Kızılcahamam Otelleri Ara

En uygun Kızılcahamam otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kızılcahamam otellerini listele.

Kızılcahamam Hakkında

Ankara ili sınırları içerisinde yer alan ve her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilen Kızılcahamam, tarihi yerleri ve doğal güzellikleri ile ünlü bir yer. Tarihi Milattan Önce 280’li yıllara kadar uzanan Kızılcahamam’da zamanda yolculuğa çıkabileceğiniz çok sayıda antik kent bulunuyor. Aynı zamanda Ankara’nın en şifalı ilçesi olarak da bilinen Kızılcahamam’da birçok termal otel ve kaplıca da var. Kızılcahamam’a giderseniz, Başaran Köyü’ne bağlı Abacı Mahallesi’nde yer alan Abacı Peribacaları’na da mutlaka uğramanızı öneriyoruz. Ankara’nın Kapadokya’sı lakaplı Abacı Peribacaları’nda konaklayabileceğiniz birkaç butik otel de bulunuyor. Kızılcahamam ilçesi sınırlarında bulunan Başköy’e 10 km uzaklıktaki Başköy Kalesi de kesinlikle görülmeye değer. Kalenin 300 metre altındaki 5 katlı mağaraları gezebilir ve kaleye çıkarak Kızılcahamam’ı kuş bakışı seyredebilirsiniz. Trabzon’daki Sümela Manastırı’na oldukça benzeyen Alicin Manastırı ve Alicin Kanyonu, ilçe merkezine 4 km mesafede yer alan Kızılcahamam kaplıcaları, volkanik bir alanda bulunan Soğuksu Milli Parkı ve ilçenin en eski yerleşimlerinden olan Mahkeme Ağacin Köyü’nü de ziyaret edebilirsiniz.

Kalabalık sevmiyorsanız, Kızılcahamam’a bahar aylarında gidebilirsiniz çünkü yaz mevsiminde ilçedeki kaplıcalar fazlasıyla rağbet görüyor. İlçe yüzölçümü olarak küçük olması nedeniyle ulaşım genellikle minibüs ve taksilerle sağlanıyor. Kızılcahamam’da yöreye özgü lezzetleri tadabilirsiniz. İlçedeki en popüler restoranlardan birkaçı, Sultan Köfte, Tokdoyuran, Ocakbaşı Restoran ve Gülsüm Ana Sofrası.

Ankara şehir merkezinden yaklaşık 80 km uzaklıkta konumlanan Kızılcahamam’a hava yoluyla ulaşmak isterseniz, öncelikle buraya en yakın havalimanı olan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gelmeniz gerekiyor. Kızılcahamam şehir merkezinden 94 km mesafede yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na vardıktan sonra araç kiralayabilir, taksiye binebilir (ortalama 250 TL) ya da otobüse binebilirsiniz.

Kızılcahamam Galeri

x