Kızılcahamam Otelleri Ara

En uygun Kızılcahamam otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kızılcahamam otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kızılcahamam Hakkında

Doğayla iç içe atmosferi ve şifa bulmak isteyen ziyaretçilerin gözdesi haline gelen kaplıcalarıyla bilinen Kızılcahamam, Ankara’nın özellikle kısa süreli tatiller için sıklıkla tercih edilen beldelerinden. Üstelik bölgede yer alan termal oteller veya pansiyonlarda kalarak Kızılcahamam doğasının iyileştirici gücünden doyasıya yararlanabilirsiniz. Tüm yıl tatil için elverişli sayılan Kızılcahamam, şüphesiz bahar ve yaz aylarında çok daha popüler bir yer haline geliyor. Ancak kışın soğuk günlerinde de rahatlıkla konforlu Ankara otelleri sizlere sağlık dolu bir tatil imkanı sunuyor.

Ankara şehir merkezinden kaplıcalarıyla meşhur Kızılcahamam’a gelmek için otobüs seferlerinden faydalanabilirsiniz. Ankara’ya ise kentte hizmet veren Esenboğa Havalimanı sayesinde uçaklarla veya başkentte bulunan şehirler arası otobüs terminali üzerinden hızlıca ulaşım mümkün. Ankara’nın merkezinden yaklaşık 80 kilometrelik mesafede yer alan Kızılcahamam’a Etlik Terminali’nden hareket eden minibüslerle veya özel araçla transfer seçeneklerinden birini değerlendirebilir veya dilerseniz özel aracınızı kullanarak İç Anadolu’nun termal cennetine gelebilirsiniz.

Çam ağaçlarıyla çevrelenen Kızılcahamam otellerinde termal havuz, konferans salonu, su kaydırağı, güzellik merkezi, sauna, bilardo, SPA merkezi, masaj, voleybol, tenis ve futbol sahaları ile minik misafirler için park ve çocuk kulübü hizmeti bulunuyor.

Ankara’nın eski yerleşim alanları arasında sıralanan Kızılcahamam’da kaplıcaların yanı sıra tarihe şahitlik eden eserler ve kiliseler de ziyaretçileri cezbediyor. Tarihi yapıyla aynı isme sahip derenin yakınlarında yükselen Alicin Manastırı, Hristiyanlık inancının Anadolu toprakları üzerindeki en eski mabetlerinden. Üstelik yüzyıllar öncesinden kalan bir mağaradan dönüştürülen manastırın çevresinden seyredilebilen manzara en az tarihi kilisenin kendisi kadar büyüleyici. Kapadokya’nın Kızılcahamam’a yansıması olarak kabul edilen Abacı peribacaları ise göz alıcı çevre düzenlemesiyle gezginlere İç Anadolu Bölgesi’nin kalbinde hayli enteresan bir atmosfer vaat ediyor. Özellikle yüksekten peri bacalarına doğru baktığınızda adeta taş eserlerle çevrili açık hava müzesinin yanı başındaymış gibi hisse kapılabilirsiniz.

Romalılardan bu yana çeşitli rahatsızlıkların hafifletilmesi adına yararlanılan kaplıcalarda keyif yaptıktan sonra Kızılcahamam yöresinin meşhur lezzetlerini de muhakkak tadın. Yörede yaşayan kadınların maharetli ellerinden çıkan gözleme ve bazlamalar, acıkanların imdadına yetişen en hızlı seçenekler. İç Anadolu sofralarının baş tacı tarhana çorbası, pirinç pilavı ve mantı ise Kızılcahamam’ın diğer enfes alternatiflerinden.

Kızılcahamam Galeri

Temalarına Göre Kızılcahamam Otelleri

Kızılcahamam Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Haziran 284,00 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.

Kızılcahamam Seyahat Yazıları

Kızılcahamam Sıkça Sorulan Sorular

Kızılcahamam’da bulunan en iyi 5 yıldızlı oteller hangileri?

Kızılcahamam’daki popüler 5 yıldızlı oteller içerisinde Eliz Hotel Convention Center Thermal Spa Wellness, Swiss International Kızılcahamam ve Patalya Thermal Resort Hotel bulunuyor.

Kızılcahamam’da bulunan en iyi ucuz oteller hangileri?

Kızılcahamam’daki popüler ucuz oteller içerisinde Akasya Vadisi, Kaplıca Termal Otel ve Başak Termal Otel bulunuyor.