Şereflikoçhisar Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Şereflikoçhisar Otogarı
place
Hacıenbiya Mah. Mimar Sinan Cd. No:1, 06950 Şereflikoçhisar/Ankara
local_phone
+903126870022

Şereflikoçhisar

Ankara’ya bağlı olmasına rağmen en uzak kalan ilçelerden olan Şereflikoçhisar, kendisine ait Şereflikoçhisar Otogarı ile ilçeye seyahat etme imkânı sunuyor. Terminal yıl boyunca bağlı bulunduğu Ankara başta olmak üzere, Konya, İzmir, İstanbul, Adana, Bursa gibi önemli büyük şehirlerin yanı sıra pek çok kente sefer düzenleyen otobüs firmaları tarafından sıklıkla kullanılıyor.

Ankara’ya gidiş güzergahında olan Şereflikoçhisar Otogarı, özellikle yaz aylarında memleketine gelmek isteyen yolcular tarafından yoğun olarak tercih ediliyor. Terminal içerisinde otobüs bekleyenlerin ya da transit yolcuların kullanabileceği iki adet market bulunuyor. Ayrıca terminal bünyesinde yolcuların yemek yemesi için bir de lokanta hizmet veriyor. Ulusoy, Balıkesir Uludağ, Dadaş Turizm, Star Batman gibi birçok firma otogardan yolcu alıyor. Bu firmalara ek olarak 17 firma daha Şereflikoçhisar Otogarı’nı kullanıyor.

Şereflikoçhisar ilçe merkezine yakın bir konumda bulunan otogar, birçok noktaya yürüme mesafesi içerisinde konumlanıyor. Bunun yanı sıra Türkiye’nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü’nü görmek isteyen kişiler otogardan kalkan minibüslerle göle ulaşabilirler.

Şehir Merkezinden Şereflikoçhisar Otogarı'na Ulaşım

İlçe merkezinde güzel bir konumda bulunan otobüs terminaline belediye ve adliye gibi pek çok noktadan yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İsterseniz belirli saatlerde hizmet veren özel otobüsleri, ilçeler arası ulaşımda sağlayan minibüsler veya 24 saat hizmet sunan taksilerle de terminale istediğin saatte kısa sürede gelebilirsiniz.

Minibüsler

Mustafa Kemal Paşa Caddesi, Konut Evler Caddesi, Şereflikoçhisar Devlet Hastanesi, Meslek Yüksekokulu, Birlik Camii ve Şereflikoçhisar Sosyal Güvenlik Merkezi önünde ve hemen her mahallede durakları olan minibüsler, geniş güzergahları ile sizi rahatlıkla terminale ulaştıracaktır.

İlçeler arası hizmet veren minibüslerle de Seymenli, Havzalı, Gölbaşı, Ankara, Aksaray, Kırşehir ve Şekerköy gibi pek çok il ve ilçeden otobüs terminaline gidebilirsiniz. Bu minibüsler her 30 dakikada bir ve akşam saat 17.30 a kadar yolculara hizmet veriyor.

Özel Halk Otobüsleri

Şehrin hemen her ana caddesinde özel halk otobüslerinin durakları var. Her 15 dakikada bir kolayca otobüs bulabilir ve 10 dakika gibi kısa bir sürede terminale ulaşabilirsiniz. Özel halk otobüsleri, akşam saat 20.30’a kadar hizmet verdikleri için bu saatten sonra terminale gelmek için taksilerden faydalanabilirsiniz.

Taksi

İlçe merkezinde 24 saat açık birçok taksi durağı var ve otobüs terminali ilçe merkezinde olduğu için taksi kullanarak ekonomik fiyatlarla terminale gidebilirsiniz. Ankara Caddesi üzerinde durağı bulunan ve 0312 687 12.39 numaralı telefonu ulaşabileceğiniz Seç Taksi, İncirlik Caddesi üzerinde bulunan (0312) 688 08 46 numaralı Çelikler Taksi ve Aksaray-Ankara Yolu üzerinde hizmet veren 0312 686 39 07 numaralı Petrol Taksi ile kısa sürede terminalde olabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less