Amasya Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Amasya Hakkında

Amasya Hakkında

Amasya, Osman İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim görmeleri için gönderildiği bir ildi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş döneminde milli mücadele için bir başlangıç noktası oldu.

Amasya, Orta Karadeniz Bölümü’nde yer alıyor ve Harşena Dağı’nın muhteşem manzaralarına sahip güzel bir konumda bulunuyor. Binlerce yıllık tarihinde pek çok şair ve sanatçı yetiştiren Amasya, birçok medeniyete de başkentlik yapan çok önemli bir şehir.

Amasya’da görülmesi gereken doğa güzelliklerin en ünlüsü olan Borabay Gölü, efsanevi aşıklar Ferhat ile Şirin’in simgesi olan Ferhat Su Kanalı ile ünlü. Amasya'nın her yerinden görünen ihtişamlı Kral Kaya Mezarları ve Yeşilırmak Nehri kıyısında bulunan Yalıboyu evleri de güzellikleri ile dikkat çekiyor.

Amasya, yeraltı kaynakları bakımından zengin olmasından dolayı termal turizm faaliyetlerinin de yapıldığı bir şehir. Dağ ve doğa yürüyüşleri, olta balıkçılığı ve kuş gözlemciliği gibi etkinlikler de Amasya’da çok popüler.

Amasya’nın ünlü yöresel lezzetleri arasında bakla dolması, keşkek, hasuda, kalburabastı ve Amasya misket elması mutlaka tadılması gereken lezzetlerden bazıları.

Uluslararası Okçuluk Festivali ve Merzifon Haftası gibi birçok kültürel etkinliğe ev sahipliği yapan şehir, Amasya Üniversitesi ile de tarih boyunca olduğu gibi önemli bir eğitim şehri olmaya devam ediyor.

 

Amasya Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Şehrin hemen çıkışında bulunan Amasya Terminali’nde yolcuların rahat ve kolay bir şekilde şehir merkezine ulaşmaları için pek çok alternatif ulaşım şekli sağlanıyor.

Belediye Otobüsleri

Terminalin hemen karşısındaki Mehmet Varinli Caddesi üzerinde durakları bulunan belediye otobüsleri ile her yarım saatte bir şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Yine Mehmet Varinli Caddesi üstünde durakları bulunan minibüsler ile hem şehir merkezindeki her mahalleye hem de Amasya’nın ilçelerine ulaşım hizmeti sağlanıyor.

Yolcu Servisleri

Otobüs firmalarının rahat bir ulaşım için yolcularına sağladığı ücretsiz yolcu servisleri, otobüsler varış peronuna ulaştıktan 15 dakika sonra hareket ediyor ve şehrin pek çok önemli noktasına ulaşım sağlıyor.

Taksi

Amasya Terminali’nden şehir merkezi arası sadece 5 kilometre olduğu için kısa bir taksi yolculuğuyla da istediğiniz yere kolayca gidebilirsiniz. Terminalde 24 saat taksi bulabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Amasya Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Amasya otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Amasya otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Amasya otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Amasya yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Amasya 10 saat , İzmir - Amasya 14 saat , Ankara - Amasya 5 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Amasya seferleri bulunuyor?
expand_more
Erbaa Seyahat, Metro Turizm, Tokat Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Amasya seferleri düzenliyor.
Amasya Ortalama Sıcaklık
 • Cuma
  16 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  16 /Hava Durumu
 • Pazar
  17 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  15 /Hava Durumu
 • Salı
  11 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  10 saat schedule
 • İzmir
  14 saat schedule
 • Ankara
  5 saat schedule
 • Adana
  11 saat schedule
 • Bursa
  11 saat schedule
 • Antalya
  14 saat schedule
 • Trabzon
  7 saat schedule
map placeholder
expand_less