Elâzığ Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Elâzığ Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesi’nin sınırlarında yer alan Elazığ, bölgenin aynı zamanda en gelişmiş şehirleri arasında. Nüfusu 600 bine yaklaşan Elazığ’ın yüzlerce yıl önce inşa edilen cami ve medreselerinin yanı sıra adeta nefesleri kesen doğası, başlı başına burayı ziyaret etmek için yeterli. Mezopotamya ile Anadolu topraklarının arasındaki konumuyla özellikle eski çağlarda bölgeden geçen kervanları ağırlayan şehirde bulunan tarihi kervansaraylar da hayli göz alıcı. Elazığ’da gezerken aynı isimle anılan tepenin üzerinde yükselen Harput Kalesi’ni ziyaret ederek bir anda kendinizi günümüzden yüzlerce yıl öncesinde bulabilirsiniz. Anlatılan hikayelere göre yapımı sırasında kullanılan harca süt eklenmesi nedeniyle ‘Süt Kalesi’ ismini alan tarihi kalenin Urartular döneminde yapıldığı düşünülüyor. Kalenin çevresini saran surların bir kısmı bugün halen ayakta. Harput Kalesi’nden çıkarılan eserlerden bazılarını ise Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ne yapacağınız gezi sırasında görebilirsiniz. Müzede kale ve civarından bulunan kalıntıların yanı sıra Bizans, Selçuklu hatta Hititlerden kalan pek çok parça ziyaretçileri bekliyor. Şehirde yerli ve yabancı turistleri cezbeden diğer bir yer ise Buzluk Mağarası. Özel yapısı sayesinde yaz aylarında dahi içerisinde buz oluşan mağara, ismini bu enteresan özelliğine borçlu. Kış geldiğinde ise mağaranın içi dışına kıyasla daha sıcak oluyor.

Çevredeki il ve ilçelere ulaşım amacıyla da kullanılan Keban Baraj Gölü, Elazığ’daki diğer bir durağınız olabilir. Havalar ısındığında çevresi piknik yapmak isteyenler tarafından sarılan barajdan ayrıca elektrik elde etme amacıyla yararlanılıyor. Eğer Elazığ’a ziyaretiniz kış aylarına denk geliyorsa, Hazarbaba Dağı Kayak Merkezi’ne yolunuzu düşürebilirsiniz. Klasik kayağın dışında kar motoru ve kızak gibi farklı aktivite seçenekleri de vaat eden merkezde hayli eğlenceli zaman geçirmeniz mümkün. Özellikle yaz aylarında kısmen bunaltıcı olabilen kent merkezinden kaçan Elazığlıların buluşma noktası ise Çırçır Şelalesi. Keban Barajı’ndan dökülen suların meydana getirdiği şelale, enfes bir manzara yaratıyor. Diğer bir adıyla Kızıl Kilise olarak anılan Meryem Ana Kilisesi ise Elazığ’daki enteresan yapılardan. Nedeni ise kilisenin bazı rahatsızlıklar üzerinde iyileştirici özelliğinin bulunduğuna inanılması. Ayrıca şehre Artuklu döneminin bir kalıntısı olan Ulu Camii, göz kamaştıran ince işçilik eseri mimarisiyle görülmeye değer. Günümüzde halen ibadet amacıyla kullanılan caminin ilginç sayılabilecek özelliklerinden biri ise eğri görüntüsüyle türlü rivayetlere konu olan minaresi. Eğer romatizma veya çeşitli cilt hastalıklarından şikayetçiyseniz, Elazığ şehir merkezinin biraz dışında kalan Golan Kaplıcaları, mutlaka gezi planınızda yerini almalı. Elazığ’a karayolu üzerinden Diyarbakır’dan yaklaşık 2 saatte ulaşmak mümkün. Ankara’dan ise yolculuk genellikle 9 saati buluyor. Şehre Türkiye’nin dört bir yanından gerçekleşen otobüs seferlerinin dışında başkent Ankara’dan veya Mersin, Adana ve Gaziantep’ten trenle de gelebilirsiniz.

Elazığ Otogarı Hakkında

Elazığ Otogarı, şehir merkezinin biraz dışında bulunuyor. Arabayla 5 dakika, yürüyerek ise 15-20 dakikada ulaşabileceğiniz otogara yolcuların rahat ve hızlı bir şekilde ulaşabilmesi için belediye otobüsleri, ücretsiz yolcu servisleri, minibüsler ve taksiler hizmet veriyor.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Her 30 dakikada bir, yolculuk yapacağınız otobüs firmasının şehir merkezindeki ofisi önünde bulabileceğiniz ücretsiz yolcu servisleri, direkt olarak otogara gittiği için en hızlı ulaşım araçları arasında yer alıyor. Son otobüs seferine kadar bulabileceğiniz yolcu servislerini çok bavulunuz varsa da kullanabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Elazığ Havalimanı, Elazığ Belediyesi, Kahve Meydanı ve Fırat Üniversitesi Hastanesi gibi önemli noktaların yanı sıra Yunus Emre Bulvarı, Ahmet Kabaklı Bulvarı, Zübeyde Hanım Caddesi ve Ahmet Yesevi Caddesi gibi pek çok hareketli bulvar ve caddede duraklarını bulabileceğiniz belediye otobüsleriyle de kolayca otogara gitmeniz mümkün. Sabah saat 06:00 ile 22:00 arasında hizmet veren 1, 4, 12 ve 15 numaralı belediye otobüsleri, şehrin pek çok merkezi yerinden geçerek yolcuların otogara ulaşımını sağlıyor.

Minibüsler

Harput Kalesi ve Elazığ Havalimanı gibi yoğun yerlerde de duraklarını bulabileceğiniz şehir içi minibüsler de belediye otobüsleri gibi gece saat 22:00’a kadar otogara ulaşım hizmeti veriyor. Şehrin her ana caddesi ve mahallesinde durakları olan minibüsler, ayrıca Maden, Keban ve Karakoçan gibi merkezi ilçe ve köylerden de otogara ulaşım için kullanılıyor.

Taksi

Belediye otobüsü ve minibüslerin çalışma saatlerinden sonra veya çok bavulunuz varsa kullanabileceğiniz taksilerle istediğiniz saatte 10 dakika içinde otogarda olabilirsiniz. Elazığ Caddesi üzerinde 7 gün 24 saat hizmet veren 0538 768 08 95 numaralı Dörtyol Taksi, Zübeyde Hanım Caddesi üzerine durağını bulabileceğiniz 0538 768 08 95 numaralı Vilayet Taksi ve Malatya Caddesi üzerinde hizmet veren 0530 892 33 23 numaralı telefonla ulaşabileceğiniz Emniyet Taksi, bulunduğunuz noktaya taksi çağırabileceğiniz bazı duraklar.

Elazığ Otogarı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Elazığ şehir merkezine 3 km uzaklıkta, Cahit Dalokay Bulvarı üzerinde yer alan Elazığ Otogarı’ndan hem şehrin her yerine hem de ilçelere ve köylere istediğiniz saatte kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Belediye otobüsü ve minibüslerin yanı sıra ücretsiz yolcu servisleri ve taksiler de yolculara hizmet veriyor.

Belediye Otobüsleri

1, 4, 12 ve 15 numaralı belediye otobüsleri ile otogardan Fırat Üniversitesi Hastanesi, Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kahve Meydanı, Elazığ Belediyesi, Elazığ Bilim ve Sanat Merkezi gibi pek çok merkezi noktaya kısa sürede gidebilirsiniz.

Belediye otobüsleri; Sürsürü Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çaydaçıra Mahallesi ve Ataşehir Mahallesi gibi yoğun nüfuslu pek çok mahalleye de sabah saat 06:00 ile gece 22:00 arasında otogardan ulaşım hizmeti sağlıyor.

Yolcu Servisleri

Otogarda hizmet veren onlarca ulusal ve yere otobüs firması, yolcuları için ücretsiz yolcu servisleri sağlıyor. Varış peronları önünden her yarım saatte bir hareket eden bu servisleri kullanarak Atatürk Bulvarı, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Ahmet Kabaklı Bulvarı ve Zübeyde Hanım Caddesi gibi şehrin merkezi ve yoğun noktalarına hem hızlı hem de rahat bir yolculukla ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Otogar çıkış kapısı önünde, Sanayi Caddesi ve Garaj Sokak gibi yakın noktalarda duraklarını göreceğiniz, şehir içi ulaşım hizmeti veren minibüslerle Fırat Üniversitesi, Elazığ Havalimanı ve Harput Kalesi gibi yoğun ve turistik yerlerin yanı sıra Doğu Kent Mahallesi, Üniversite Mahallesi ve Abdullah Paşa Mahallesi gibi birçok mahalleye ve semte de otogardan kolayca gidebilirsiniz.

Elazığ Otogarı içerisinde ayrı peronları bulunan ilçe minibüsleriyle ise her saat Karakoçan, Kovancılar, Alacakaya, Palu, Keban ve Maden gibi yoğun nüfuslu ilçe ve köylere ulaşabilirsiniz.

Taksi

Elazığ Otogarı içerisinde 7/24 hizmet veren ve 0424 224 80 49 numaralı telefonla ulaşabileceğiniz Terminal Taksi’nin yanı sıra yine 24 saat açık olan ve otogar çevresinde hizmet veren 0532 476 57 49 numaralı Dörtyol Taksi ve 0533 273 14 03 numaralı Gar Taksi duraklarından da taksi çağırabilirsiniz.

Elazığ merkezinde mesafeler yakın olduğu için oldukça ekonomik fiyatlarla taksi ile otogardan istediğiniz noktaya kolayca gidebilirsiniz

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Elâzığ Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Elâzığ otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Elâzığ otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Elâzığ otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Elâzığ yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Elâzığ 17 saat 30 dakika , İzmir - Elâzığ 19 saat , Ankara - Elâzığ 11 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Elâzığ seferleri bulunuyor?
expand_more
Bitlis Taç Turizm, Best Van Turizm, Elazığ Murat Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Elâzığ seferleri düzenliyor.
Elâzığ Ortalama Sıcaklık
 • Cuma
  11 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  8 /Hava Durumu
 • Pazar
  9 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  10 /Hava Durumu
 • Salı
  3 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  17 saat schedule
 • İzmir
  19 saat schedule
 • Ankara
  11 saat schedule
 • Adana
  8 saat schedule
 • Bursa
  17 saat schedule
 • Antalya
  18 saat schedule
 • Trabzon
  10 saat schedule
map placeholder
expand_less