Şırnak Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Şırnak Hakkında

Şırnak Hakkında

Şırnak, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve Hz. Nuh efsaneleriyle ünlü bir şehir. Pek çok uygarlığa ev sahipliği ve başkentlik yaptığı için Şırnak’ta pek çok döneme ait mimari eserler yer alıyor.

Şırnak gezilerinin en önemli noktası Nuh Peygamber Türbesi’dir. Hz. Nuh’un büyük tufandan sonra Şırnak bölgesine yerleştiği ve burada gömüldüğü rivayet edilir. Bu ünlü türbenin dışında Kırmızı Medrese, Cizre Ulu Camii, Abdaliye Medresesi gibi dini yapıların yanı sıra Beyaz Köprü ve Yafes Köprüsü gibi mimari şaheserleri de Şırnak’ta göreceksiniz.

Şırnak doğal güzellikleri ile de son yıllarda çok ilgi çekiyor. Cudi Dağı pek çok doğa sporu etkinliği için ideal bir alan. Cennet Cehennem Deresi, Akçay Şelalesi, Kasrik ve Bazebde ören yerleri de bölgenin tabiat güzelliklerini sunuyor.

Şırnak, yöresel ürünler bulabileceğiniz pek çok tarihi çarşıya da ev sahipliği yapıyor. Kemeraltı Çarşısı, Şırnak Merkez Çarşısı ve Tarihi Cizre Çarşısı, benzersiz el sanatları ürünleri bulup harika tatil alışverişleri yapabileceğiniz yerler.

Şırnak gezinizde mutlaka denemeniz gereken yöresel lezzetler arasında perde pilavı, kipe, fıreydin ve suryaz gibi ünlü yöresel lezzetler yer alıyor.

Gençlik ve Huzur Festivali gibi önemli bir festivale de ev sahipliği yapan şehir, Şırnak Üniversitesi ile de bölgenin önemli bir eğitim şehri olmayı sürdürüyor.

 

Şırnak Otogarı Hakkında

Şırnak merkezi Yoğurtçular mevkiinde, Mardin-Şırnak Yolu kenarında yer alan Şırnak Otogarı; şehrin büyük caddeleri, resmi idareleri ve merkezi noktalarına sadece 2 kilometre uzaklıkta hizmet veriyor. Otogardan şehir merkezine ulaşım için özel halk otobüsleri, minibüsler ve taksilerden; çevre ilçe ve köylere gitmek için ise birlik ve kooperatif minibüslerinden faydalanabilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri

Siirt Caddesi, Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası, Şırnak Üniversitesi, Maden Caddesi, Taşlıyol Caddesi ve Şırnak Jandarma Komutanlığı pek çok önemli noktada durakları olan özel halk otobüsleri ile 10-15 dakikalık kısa bir yolculukta Şırnak Otogarı’na ulaşabilirsiniz. Otobüslerin Yeni Mahalle, Bahçelievler Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Gündoğdu Mahallesi, Vakıfkent Mahallesi ve Dicle Mahallesi gibi binlerce nüfuslu mahallede de durakları bulunuyor.

Minibüsler

Şırnak’ta hem şehir merkezinde hem de çevre ilçelere ulaşım için hizmet veren minibüsler çalışıyor. Hem Şırnak’ın Lise Caddesi, Cizre Caddesi, Siirt Caddesi gibi büyük caddeleri hem de Şırnak Devlet Hastanesi, Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü ve Şırnak Belediyesi gibi resmi dairelerin önünde durakları olan şehir içi minibüsleriyle kısa sürede otogarda olabilirsiniz. Şırnak Otogarı içerisinde hizmet veren birlik ve kooperatif minibüsleri ise her saat başta Cizre ve Silopi olmak üzere Uludere, Güçlükonak, Beytüşşebap, İdil gibi Şırnak ilçeleri ve köylerine otogarından kolaylıkla gidebilirsiniz.

Taksi

Şırnak Otogarı içerisinde ve çıkış kapısı önünde bulabileceğiniz taksilerle de istediğin saatte şehrin her noktasına otogardan gidebilirsiniz. İsterseniz otogara yakın bir konumda, Eğitim Caddesi üzerinde durağı bulunan Sedat Taksi’ye 0545 605 44 47, Lise Caddesi üzerinde durağı olan Şehri Nur Taksi’ye ise 0486 216 35 40 numaralı telefon ulaşarak da taksi hizmeti alabilirsiniz.

Şırnak Otogarı Hakkında

Şırnak merkezine sadece 10 dakika yürüyüş mesafesinde, Şırnak-Mardin Yolu üzerinde yolculara hizmet veren Şırnak Otogarı’na gitmek için kısa bir yürüyüş yapabilir veya özel halk otobüsleri, minibüsler ve taksilerle hem şehir merkezinden hem de çevre ilçe ve köylerden rahatlıkla otogara ulaşabilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri

Şırnak’ın birçok ana caddesi ve mahallesinin yanı sıra resmi daireler, hastaneler ve merkezi noktalarda da durakları olduğu için özel halk otobüsleri, yolcular tarafından en çok tercih edilen ulaşım araçları arasında. Özel halk otobüsleri ile Şırnak Devlet Hastanesi, Şırnak Öğretmenevi, Şırnak Üniversitesi, Süleymaniye Camii, Cizre Caddesi, Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası gibi pek çok merkezi ve yoğun noktadan Şırnak Otogarı’na 5-10 dakikalık bir yolculukta ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Şırnak’ta hemen her mahallesinde durağını görebileceğiniz minibüslerle her yarım saatte bir kısa bir yolculukla Şırnak Otogarı’na ulaşmanız mümkün. Cizre Caddesi, Siirt Caddesi, Yeni Mahalle, Bahçelievler Mahallesi gibi büyük cadde ve mahallelerin yanı sıra otogar içerisinden hareket eden ilçeler arası minibüslerle de Silopi, Cizre, Uludere, İdil, Beytüşşebap, Güçlükonak gibi Şırnak ilçeleri ve çevre köylerine her saat gidebilirsiniz.

Taksi

Şırnak merkezinde 7 gün 24 saat hizmet veren pek çok taksi durağı var. Toplu taşıma araçlarının çalışma saatleri dışında taksiyle de 5 dakikalık kısa bir yolculukla Şırnak Otogarı’nda olabilirsiniz. Mesut Sokak’ta durağı olan Deniz Taksi’ye 0486 216 13 47, Bahçelievler'de hizmet veren Big Yellow Taxi’ye 0543 526 44 38 ve Siteler Caddesi’nde bulabileceğiniz Tekser Taksi’ye 0486 216 40 06 numaralı telefonla ulaşarak bulunduğunuz noktaya taksi çağırabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Şırnak Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Şırnak otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Şırnak otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Şırnak otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Şırnak yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Şırnak 23 saat , İzmir - Şırnak 21 saat , Ankara - Şırnak 16 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Şırnak seferleri bulunuyor?
expand_more
Dilmenler Mardin Seyahat, Özlem Cizre Nuh, Cizre İtimat Türkiye’nin birçok şehrinden Şırnak seferleri düzenliyor.
Şırnak Ortalama Sıcaklık
 • Cumartesi
  16 /Hava Durumu
 • Pazar
  16 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  16 /Hava Durumu
 • Salı
  17 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  16 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  23 saat schedule
 • İzmir
  21 saat schedule
 • Ankara
  16 saat schedule
 • Adana
  10 saat schedule
 • Bursa
  22 saat schedule
 • Antalya
  21 saat schedule
 • Trabzon
  15 saat schedule
map placeholder
expand_less