Ankara - Amasya Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
328 km
Yaklaşık Sefer Süresi
5 sa 10 dk
En Son Satış
52 dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
170 TL
Günlük Sefer Sayısı
19 Sefer noktası
Popüler Otobüs Firmaları
Tokat Seyahat, Topçam Turizm

Dönüş için otobüs bileti
aldınız mı?

Ankara Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Ankara Terminali’ne şehrin hemen her yerinden kolayca ulaşabileceğiniz pek çok seçenek bulunuyor. Bunlar arasında en çok kullanılanlar ise Ankaray raylı sistem, belediye otobüsleri (EGO), firma yolcu servisleri, taksi ve minibüsler.

Belediye Otobüsleri (EGO)

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin işlettiği otobüslerle terminale pek çok noktadan kolayca ulaşabilirsiniz. 442-3, 419, 479, 417, 545, 230-3, 419 A, 479, 484, 417, 217, 511-3, 573, 521-3, 512-3, 524, 564, 537, 573 ve 511 numaralı belediye otobüsleriyle şehrin her semtinden terminale ulaşabilirsiniz.

Ankaray

Ankaray’ın herhangi bir istasyonundan Ankara Terminali (AŞTİ) yönüne giden metro hatlarından birine binebilirsiniz. Ankaray, terminalin içinde bulunuyor ve 6:00 – 24:00 arasında hizmet veriyor. Ankara Tren Garı’ndan da Ankaray ile terminale ulaşım bulunuyor. Terminal, Ankaray’ın son durağını oluşturuyor ve metrodan indikten sonra 5 dakikalık bir yolculukla otobüs peronlarına ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Terminalde ofisleri bulunan otobüs firmaları ücretsiz yolcu servisleri sağlıyorlar. Şehirdeki bilet satış ofislerinden binebileceğiniz bu servislerle Ankara Terminali’ne ulaşabilirsiniz.

Minibüs

Şehrin pek çok semtinden terminale giden minibüsler bulunuyor. Mevlana Bulvarı’nda minibüsten indikten sonra 2 dakikalık bir yürüyüşle terminale ulaşabilirsiniz.

Taksi

Ankara merkezinde kolayca bulabileceğiniz taksilerle de terminale hızlı bir şekilde gidebilirsiniz.

Havalimanından Terminale Ulaşım

Terminale Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan ulaşmak istiyorsanız Havaş servisleri veya havalimanı yolcu çıkış kapısı önünde durakları bulunan belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Bu yolculuklar yaklaşık olarak 1,5 saat sürüyor.

 

Otogardan Amasya Şehir Merkezine Ulaşım

Şehrin hemen çıkışında bulunan Amasya Terminali’nde yolcuların rahat ve kolay bir şekilde şehir merkezine ulaşmaları için pek çok alternatif ulaşım şekli sağlanıyor.

Belediye Otobüsleri

Terminalin hemen karşısındaki Mehmet Varinli Caddesi üzerinde durakları bulunan belediye otobüsleri ile her yarım saatte bir şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Yine Mehmet Varinli Caddesi üstünde durakları bulunan minibüsler ile hem şehir merkezindeki her mahalleye hem de Amasya’nın ilçelerine ulaşım hizmeti sağlanıyor.

Yolcu Servisleri

Otobüs firmalarının rahat bir ulaşım için yolcularına sağladığı ücretsiz yolcu servisleri, otobüsler varış peronuna ulaştıktan 15 dakika sonra hareket ediyor ve şehrin pek çok önemli noktasına ulaşım sağlıyor.

Taksi

Amasya Terminali’nden şehir merkezi arası sadece 5 kilometre olduğu için kısa bir taksi yolculuğuyla da istediğiniz yere kolayca gidebilirsiniz. Terminalde 24 saat taksi bulabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Ankara - Amasya Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs FirmasıAnkara Amasya Bilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
Tokat Seyahat 250 TL6 5 sa 10 dk
Topçam Turizm 250 TL5 5 sa 10 dk
Niksarkale 250 TL2 5 sa 10 dk
Vanyolu Seyahat 200 TL1 5 sa 10 dk
Esadaş 200 TL1 5 sa 10 dk
Lüks Bayburt Seyahat 170 TL1 5 sa 10 dk
Yeni As Bayburt 170 TL1 5 sa 10 dk
Bayburt Özlem Seyahat 180 TL1 5 sa 10 dk
Ankara As Turizm 180 TL1 5 sa 10 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Ankara - Amasya otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Ankara - Amasya otobüs seferleri için arama yaptığınızda bu rotada sefer düzenleyen firmaların verilerini çekip direkt olarak karşılaştırıyor. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Ankara - Amasya seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Ankara - Amasya arası seyahat mesafesi kaç kilometre ve yolculuk kaç saat sürer?
expand_more
Ankara - Amasya arası toplam 328 kilometre. İki konum arasındaki otobüs yolculuğu 5 saat sürüyor.
Ankara - Amasya arası hangi otobüs firmalarının seferleri bulunuyor?
expand_more
Tokat Seyahat, Topçam Turizm, Niksarkale, Vanyolu Seyahat, Esadaş, Lüks Bayburt Seyahat, Yeni As Bayburt, Bayburt Özlem Seyahat, Ankara As Turizm Ankara - Amasya arası seferler düzenliyor.
expand_less