Düzce Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın

Düzce Hakkında

Türkiye'nin Batı Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Düzce aynı zamanda olağanüstü doğası ve antik çağlara dek uzanan zengin tarihi ile baş döndüren yerleşimlerden. Toplam nüfusu 400 bine yaklaşan şehir özellikle 1999 yılında yaşanan deprem sırasında büyük hasar gördü. Daha sonradan toparlanma sürecine girerek bugünkü görüntüsüne kavuşan Düzce'de özellikle doğa severler için görülebilecek pek çok harika yer var. Zonguldak ve Sakarya ile sınırı bulunan şehrin ayrıca Karadeniz'e kıyısı mevcut. Son derece gelişmiş karayolu bağlantılarına sahip Düzce'ye Sakarya, Ankara, İstanbul ve Kocaeli gibi yakın sayılabilecek şehirlerden kolaylıkla seyahat etmek mümkün. İstanbul'a yaklaşık 220 ve Ankara'ya 240 kilometre mesafede yer alan Düzce’den her gün çok sayıda otobüs geçiyor. Otobüs yerine uçakla yolculuğu tercih edenler ise yine çevresindeki büyük şehirlerde bulunan havalimanlarından Düzce'ye pek fazla zorlanmadan gelebilirler.

Karadeniz ikliminin etkisini yoğun olarak hissedebileceğiniz şehirde hava genellikle yağışlı. Bu nedenle Eğer Düzce'ye seyahat etmeyi planlıyorsanız yaz aylarını tercih etmeniz diğer mevsimlere kıyasla çok daha rahat bir şekilde gezmenizi sağlayabilir. Şehrin sınırlarında yer alan Melen Çayı özellikle rafting ve kano gibi adrenalin yüklü aktivitelerle ilgilenenler için ideal. Yılın bazı dönemlerinde yarışmalara da sahne olan Melen Çayı’na dilerseniz sadece manzarayı seyretmek veya fotoğraf çekmek için de gelebilirsiniz. Düzce şehir merkezinden yaklaşık 30 kilometre mesafedeki Pürenli Yaylası ise daha çok kamp yapmak isteyenleri ağırlıyor. Aydınpınar ve Güzeldere Şelaleleri yeşilin pek çok farklı tonunu barındıran atmosferi deneyimlemek adına muazzam yerlerden. Eski çağlarda bölgede yaşayan Cenevizliler tarafından yaptırılan Akçakoca Ceneviz Kalesi ise şehirde ziyarete değer tarihi zenginliklerden yalnızca biri.

Düzce doğası ve tarihi güzellikleri ile olduğu kadar bölgeye has nefis yemekleriyle de ziyaretçilerin kalbini fethediyor. Özellikle börek ve gözlemeleriyle gezinizi adeta bir gurme seyahatine çevirecek Düzce'de Boşnak böreğini ve höşmerim tatlısını deneyebilirsiniz. Tavuklu keşkek ve alabalık ise bu anlamda daha fazla alternatif arayanları bekliyor. Ayrıca Düzce'ye seyahatiniz yaz aylarına denk geliyorsa, Sinekli Yayla Şenliği ve Kardüz Yayla Şenliği gibi etkinliklerle keyif dolu anlar yaşayabilirsiniz.

Düzce Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’nin her noktasından bilet alarak Düzce’ye ulaşmanız mümkün. Düzce Terminali’ne vardıktan sonra Çilimli, Akçakoca, Yığılca ve Kaynaşlı gibi ilçelerden geçerek merkeze ulaşabilirsiniz. Yenilenen satış ofisleri ve hediyelik eşya dükkanlarıyla dikkat çeken terminal, Azmimili Mahallesi sınırları içerisinde konumlanıyor.

Belediye Otobüsleri

07.30’da terminalden başlayan otobüsler, yolcularını üniversite kampüsünün bulunduğu noktaya kadar götürüyor. Otobüsler akşam saat 22.50’ye kadar hizmet vermeye devam ediyor. Eski ve Yeni Terminal arasında sadece iki otobüs durağı bulunuyor. Valilik, Taşlık, Beçi, Krempark AVM gibi önemli yerlere buradan kalkan otobüsler sayesinde ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Terminalin hemen iç tarafında hizmet veren yolcu servisleri ortalama yarım saatte bir kalkıyor ve ücretsiz olarak yolcuları gitmek istedikleri bölgelere ulaştırıyor. Her servisin ayrı bir güzergahı mevcut.

Dolmuşlar

Yenilenen terminal çevresindeki minibüs duraklarına geçiş yaparak Düzce-Akçakoca dolmuşlarına binebilirsiniz. Bu sayede hem şehir merkezinden geçme şansı bulur, hem de Akçakoca ilçesine kolayca ulaşırsınız.

Taksi

Yeni Düzce Otogarı’nın hemen önünde bulunan taksi durakları, terminalden şehir merkezine ya da ilçelere geçmek isteyen yolcular için 24 saat boyunca hizmet ediyor.

Şehir Merkezinden Düzce Terminali’ne Ulaşım

Şehir merkezinde bulunan Düzce Terminali’ne yolcular ister yürüyerek ister ise sunulan ücretli veya ücretsiz ulaşım araçları ile kısa sürede gidebiliyorlar.

Belediye Otobüsleri

Üniversite kampüsü ve şehir merkezindeki duraklarından kalkan 100, 14, 30 ve 33 numaralı belediye otobüsü hatları ile terminale kolayca gidebilirsiniz. Belediye otobüsleri her 15 dakikada bir hareket ediyor.

Minibüsler

Şehrin her merkezi noktasında durakları bulunan minibüslerle de gece yarısına kadar terminale ulaşmanız mümkün. İlçelerden ve köylerden terminale gidebileceğiniz minibüsleri de kolayca bulabilirsiniz.

Taksi

Düzce merkezinde 7/24 çalışan taksi durakları bulunuyor. Şehrin merkezi caddelerinde bulabileceğiniz bu taksilerle istediğiniz saatte terminale 5 dakika içinde ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Düzce Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Düzce
70 TL874 sa 4 dk
roomİzmir - Düzce
150 TL179 sa 7 dk
roomAnkara - Düzce
80 TL333 sa 54 dk
roomAdana - Düzce
160 TL1111 sa 20 dk
roomBursa - Düzce
90 TL284 sa 10 dk
roomAntalya - Düzce
160 TL19 sa 15 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Düzce otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

expand_more
Enuygun, Düzce otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Düzce otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.

Düzce yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?

expand_more
İstanbul-Avrupa - Düzce 4 saat, İzmir - Düzce 8 saat, Ankara - Düzce 3 saat sürüyor.

Hangi otobüs firmalarının Düzce ya seferleri bulunuyor?

expand_more
Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Düzce Güven Türkiye’nin birçok şehrinden Düzce seferleri düzenliyor.

Düzce otobüs bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

expand_more
Evet, Düzce otobüs bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  4 saat schedule
 • İzmir
  8 saat schedule
 • Ankara
  3 saat schedule
 • Adana
  11 saat schedule
 • Bursa
  4 saat schedule
 • Antalya
  9 saat schedule
 • Trabzon
  12 saat schedule
expand_less