Akçakoca Otelleri Ara

En uygun Akçakoca otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Akçakoca otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Akçakoca Hakkında

Karadeniz’in batısında yer alan popüler tatil yerlerinden Akçakoca, Düzce’ye bağlı bir ilçe. Başkent Ankara ve İstanbul’a araçla yaklaşık 3 saat uzaklıktaki Akçakoca, 30 kilometreden daha uzun muhteşem kumsalıyla meşhur. İstanbul ve Ankara’nın dışında Kocaeli ve Bursa’dan da pek çok ziyaretçi çeken Akçakoca ismini Osmanlı döneminde bu bölgeyi fetheden Akça Koca Bey’den alıyor.

Karadeniz kıyısındaki ilçede yılın hemen her mevsiminde nemli ve ılıman iklimin etkileri hissediliyor. Bu sayede Akçakoca’da büyük ısı değişimlerine pek fazla rastlanmıyor. Bölge yaz aylarında Karadeniz sahilinde serinlemek ve huzur veren dingin atmosferi sayesinde dinlenerek şehrin stresini atmak isteyenler için hayli ideal. Buna karşılık mevsim ve zaman fark etmeksizin yağış geçişlerinin görülebileceğini unutmayın.  

Akçakoca’nın nüfusu 40 bine yakın. Bu sayı yazın havalar ısındıkça bölgeye akın eden ziyaretçilerle beraber biraz daha artıyor. Sonbahardan itibaren ise Akçakoca tekrardan sakin ve sessiz atmosferine kavuşuyor. İlçede her yıl kutlanarak geleneksel hale gelen Akçakoca Kültür ve Sanat Festivali aynı zamanda yaz aylarında bölgenin en popüler aktivitelerinden. Bu festivalin düzenlendiği tarihlerde bölgede bulunan Düzce otelleri tam kapasite hizmet veriyor. Festivale katılarak Akçakoca’da Karadeniz ezgilerini ve popüler şarkıları dinlemenin tadını çıkarabilirsiniz. Akçakoca gezintiniz sırasında göçmen çadırlarından ilham alınan enteresan mimarisiyle ilgiye değer Merkez Camii’ni görebilirsiniz. Direksiz yapısıyla fark yaratan caminin içine girmeyi de ihmal etmeyin. Son yıllarda bölgede çekilen popüler sinema filmlerine ev sahipliği yapan Akçakoca’da adım atığınız her yer aşina gelebilir. Eğer yalnızca sahilde uzanmak ve dinlenmek size göre değilse, plaj voleybolu, basketbol ve tenis gibi daha hareketli sporlarla da zaman geçirebilirsiniz.