye dolma gibi atıştırmalıkları tercih edebilirsiniz. Bartın şehir merkezine 16 kilometre uzaklıktaki Amasra’ya İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Türkiye’deki pek çok şehirden otobüs seferleriyle ulaşabilirsiniz. Bölgede konaklamak istediğinizde ise uygun fiyatlı küçük aile pansiyonlarını veya daha lüks ve konforlu otelleri tercih edebilirsiniz.

Amasra Otogarı Hakkında

Konumu itibarıyla çevresindeki büyük illere oldukça yakın bir mesafede yer alan Amasya Otogarı içi otobüs firmalarının uğrak yeri demek mümkün. Türkiye’nin dört bir yanından otobüs seferlerinin düzenlendiği Amasya’da otogar, şehrin hemen çıkışında yer alıyor ve buradan merkeze ulaşım oldukça kolay. Amasya Otogarı’ndan kent merkezine gitmek için halk otobüsü, minibüs veya taksi tercih edebilirsiniz. Ayrıca otobüs firmalarının servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.

Halk Otobüsleri

Yarım saatlik periyotlarla hareket eden halk otobüsleriyle otogardan şehir merkezine kolaylıkla ulaşmanız mümkün. Bunun için Göllü Bağları ve Boğazköy halk otobüslerini kullanarak şehir merkezine gidebilirsiniz.

Minibüsler

Otogarla tüm çevre ilçeler arasında sefer düzenleyen pek çok minibüs hattı var. Bu minibüsleri kullanarak da Amasya merkeze rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Taksi

Halk otobüsleri ve minibüslerin belli saat aralıklarında hizmet verdiklerini göz önünde bulunduracak olursak otogarda 24 saat bulunan taksilerden birini tercih edebilirsiniz.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Birçok otobüs firmasına ev sahipliği yapan Amasya Otogarı’na ulaşmak için kullandığınız otobüs firmasının ücretsiz yolcu servislerinden yararlanarak da şehir merkezine ulaşmanız mümkün.

Amasra Otogarı Hakkında

Amasya’dan Türkiye’nin her şehrine otobüsle gitmeniz mümkün. Bunun için ilk olarak şehir merkezinden yaklaşık 1,5 kilometre mesafede yer alan Amasya Otogarı’na ulaşmalısınız. Otogara, kent merkezinden bineceğiniz halk otobüsü, minibüs veya taksinin yanı sıra otobüs firmalarına ait yolcu servisleriyle de gitme imkanına sahipsiniz.

Halk Otobüsleri

Amasya şehir merkezinden kalkan halk otobüsleriyle otogara gidebilirsiniz. Yarım saat aralıklarla kalkan Göllü Bağları ve Boğazköy halk otobüslerini tercih ederek otogara ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Amasya’da bulunan tüm ilçelere sefer düzenleyen minibüsleri tercih ederek de otogara ulaşmanız mümkün.

Taksi

Bavullarla toplu taşıma aracı ya da otobüs firmalarının yolcu servislerini kullanmak istemiyorsanız 7 gün 24 saat ulaşılabilir taksileri kullanabilirsiniz.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Şehirler arası yolculuk için tercih ettiğiniz otobüs firmalarına ait yolcu servisleri, kent merkezinden otogara gitmeniz için alternatiflerinizden biri.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Amasra Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Amasra otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Amasra otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Amasra otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Amasra yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Amasra 8 saat , Ankara - Amasra 4 saat 30 dakika , Bursa - Amasra 9 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Amasra seferleri bulunuyor?
expand_more
Efetur, Metro Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Amasra seferleri düzenliyor.
expand_less