İstanbul - İzmir Otobüs Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
562 km
Yaklaşık Sefer Süresi
11 sa 15 dk
En Son Satış
33 dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
90 TL
Günlük Sefer Sayısı
65 Sefer noktası
Popüler Otobüs Firmaları
Pamukkale Turizm, Metro Turizm

Otogardan İzmir Şehir Merkezine Ulaşım

Bergama Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Yolcuların terminalden hem ilçe merkezine hem de çevredeki tatil beldelerine gidebilmeleri için pek çok alternatif ulaşım aracı bulunuyor.

Minibüsler

Hem ilçe merkezindeki her semte hem de Ayvalık, Denizköy, Çandırlı ve Bademli gibi tatil beldelerine, terminal içinde peronları bulunan minibüslerle kısa sürede ulaşmanız mümkün. Minibüsler her yarım saatte bir hareket ediyor.

Yolcu Servisleri

Terminalden ilçe merkezindeki pek çok ana noktaya ulaşmanızı sağlayan ücretsiz yolcu servisleri bulunuyor. Seyahat ettiğiniz firmanın her yarım saatte bir kalkan yolcu servisleriyle istediğiniz yere kolayca gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminal önünde durakları bulunan belediye otobüsleriyle ilçe merkezinde her yere gidebilirsiniz. Sabah saatlerinden gece 24:00’a kadar hizmet veren belediye otobüsleriyle sahil beldelerine de kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Taksi

Bergama Terminali’nde 7 gün 24 saat hizmet veren bir taksi durağı bulunuyor. Taksi ile istediğiniz saatte hem ilçe merkezine hem de tatil beldelerine kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Çeşme Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Çeşme merkezine yürüyüş mesafesinde olan terminalden hem ilçe merkezine hem de çevre beldelere 24 saat gidebileceğiniz alternatif ulaşım araçları sağlanıyor.

Minibüsler

Terminal içerisindeki minibüs durağında hem Çeşme merkezine hem de Alaçatı ve Dalyan gibi tatil beldelerine her yarım saatte bir minibüs bulabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminal çıkış kapısı önünde durakları bulunan Üçkuyular-Çeşme belediye otobüs hatları ile ilçe merkezindeki merkezi duraklara kolayca ulaşabilirsiniz. Belediye otobüsleri yaz aylarında ek seferler düzenliyor ve çalışma saatlerini uzatıyor.

Yolcu Servisleri

Otobüs firmaları yolcularının ilçe merkezine ve tatil beldelerine gidebilmeleri için ücretsiz yolcu servisleri sağlıyor. Seyahat ettiğiniz firmanın yolcu servisiyle ilçedeki pek çok ana noktaya kolayca ulaşabilirsiniz.

Taksi

Çeşme Terminali çıkış kapısı önünde 24 saat hizmet veren terminal taksi durağında istediğiniz her saat otobüs bulabilir ve Çeşme’nin yanı sıra çevre otellere ve beldelere de rahat bir yolculukla gidebilirsiniz.

Dikili Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım 

İzmir’in Ege Denizi'ne açılan ilçelerinden Dikili'de yer alan otobüs terminalinden hem ilçe hem de kent merkezine direkt ulaşabilirsiniz. Yolculuk sırasında Dikili Otobüs Terminali’nden hareket eden belediye otobüslerinin yanı sıra firmaların servislerini, minibüsleri veya taksileri değerlendirebilirsiniz. 

Yolcu Servisleri 

Dikili Otobüs Terminali’nden mevsim veya saat farkı olmaksızın ilçe merkezine her daim yolcu servisi seferleri gerçekleşiyor. Otobüsten indikten sonra doğrudan terminalde bulunan görevlilerden bilgi alarak servisteki yerinizi alabilirsiniz. Dikili’nin pek çok bölgesinden geçen servisler yolculara hem pratik hem de ücretsiz bir ulaşım seçeneği sağlıyor. 

Minibüs  

Kooperatife ait araçlar ise Dikili Otobüs Terminali’nden hızla merkeze gelmek isteyenlere sunulan bir başka pratik alternatif. Ücretleri son derece uygun olan bu araçlarla yaklaşık 15 dakikada Dikili ilçe merkezinde olmak mümkün. Kooperatif araçlarının hareket saatlerini ve Dikili içinde güzergahlarını terminale ulaştıktan sonra öğrenebilirsiniz. 

Taksi

Dikili Otobüs Terminali’nde taksiye binmek için terminal dahilinde bulunan durağa gelmeniz yeterli. Bu sayede bölgede yer alan otelinize veya diğer noktalara doğrudan erişim sağlayabilirsiniz. Üstelik taksilerin ücretleri Dikili sınırlarında yolculuk yapanlar için son derece uygun sayılabilir. 

Otobüs 

Terminalden Dikili ilçe merkezine veya İzmir kent merkezine uygun fiyata gelmek isteyenler için belediye otobüsü alternatifi öne çıkıyor. Dikili Otobüs Terminali’nden kalkan 837 numaralı otobüslere bindiğinizde Burmalı Çeşme, Çandarlı Yol Ayrımı, Kombine veya Aliağa Terminal gibi duraklardan herhangi birinde inebilirsiniz. Şehirde belediye otobüslerine binebilmek için öncesinde seyahat kartı satın almak gerekiyor.

Menemen Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

İzmir’e bağlı Menemen ilçesinin merkezinde güzel bir konumda bulunan otobüs terminalden ister yürüyerek ister ise çeşitli ulaşım araçlarını kullanarak ilçenin bütün mahallelerine gidebilirsiniz.

İzban Banliyö Treni

Menemen’den hem ilçenin merkezi duraklarına hem de İzmir’in pek çok ilçesine İzban tren seferleri düzenleniyor. Sabah saat 05:00 ve gece 24:00 arasında hizmet veren İzban ile terminalden kolayca pek çok noktaya ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Belediye otobüsleri ile kısa sürede terminalden ilçe merkezindeki her mahalleye gidebilirsiniz. Terminal çıkış kapısı önünde her yarım saatte bir ilçe merkezine hareket eden belediye otobüsü bulunuyor.

Dolmuşlar

Sadece ilçe merkezine değil Gazi Mustafa Paşa, Yanıkköy ve Ulucak gibi pek çok komşu ilçe ve köye de ulaşmak için tercih edebileceğiniz dolmuşlar, terminal içindeki peronlarından kalkıyor.

Taksi

24 saat açık bir taksi durağı olan Garaj Taksi, otobüs terminali içerisinde yolculara hizmet veriyor. İstediğiniz saatte taksi hizmeti ile terminalden ilçe merkezine kolayca gidebilirsiniz. (0532) 604 30 23 numaralı telefondan da taksi durağına ulaşabilirsiniz.

Seferihisar Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs terminali, huzurlu ortamı ve doğal güzellikleriyle tercih edilen bir tatil beldesi olan Seferihisar’ın merkezinde Sığacık Caddesi üzerinde bulunuyor. Seferihisar Terminali’nden yürüyerek, belediye otobüsleri ve taksiler ile rahatça ilçenin her yerine gidebilirsiniz. Minibüsler de İzmir’in diğer turistik ilçelerine ulaşım hizmeti sunuyor.

Belediye Otobüsleri

Terminal çevresindeki Sığacık Caddesi, İzmir Caddesi ve Atatürk Caddesi’ndeki duraklarından bineceğiniz terminal belediye otobüsleri ile her mahalleye ulaşım mümkün.

ESHOT 985 numaralı otobüs ise sabah 05:45’den ve 23:15’e kadar İzmir Fahrettin Altay Metro Aktarma Hattı’na ulaşım hizmeti veriyor.

Minibüsler

Seferihisar içi ve ilçeler arası minibüsler yoğun olarak kullanılıyor. İlçeler arası minibüsler, terminal içerisinden her 30 dakikada bir kalkıyor ve Sığacık, Urla, Çeşme, Alaçatı ve Torbalı gibi pek çok ilçeye kolayca gidebilmenizi sağlıyor.

İlçe içi minibüslerle ise otobüs terminalinden Turabiye Caddesi, Beyler Caddesi ve Kuşadası Caddesi gibi merkezi noktalara rahatça gidebilirsiniz.

Taksi

Seferihisar Terminali’nde kolayca bulacağınız taksilerle de ilçe merkezinde istediğiniz yere, ayrıca sabit fiyatlarla Çeşme, Alaçatı ve Urla gibi turistik beldelere gidebilirsiniz.

Selçuk Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

İzmir’in turistik ilçelerinden biri olan Selçuk hem doğal güzellikleri hem de tarihi yerleriyle her yıl binlerce turistik konuk ediyor. Selçuk Terminali, Efes Arkeoloji Müzesi ve Selçuk Devlet Hastanesi karşısında Atatürk Bulvarı üzerinde güzel bir konumda yer alıyor. Selçuk’un her yerinden yürüyerek de kolayca gidebileceğiniz otobüs terminaline belirli saatlerde dolmuşlar, ESHOT belediye otobüsleri ve 24 saat taksi ile de kolayca gidebilirsiniz. 

Dolmuşlar

Selçuk Üniversitesi, Selçuk Efes Havaalanı, Kobuleti Caddesi, Kubilay Caddesi ve İzmir Kültür Merkezi gibi merkezi noktalara ve ilçenin her mahallesine gitmek için dolmuşları kullanabilirsiniz. Terminal yakında dolmuş durakları bulunuyor ve dolmuşlar her 30 dakikada bir hareket ediyor.

ESHOT Belediye Otobüsleri

Terminal içinde de duraklarını görebileceğiniz ESHOT Belediye Otobüsleri ile sadece terminalden Selçuk ilçe merkezine değil, aynı zamanda her saat İzmir, Torbalı, Şirince, Kuşadası ve Söke’ye de kolayca gidebilirsiniz. Yaz aylarında sefer sayıları da artan belediye otobüsleri, ilçe iç ve ilçeler arası ulaşımda büyük öneme sahip.

Yolcu Servisleri

Selçuk’ta yolcu servisleriyle de otobüs terminalinden pek çok noktaya gitmek mümkün. Akıncılar Caddesi, Bozkır Caddesi ve St. Jean Caddesi gibi pek çok noktadan geçen ücretsiz yolcu servisleri, varış peronları önünden otobüs varış saatinden 15 dakika sonra hareket ediyor.

Araba Kiralama

Selçuk Terminali içerisinde ve çevresinde pek çok araba kiralama ofisi var. Pamucak Plajı, Artemis Tapınağı ve Yedi Uyuyanlar Mağarası gibi pek çok turistik yeri olan Selçuk’ta istediğiniz yere rahatça ulaşmak için uygun fiyatlarla araba da kiralayabilirsiniz.

Taksi

(0232) 892 31 25 numaralı Selçuk Garaj Taksi’nin durağı terminal içerisinde bulunuyor ve haftanın 7 günü 24 saat açık. Taksiler bölgenin turistik yerlerine ulaşım için sabit fiyatlar belirlemiş, bu yüzden ekonomik bir şekilde Kuşadası ve Şirince gibi turistik ilçelere de taksiyle rahatlıkla gidebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen İstanbul - İzmir Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs FimasıBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
Pamukkale Turizm119 TL2711 sa 15 dk
Metro Turizm126 TL2611 sa 15 dk
Balıkesir Uludağ90 TL1011 sa 15 dk
Çanakkale Truva125 TL211 sa 15 dk
İzmir Ortalama Sıcaklık
 • Pazartesi
  16 /Hava Durumu
 • Salı
  19 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  20 /Hava Durumu
 • Perşembe
  17 /Hava Durumu
 • Cuma
  16 /Hava Durumu